Apotex Colafit – recenzia kolagénu na kĺby, šlachy + vaše skúsenosti

Ak vás trápia kĺby a bolia vás pri pohybe, možno máte málo kolagénu. Ak ho chcete doplniť a užívať si pohyb naplno, skúste si prečítať tento článok a porozmýšľať, či práve pre vás nie je vhodný Apotex Colafit, výživový doplnok, ktorý priaznivo pôsobí na obnovu kolagénu a uľahčuje pohyb.

apotex colafit recenzia

pozrieť akciovú cenu

Kolagén

Je vláknina a vo vode nerozpustná bielkovina. Tvorí základ viacerých tkanív, v najväčšej miere ide o vlasy, nechty, chrupavky a pokožku. Obsahuje aminokyseliny ako glycín, hydroxyprolín a hydroxylyzín.

produkcia kolagénu klesá

Colafit je čistý kryštalický kolagén, ktorý chráni a vyživuje vaše kĺby, udržuje väzivá a šľachy v optimálnom stave. Ide o výživový doplnok, ktorý formou koncentrovaných kociek zabezpečí potrebné množstvo kolagénu v tele.

Účinky

 • Posilnenie a ochrana kĺbov
 • Doplnenie optimálneho množstva kolagénu do chrupaviek kĺbov
 • Pôsobí protizápalovo
 • Pomáha pri artróze
 • Udržiava zdravú pokožku
 • Priaznivo pôsobí na vlasy, zuby a ďasná

Vrásky - príčina - nedostatok kolagénu

Zloženie

Apotex Colafit je výživový doplnok vo forme čistého lyofilizovaného kolagénu bez pridaných farbív a prísad. Colafit obsahuje čistý kryštalický bovinný lyofilizovaný kolagén I. typu.

Jedna kocka obsahuje 8 mg lyofilizovaného kolagénu, ktorý vytvorí v našom tele asi 800 mg čistého kolagénového gélu. Ako to funguje? Prostredníctvom buniek imunitného systému v črevách sa kolagén dostane až do kĺbov.

apotex colafit na klby

Pre koho je určený?

Colafit je určený najmä mladým ľuďom v období rastu a dospievania, pre ľudí, ktorí nadmerne zaťažujú svoje kĺby a pre ľudí s poruchami hybnosti, teda pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi. Navyše je tento výživový doplnok vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je 1 kocka ráno nalačno, minimálne 10 minút pred prvým jedlom.

Deti užívajú len ½ kocky ráno nalačno 10 minút pred jedlom. Colafit sa veľmi dobre prehĺta, preto nie je nutné zapiť kocku vodou. Voda nemá na účinnosť žiaden dosah. Pre optimálny účinok sa odporúča užívať Colafit 2-3 mesiace 2x do roka, poprípade ho užívať trvalo. Ide len o doplnok stravy, preto nezabúdajte na plnohodnotnú a vyváženú stravu. Colafit nie je vhodný pre deti do 2 rokov, ani pre diabetikov, tehotné a dojčiace ženy. Neodporúča sa prekračovať dennú dávku stanovenú výrobcom.

Cena a dostupnosť

Colafit nájdete v kamenných lekárňach a na internetových stránkach lekární. Ak sa rozhodnete pre online nákup na internetových stránkach, odporúčame vám navštíviť overené stránky. Čo sa týka ceny, záleží od toho, kde sa rozhodnete nakupovať. Pre lepší prehľad skúste navštíviť portál Heureka.sk.

pozrieť akciovú cenu

Cena sa líši aj veľkostným balením Colafitu. Na trhu nájdete viaceré veľkosti v rôznych cenových škálach. Pred použitím ktoréhokoľvek z nich si pozorne prečítajte príbalový leták.

 • Colafit 60 kociek stojí okolo 12 až 15 €. Balenie pokryje dávkovanie na mesiac.
 • Colafit 120 kociek sa pohybuje v cenovom rozmedzí 19 € až 23 €. Balenie pokryje dávkovanie na 2 mesiace.
 • Colafit 120 + 30 je v cenovom rozptyle 25 až 27 €. Balenie vám vydrží viac ako 2 mesiace.
 • Colafit s vitamínom C 60 + 60. Balenie obsahuje 60 kociek kolagénu a 60 tabliet vitamínu C na cmúľanie. Cena pre tento druh balenia je 14 až 18 €. Balenie vám vydrží mesiac.
 • Colafit Akut Pro je upokojujúci krém na kĺby ktorý prináša okamžitú úľavu od bolesti. Cena za 25 ml balenie je cca 7 €.
 • Colafit Junior je doplnok stravy určený pre malé deti vo vývine. Obsahuje čistý kolagéna extrakt z šípovej ruže.

Recenzie a skúsenosti s Colafitom

Na diskusných fórach sme zosumarizovali všetko pozitíva a negatíva na tento produkt. Na výživový doplnok Colafit sme našli iba pozitívne reakcie. Čo sa týka účinnosti, tento produkt je veľmi účinný. Zaberá už po pár dňoch. Ľudia odcenili jednoduché dávkovanie, možnosť dlhodobého užívania a vyjadrili 100% spokojnosť s účinkami. Kĺby prestali bolieť, pohyblivosť je lepšia. Cena je takisto primeraná, veľmi dobré sú aj viaceré veľkosti balenia. Ako sme spomínali, negatívne reakcie sme nenašli.

colafit skúsenosti na heureka.sk

pozrieť viac info

Možné alternatívy

Ak ste si nie istí s Colafitom, v krátkosti vám prinášame pár podobných výživových doplnkov:

 • Versan + je výživový doplnok s obsahom vitamínu C, ktorý prispieva k tvorbe kolagénu, čím eliminuje bolesť kĺbov a napomáha k ich pohyblivosti. Je vo forme tabliet, jeho dávkovanie je jednoduché, cenovo je dostupný a bez lekárskeho predpisu.
 • Inca Collagen je výživový doplnok v prášku, ktorý je rozpustný vo vode. Obsahuje vysoký podiel prírodného kolagénu, ktorý sa výborne vstrebáva. Jeho dávkovanie je jednoduché, neobsahuje pridané farbivá a príchute. Vďaka nemu sa obnovujú kožné bunky, regeneruje sa pleť, pokožka, vlasy a nechty.
  Žraločia chrupavka je výživový doplnok, ktorý vyživuje a regeneruje najmä kĺby, ale pomáha aj pri regenerácií svalov a napomáha udržiavať pohybový aparát vo forme. Je obľúbeným produktom nie len ľudí s problémami, ale aj u športovcov. Lieči a zároveň ochraňuje vaše kĺby a svaly pred možným zranením.
 • Colafit je veľmi dobrý výživový doplnok s výbornými recenziami. Overilo ho veľa užívateľov. Veľkou výhodou je aj cieľová populácia. Liek nie je vhodný len pre starších ale aj pre mladých ľudí, deti, tehotné a dojčiace ženy. Skúste Colafit aj vy a presvedčte sa sami.[/su_list]

Diskusia

 1. Eva says:

  Po prečítaní tohto článku som trošku zmätená,. Najprv uvádzajú že je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a v druhom odstavci píšu, že nieje vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Užívanie je 1 kocka denne a nižšie píšu že pri balení 120 kociek vydrží dva mesiace??? nie náhodou štyri???

 2. Aljosa says:

  Zdravim. Pri recenzii Colafitu je najprv uvedene ze je vhodny aj pre tehotne a dojciace zeny, potom ale uvadzate ze pre ne nie je vhodny. Ako to teda je?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *