Krabičkové diéty

Krabičková diéta predstavuje vhodnú alternatívu pre ľudí s nadváhou a pre tých, ktorí trpia žalúdočnými problémami kvôli zlým stravovacím návykom. Krabičková diéta sa odporúča aj na detoxikáciu organizmu a akýsi „reštart“ v stravovaní sa. Mnohí ju vnímajú ako „reedukátor“ konzumácie, pretože spočíva v úprave jedálnička s presne určenými kalorickými hodnotami.

 

Ketomix dieta

 

Tento článok je venovaný piatim firmám, ktoré sa venujú krabičkovým diétam: Krabičková diéta.sk, Vitabox, Pohodlná diéta, eDiéta a Harmony servis. Priblížime Vám princípy ich fungovania a bližšie Vás oboznámime s možnosťami využívania ich služieb.

 

1. Krabickovadieta.sk

Krabičková diéta.sk poskytuje (ako aj ostatné firmy, zaoberajúce sa krabičkovou diétou) 5 čerstvo pripravených porcií jedla. Každé jedlo podlieha kritickému oku odborníka na zdravé a vyvážené stravovanie, pričom na výrobu používajú čerstvé či mrazené byliny a bio výrobky – zelenina a ovocie od vybraných pestovateľov. Vďaka šetrným technologických postupom a gastronomickému vybaveniu si jedlo udržiava nutričnú hodnotu. Jedlo konzumentovi príde v schladenej forme na 2°C.

 

Programy firmy krabičková diéta.sk

Jedálniček je možné upraviť podľa individuálnych potrieb zákazníka. Krabičková diéta.sk totiž   umožňuje vybrať si z niekoľkých programov: pre zdravie (pre ľudí s nadváhou), pre šport (sýte a vyvážené porcie s vyšším podielom bielkovín a nižším obsahom sacharidov), program bez mäsa (nie len pre vegetariánov, ale aj pre milovníkov tofu a sóje a ďalších), pre mamy (odstránením neadekvátnych potravín) a nakoniec program bez lepku, do ktorého spadajú len obedy a večere, a program pre diabetikov s eliminovanými cukrami.

 

Aké sú varianty jednotlivých programov? Mení sa cena?

Objednať si celodenný variant Vami zvoleného programu znamená, že Vaša objednávka bude obsahovať niekoľko chodov: raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Cena „celodenného menu“ sa pohybuje od cca. 9 do 12 eur, v závislosti od veľkosti porcie.

V prípade, že si objednáte tzv. „predpoludňajšie menu“ pozostávajúce z raňajok, desiaty a obeda, cenová relácia poklesne na cca. 9 – 10 eur. Okrem predpoludňajšieho menu rozlišujeme v ponuke krabičkovej diéty.sk aj „popoludňajšie menu“ (obed, olovrant, večera) v rovnakej cenovej relácií.

Tí, ktorí sa rozhodnú zvoliť si svoj program v minimalistickej, odtučňovacej forme pravdepodobne siahnu po základnej kombinácií chodov: raňajky, obed, večera. Samozrejme, že zákazník si môže objednať len jeden chod, či už sa jedná o obed alebo večeru. V tomto prípade za jeden chod zaplatíte približne 5 eur.

Vyššie spomenuté ceny platia pri objednávke na minimálne 20 dní/mesiac, už vrátane DPH, pre všetky regióny. Príplatky za polievky a prílohové misy sa započítavajú do Vašej objednávky zvlášť. Ak ste verný zákazník krabičkovej diéty.sk, čakajú Vás pri objednávke vernostné zľavy.

 

Ako prebieha objednávka?

Jedlo Vám bude doručené 1 deň vopred, pričom máte možnosť telefonicky sa dohodnúť s rozvozcom ohľadom času dodania. Doručenie jedla „zavesením na kľúčik“ je alternatíva pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nebývajú často doma a dôverujú svojmu okoliu. Objednávku môžete na niektorí dni zrušiť, podľa priania Vám bude zaplatené jedlo za dané obdobie dodané inokedy.

 

2. Vitabox.sk

Na stránke vitabox.sk sa môžete zaregistrovať a následne budete mať následne vytvorený účet, do ktorého sa budete prihlasovať. Ľubovoľne editovanú objednávku odošlete ktorýkoľvek deň v týždni do 20:00 a tím Vitaboxu Vašu požiadavku spracuje, podľa Vašej potreby zruší alebo posunie. Zákazník má prednostnú možnosť akokoľvek si skombinovať menu objednávky.

 

Objednávka a z nej vyplývajúce zľavy

Aj Vitabox uplatňuje vernostné zmluvy prostredníctvom hotovostného kreditu z mesačnej či týždennej objednávku, ktorý je pripísaný na Váš Vitabox účet. Pre všetkých registrovaných klientov je vytvorená dostupná provízna tabuľka. Vo všeobecnosti teda platí, že čím viac si toho objednáte, tým vyššiu máte zľavu. Zľavy Vitaboxu môžu pokryť celú sumu objednávky, čím získavate Vitabox bezplatne. Zákazníci môžu vo Vitaboxe platiť aj stravnými lístkami.

 

Vitabox a potraviny

Čerstvé jedlo je zárukou zdravého menu, v ktorom by ste márne hľadali bravčové a údené mäso, plesňové syry, kompóty alebo vyprážané jedlá. Vitabox tiež podporuje regionálny rozvoj, orientovaním sa na slovenské výrobky. Existujú tri rozdielne kalorické hladiny jedál pre 3 hmotnostné kategórie, kvôli odlišným metabolizmom muža a ženy. Vitabox rovnako ako krabičková diéta.sk poskytuje široký výber menu s odlišnými energetickými hodnotami, vypočítanými v závislosti od zvoleného programu.

Vitabox sa teda orientuje predovšetkým na chudnutie a zaistenie správneho zloženia prijímaných potravín. Vitabox spĺňa ekologické zásady používaním recyklovateľných obalov a varením presných objednávok s minimálnym odpadom a ušetrenou energiou.

 

Programy a cena za poskytnuté služby

Zvolenie SLIM, FIT alebo VITA menu ovplyvňuje Váš bazálny energetický výdaj, potrebný pre činnosť organizmu. „Celodenné menu“ pozostávajúce z raňajok, desiatej, obedu, olovrantu a večere si môžete vybrať v SLIM, FIT alebo VITA variante. Objednávka SLIM menu vychádza na cca. 11 €/deň, FIT menu cca. 12 €/deň a VITA menu 13 /deň.

Vybrať si môžete aj z „poldenného menu“ (obed, olovrant, večera) za 9/deň alebo z tzv. „Office menu“ za 8/deň. „Detox menu“ za 11/deň je správnou voľbu pre tých, ktorí chcú svoje telo zbaviť farbív, dochucovadiel a konzervačných látok. V určitom bode môže dôjsť k spomaleniu alebo úplnemu zastaveniu chudnutia. Vtedy si zákazníci vyberú „Restart menu“ (13 /deň), ktorý je vhodné skombinovať s primeranou fyzickou aktivitou. Vitabox poskytuje aj vegánske menu pre milovníkov rastlinnej stravy.

 

3. Pohodlna-dieta.sk

Princíp predaja Pohodlnej diéty spočíva v osobitnom jedálničku, ktorého zloženie si zvolíte sami podľa vlastnej chuti. Krabičková diéta Pohodlnej diéty obsahuje zdravú stravu z čerstvých potravín, s ideálnou energetickou hodnotou. Základné menu Pohodlnej diéty tvorí 5 porcií denne s kalorickou hladinou pre ženy 5 000 kJ a pre mužov 7 000 kJ. Dodané jedlá sa konzumujú buď studené alebo ohriate v mikrovlnnej rúre.

Pohodlná diéta má veľmi dobré ohlasy v kruhoch zákazníkov, ktorí vyskúšali rôzne firmy, venujúce sa krabičkovým diétam. Zákazník musí ešte pred objednávkou vyplniť formulár, ktorý predstavuje akúsi pred-objednávku. Po 24 hodinách bude zákazník kontaktovaní ohľadom dokončenia objednávky. Objednávku Pohodlnej diéty môžete zaplatiť aj stravnými lístkami. Pohodlná diéta zabezpečuje „krabičkové jedlo“ v priebehu pracovných dní (pondelok – piatok), takže cez víkend je rada na Vás. Dovoz jedla je v každom prípade zadarmo.

 

Skúšobný týždeň pre začiatočníkov

Či Vám krabičková diéta s Pohodlnou diétou vyhovuje alebo nie sa môžete rozhodnúť cez tzv. „skúšobný týždeň“. Otestujete tak bez záväzkov kvalitu ponúkaných jedál a služieb. Jedná sa o celodenné menu, pozostávajúce z 5 porcií denne, za 45 €/týždeň pre ženy a 50 €/týždeň pre mužov.

