Makový olej a nežiadúce účinky – recenzia

Mak už odpradávna využívali naše staré mamy v domácnostiach, keď chceli svoje deti rýchlo uspať. Robili z neho rôzne makové odvary alebo ho pridávali do koláčov.

Mak je u nás veľmi obľúbeným aj dnes, za čo môžeme byť vďační, pretože táto úžasná rastlina nie je v každej krajine povolená kvôli jej omamným účinkom, ktoré niektorí zneužívajú.

Z maku sa nevyrábajú len sladké koláče alebo odvary, ale aj iné prípravky, napríklad olej. Práve makovému oleju sa budeme dnes venovať. Povieme si o jeho účinkoch, skúsenostiach s ním, cene, použití ale aj mnoho iného.

makový olej - recenzia Continue reading

Argánový olej na vlasy, tvár aj akné. Vaše skúsenosti a diskusia

Patrí arganový olej k elixírom mladosti? Ľudia už od nepamäti hľadajú elixír mladosti. Často ani poriadne netušia, že majú tento elixír doslova na dosah ruky. Mnohé prírodné produkty totiž majú vynikajúce antioxidačné účinky na ľudský organizmus a pomáhajú mu regenerovať sa. Nezriedka je však efekt týchto produktov nedocenený, pritom sú veľmi silné a účinné. Aké účinky má arganový olej sami spoznáte doslova na vlastnej koži.

Argánové oleje na pleť, vlasy, vrásky Continue reading

Konopný olej na vlasy, pleť aj chudnutie

Konopný olej je produktom rastliny nazývanej konopa siata. Ide o špecifický druh konope, ktorý má pre svoj nízky obsah omamných látok hojné využitie napríklad v priemysle. Konopný olej patrí spomedzi všetkých rastlinných olejov medzi tie najzdravšie a to preto, že má najvyšší podiel rastlinných účinných látok.

konopný olej z lekárne Dr.Max

Nemusíte sa ani báť, že sa olej robí nebodaj z marihuany, ide totiž o úplne iný druh. Nehrozia vám žiadna závislosť ani negatívne účinky, práve naopak. Pre svoj veľmi pozitívny vplyv na zdravie je tento olej mimoriadne žiadaný. Continue reading

Rybí olej z treščej pečene nie len pre deti. Tekutý alebo kapsule?

Skôr narodení si možno ešte pamätajú, ako im ich rodičia servírovali rybí tuk. Mnohí sa ošívali a nebolo im to práve dvakrát príjemné. Avšak rybí tuk má pre ľudské telo nemalý prínos, a preto sa k jeho konzumácii dnes vraciame. Našťastie vo forme, ktorá je oveľa príjemnejšia. Prehltnúť kapsulu s rybím tukom nie je také náročné ako prehĺtať čistý rybí tuk.

Rybí olej vhodný pre deti Continue reading