Lopúchový olej a vypadávanie vlasov. Recenzie ho chvália

Aj vy sa začínate potýkať s nepríjemným problémom, akým je vypadávanie vlasov? Je prirodzené, že koruna krásy stráca na objeme v malých množstvách. Čo ak začínajú byť vlasy prítomné na hrebeni či vankúši v nadmernom množstve? Do úvahy pripadá návšteva dermatológa, ktorý zistí, či nie je vypadávanie symptómom nejakého zdravotného problému. Ak nie, na rad prichádza overená domáca liečba.

Používanie lopúchového oleja má v súvislosti s rednutím vlasov už svoju tradíciu. Lopúch totiž patrí k najlepším bylinkám v dermatológii, čím zároveň predstavuje akúsi pomôcku krásy. Lopúchový olej štandardne slúži na vonkajšiu aplikáciu, no v niektorých prípadoch je možné i vnútorné užitie. Aké sú jeho účinky? Pôsobí na vlasy naozaj blahodarne? Má aj iné využitie? Aké sú skúsenosti ľudí?

burdock lopúchový olej na vlasy Continue reading

Sezamový olej: účinky na pleť a vlasy, skvelý aj v kuchyni

Sezam patrí medzi rastliny, ktoré sa už od nepamäti používali v Indii, Číne alebo Afrike. Z tejto rastliny sa ako z prvej začal vyrábať olej, ktorý je využívaný v kuchyni, medicíne ale aj kozmetike dodnes. Sezamový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty, sezamin, sezamolin, ale aj horčík, chróm, železo, bielkoviny, mangán, meď a vitamíny K, B1, B12, A, E a C.

sezamový olej na pleť Continue reading

Čajovníkový olej na akné, vlasy aj mykózu

Ak prejdeme k protinožcom, na druhú stranu zemegule, natrafíme na Menaleuca alternifolia, teda Čajovník austrálsky. Jeho liečivé účinky využívali už staré kmene domorodých obyvateľov. Prikladali lístky čajovníka na rany a tvár, a využívali ich aj pri prechladnutí a kašli. Do Európy čajovník priniesol moreplavec James Cook.

Čajovníkový olej (Tea tree olej) sa získava lisovaním čajovníka za studena a môže byť v zriedenej alebo nezriedenej forme. Charakteristická je jeho veľmi prenikavá a silná aróma..

čajovníkový olej na akné, plesne, mykózy Continue reading

Makový olej a nežiadúce účinky – recenzia

Mak už odpradávna využívali naše staré mamy v domácnostiach, keď chceli svoje deti rýchlo uspať. Robili z neho rôzne makové odvary alebo ho pridávali do koláčov.

Mak je u nás veľmi obľúbeným aj dnes, za čo môžeme byť vďační, pretože táto úžasná rastlina nie je v každej krajine povolená kvôli jej omamným účinkom, ktoré niektorí zneužívajú.

Z maku sa nevyrábajú len sladké koláče alebo odvary, ale aj iné prípravky, napríklad olej. Práve makovému oleju sa budeme dnes venovať. Povieme si o jeho účinkoch, skúsenostiach s ním, cene, použití ale aj mnoho iného.

makový olej - recenzia Continue reading

Argánový olej na vlasy, tvár aj akné. Vaše skúsenosti a diskusia

Patrí arganový olej k elixírom mladosti? Ľudia už od nepamäti hľadajú elixír mladosti. Často ani poriadne netušia, že majú tento elixír doslova na dosah ruky. Mnohé prírodné produkty totiž majú vynikajúce antioxidačné účinky na ľudský organizmus a pomáhajú mu regenerovať sa. Nezriedka je však efekt týchto produktov nedocenený, pritom sú veľmi silné a účinné. Aké účinky má arganový olej sami spoznáte doslova na vlastnej koži.

Argánové oleje na pleť, vlasy, vrásky Continue reading

Konopný olej na vlasy, pleť aj chudnutie

Konopný olej je produktom rastliny nazývanej konopa siata. Ide o špecifický druh konope, ktorý má pre svoj nízky obsah omamných látok hojné využitie napríklad v priemysle. Konopný olej patrí spomedzi všetkých rastlinných olejov medzi tie najzdravšie a to preto, že má najvyšší podiel rastlinných účinných látok.

konopný olej z lekárne Dr.Max

Nemusíte sa ani báť, že sa olej robí nebodaj z marihuany, ide totiž o úplne iný druh. Nehrozia vám žiadna závislosť ani negatívne účinky, práve naopak. Pre svoj veľmi pozitívny vplyv na zdravie je tento olej mimoriadne žiadaný. Continue reading

Rybí olej z treščej pečene nie len pre deti. Tekutý alebo kapsule?

Skôr narodení si možno ešte pamätajú, ako im ich rodičia servírovali rybí tuk. Mnohí sa ošívali a nebolo im to práve dvakrát príjemné. Avšak rybí tuk má pre ľudské telo nemalý prínos, a preto sa k jeho konzumácii dnes vraciame. Našťastie vo forme, ktorá je oveľa príjemnejšia. Prehltnúť kapsulu s rybím tukom nie je také náročné ako prehĺtať čistý rybí tuk.

Rybí olej vhodný pre deti Continue reading