 

Programy a ceny

Zákazníci si môžu vybrať medzi „redukčnou diétou“ za cca. 10 €/deň, ktorá môže byť aj v bezlepkovej alebo bezlaktózovej forme. „Štandartná diéta“ je vhodná pre ženy ako plnohodnotná strava, pre mužov skôr ako redukčný program za 11 €/deň . Pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou sa odporúča program „Aktív“ alebo „Šport“, pohybujúca sa v cenovej relácií od 10 – 14 €/deň.

 

4. eDieta.sk

Ediéta.sk propaguje svoj jedálniček aj prostredníctvom známych tvárí z televízneho priemyslu. Tím odborníkov s profesionálnym zázemím, vytvára jedálniček z kvalitných a čerstvých ingrediencií, domáceho celozrného pečiva, zo strukovín, ovocia a zeleniny od domácich dodávateľov, pričom rešpektujú lokálnosť a sezónnosť potravín. Ediéta si zakladá na pestrej strave, bez použitia múky, cestovín, polotovarov a mrazených výrobkov. Jedlo je energeticky vyvážené, pretože kontrolujú denné dávky tukov, sacharidov a bielkovín.

 

Čo poskytuje eDiéta?

Pripravujú jedlá konvektomatom, takže sa zachovajú výživové hodnoty. Strava sa neskôr šokovo schladí, takže sa zastaví proces rozkladu a predĺži sa jej trvanlivosť. Jedlo sa umiestni do jednorázových obalov, ktoré v prípade záujmu eDiéta zrecykluje. Ediéta umožňuje dovoz zdarma s flexibilným časom rozvodu medzi 15:00 a 22:00. Za jedlo platíte v hotovosti priamo kuriérovi.

 

Vyskúšaj a uvidíš

Potenciálny zákazník si môže vypočítať individuálnu dĺžku užívania krabičkovej diéty podľa tabuľkových hodnôt, zverejnených na stránke eDiéty. Pre tých, ktorí si stále nie sú istí, či chcú krabičkovú diétu vyskúšať, poskytuje aj eDiéta skúšobný týždeň za 12 €/deň. Váš skúšobný týždeň môže podľa výberu prebehnúť za mesiac, 2 alebo 3 mesiace.

 

Programy eDiéty sú početné

Redukčné diéty eDiéty obshaujú rôzne programy: „Klasik“ pozostávajúci z 5 jedál, program „Gurmán“ za vyššiu cenu cca. 19 €/deň, s ktorým sa však budete údajne cítiť ako v niekoľko hviezdičkovej reštaurácií. Vegetariáni, diabetici, ale aj celiatici si prídu na svoje za cca. 15 €/deň. Ediéta ponúka aj tzv. „Turbo“ diétu, ktorá sa prepočítava na 319 €/2 týždne. Počas Turbo diéty užívate selén, posilňujúci imunitný systém a vitamínové tablety, dodávané s jedlom.

Okrem redukčných diét nájdete medzi eDiétami aj detoxikačný program, ktorý možno dodržiavať 3 – 7 až 28 dní, kedy dochádza k odvodňovaniu a očisťovaniu organizmu od toxínov. Trojdňový detoxikačný plán sa zakladá na ovocnom, zeleninovom a ryžovom dni. Detoxikačný program si môžete zaobstarať za cenu od 34 do 350 €. Na stránke eDiéta nájdete aj tzv. „džúsový detox“ či „Udržiavaciu diétu“, na potlačenie jo-jo efektu.

 

5. Harmonyservis.sk

Narozdiel on iných firiem, rozváža Harmony servis svoje denné menu v skorých ranných hodinách, počas pracovného týždňa, medzi štvrtou ráno až deviatou hodinou rannou. Každé ráno tak získavate stravu vytiahnutú „priamo z pece“, respektíve z pary (jedlá varené na pare), čerstvé, chutné a chrumkavé. Na stránke Harmony servis sa píše, že ich krabičková „diéta“ slúži skôr ako ukážka zmeny v stravovacích návykoch. Prvé objednávky platí zákazník štandardne v hotovosti, priamo kuriérovi.

 

Typy programu a možných menu

Harmony servis umožňuje vyskúšať si vzorové celodenné menu pre akýkoľvek program za 6 €/deň. V prípade, že ste sa rozhodli pre Harmony servis máte na výber z rôznych produktov, napríklad produkt „A-Life“ za cca 13 €/deň (cca. 5 000 kJ) venovaný ženám, „B-Life“ za 15 €/deň pre mužov a ženy, ktoré si chcú udržať primeranú váhu (cca. 7 000 kJ) a produkt „C-Life“ za 17 €/deň pre mužov s vyšším kalorickým výdajom a nadváhou.

Tieto tri kalorické hladiny sú premietnuté v krabičkovej diéte KLASIK alebo PRO FIT. Novinkou Harmony servis predstavuje stravovací a detoxikačný program za 279 €. Pre pracovný kolektív zaviesli Harmony servis tzv. „Biznis balík“ určená skupine pozostávajúcej z minimálne troch ľudí. „Rodinný menu“ za cca. 390 € slúži vyťaženým rodičom ako vyhovujúca náhrada varenej stravy pre celú rodinu.

 

Ketomix dieta

 

Prečo krabičková diéta?

Zákazníkov láka predovšetkým kaloricky stanovené a nutrične vyvážené jedlo na celý deň, rovnako ako výber rôznych stravovacích programov a v neposlednej rade edukatívny charakter krabičkovej diéty, vďaka ktorému sú zákazníci schopní zmeniť svoj jedálniček. Pohodlná forma krabičkovej diéty, nepotrebné vzdelanie o stravovaní a predstava pravidelnej stravy s nižšími kalóriami je pre mnohých viac než len vábivá.

Dokážeme si však udržať tento životný štýl, ktorý krabičková diéta nepriamo stanovuje? Krabičkovú diétu sa odporúča chápať len ako „spúšťač“ záujmu o zdravú životosprávu. Krabičková diéta je finančne náročná, častokrát nezohľadňuje vedľajšie zdravotné ťažkosti (intolerancia, alergia, tráviace ťažkosti a pod.) a neoznačujeme ju za dlhodobý spôsob stravovania, pretože môže dôjsť k poklesu živín a bazálneho metabolizmu, alebo k narušeniu hormonálneho systému

Diskusia

  • didi says:

   Krabičkové diety? To ako fakt? Prečo všetci máte stále nejakú tú potrebu robím nejaké tieto blbosti bez toho aby ste čo len na okamih porozmýšľali nad jojo efektom a inými nevýhodami. Občas ma to vie až naštvať, akí hlúpi ľudia dokážu občas byť. A hlavne leniví a netrpezliví. Začnite sa preboha vyživovať zdravo niečo si o tom naštudujte a podobne, choďte si zacvičiť a toto opakujte čo to len dá a ak toto nebude fungovať tak potom sa sťažujte. A zaručujem, že toto fungovať bude, len to bude trvať dlhšie.

   • Masasasa says:

    krasne napisane 🙂 ak ma clovek cas, da sa vsetko. mna napriklad zaujala krabickova dieta ako donaska zdraveho jedla do prace. vsimli ste si, co ponukaju restauracie ako obedove menu? plno muky v omackach, vyprazane a same lacne suroviny. bola by som velmi vdacna, keby konecne niekto urobil aj nieco zdrave a zaroven ako donasku.

 1. Eva says:

  Daniela, začala som brať stravu od Vitaboxu. Vybrala som preto, lebo jedlá sa pripravujú v ten deň, keď i na obed pre ne prídeš, alebo ti ich dovezú. Na druhý deň prevezmeš iba raňajky a desiatu. Začala som týždenným Detoxom, tu by som asi uvítala viac pestrosti a ovocných štiav. Dám vedieť ako budem spokojná, keď prejdem na bežnú stravu.

 2. Jaho says:

  V článku je napísané “A” a nie “B”. Ja mám skúsenosti viac ako trojmesačné so spoločnosťou Zdravé stravovanie resp. Krabičková dieta, je to jedna a tá istá spoločnosť vystupujúca pod dvomi e-shopmi. Viem zvláštne. A niekoľko týždňovú s Vitaboxom. Pri Vitaboxe mi nevyhovuje doobedňajší rozvoz. Som v práci a tam sa mi nedá prevziať si jedlo.
  Zdravé stravovanie, od ktorého momentálne objednávam jedlo je pomerne zložité. Raz Vám nepríde jedno jedlo z celodennej stravy, raz Vám nepríde dokonca celý deň. V minulosti chodil rozvoz okolo 16:00 teraz o 22:00 alebo aj o 02:00. Našťastie bývam v RD tak si viem nechať nádobu v záhrade a ochotný šofér mi tam jedlo uloží. Čo sa týka chuti, je to vec silne individuálna. No nejaké štandardy by mali byť zachované. Pri tejto spoločnosti je to silne nestabilné. Asi to záleží na kuchárovi, ale čo robí s tou soľou a korením čo má dávať do jedál neviem. Jednoducho je jedno jedlo je absolútne nedochutené a druhé v pohode.
  Strava ako taká funguje, za dva mesiace som schudol 9kg a to sa vôbec nehýbem, no tá “vata” okolo uberá na tom aby sme si mohli povedať som spoko.
  Nemyslím si že autor článku chcel zámerne zavádzať a písať o tom aké to je úžasné, no opravte ma prosím ale nikde som nenašiel žiadny problém, všetko je super. To by človek ktorý reálne odskúša nejakú službu musel odhaliť.
  A to nehovorím o tom že slogan spoločnosti Pohodlná dieta, “Sme č. 1 na Slovensku”, zaváňa určitým geografickým analfabetizmom. Aspoň pokiaľ si prečítam rozvoz. Svoje jedlá vozia do Bratislavy, Čuňovo, Jarovce, Rusovce, Vajnory, Stupavy, Borinky a Mariánky. A tam Slovensko končí? Asi áno.
  Tak toto je môj pohľad ani nie tak na vhodnosť takéhoto stravovania, ale na služby ktoré sú s poskytovaním takéhoto spôsobu stravovania spojené. Ako nás ako zákazníkov chcú nalákať na produkt a potom…
  Jaho

 3. Edita Vnučková says:

  Chýba mi viac informácií v súvislosti so zabezpečením stravy pre diabetikov , ktorí ju nadobudli vo veku 65 rokov. Je veľmi ťažké naučiť ľudí vo veku 65 a viac správne počítať SJ, pričom im ide veľakrát pri nesprávnej životospráve a hypertenzii aj o život. Sme s manželom obaja pracujúci a naši starí rodičia sú odkázaní viac – menej počas dňa len na seba.
  V krabičkovej diete vidím možnosť zvýšiť kontrolu nad ich stravovaním.
  Viete pomôcť ?
  Eda z Nitry

 4. Eda says:

  Chýba mi viac informácií v súvislosti so zabezpečením stravy pre diabetikov , ktorí ju nadobudli vo veku 65 rokov. Je veľmi ťažké naučiť ľudí vo veku 65 a viac správne počítať SJ, pričom im ide veľakrát pri nesprávnej životospráve a hypertenzii aj o život. Sme s manželom obaja pracujúci a naši starí rodičia sú odkázaní viac – menej počas dňa len na seba.
  V krabičkovej diete vidím možnosť zvýšiť kontrolu nad ich stravovaním.
  Viete pomôcť ?

 5. Jarna says:

  e-dieta: pravidelné stravovanie mi zabezpečilo úbytok hmotnosti,
  nemusí sa hovoriť o diete, nič zvlášť dietné som si neobjednala /aj to
  je možné/, ide predovšetkým o to: jesť v určitom množstve, určité jedlo
  a ešte raz pravidelne.
  A kritizovať rozvoz a čo navarili a ako to chutí a aký je kuchár a ….. tak si neobjednaj.
  Koľko ľudí toľko chutí.

 6. Alexa says:

  Skúšam zatiaľ tento typ stravovania, je to vhodné, ak sa chce človek odnaučiť prejedaniu, zoznámiť sa so zdravšou stravou. Jediné, čo je mínus, je nízka kalorická hodnota: som hladná, slabá. Myslím, že nazvať stravu o energetickej hodnote 1195 Kcal na deň zdravou diétou je elegantným názvom pre obdobu hladovky. Na tomto princípe tieto diéty fungujú. Zrazia človeku kalorický príjem. Vnímam to ako dobrý reštart, motiváciu etc., ale dlhodobo si neviem predstaviť fungovať na max. 1800-2000 kcal denne. Mám sedavé zamestnanie, a predsa mi tie kalórie chýbajú…
  PS: Zaspávať hladný môže človek aj zadarmo 😉

 7. Mária Payerová says:

  Budem Vám oponovať…myslím si že človek ktorý nedokáže sám schudnúť a rátať kalorie a o všetko postarané….Kamarátka berie krabičkové jedlo už pol roka a úbytok na váhe 10kg.A stým jojo efektom je to podľa mňa tak že ak sa po akejkoľvek diete alebo úprave stravy vrátite do starých kolají tak sa váha vráti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *