Histamínová intolerancia – príznaky, hodnoty, potraviny a liečba

Histamín je pre telo životne dôležitá látka, patriaca do skupiny tzv. biogénnych amínov. V organizme má niekoľko funkcií. Podieľa sa na prenose chemických signálov (pôsobením na hladké svalstvo), na regulácii krvotvorby, podporuje delenie a rozmnožovanie buniek, zabezpečuje úlohu hormónu bdelosti, pomáha pri výkonnosti, pamäti, učení i pohyblivosti, zabezpečuje prirodzenú obranyschopnosť, je sprostredkovateľom prirodzenej zápalovej reakcie pri úraze alebo infekcii.

histamin Continue reading

Floraliv flaštičky – recenzia. Užívanie, dávkovanie, účinky

Ak hľadáte vhodný výživový a vitamínový doplnok, ktorý by pomohol vášmu tráviacemu traktu, niečo tu pre vás máme. Skúste si prečítať tento článok a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o produkte Floraliv.

Súčasná doba je veľmi stresujúca a rýchla. Nestíhame jesť, dokonca, jesť zdravo a pravidelnému pohybu nevenujeme toľko času, koľko by sme mali. Aj toto sú faktory, ktoré vplývajú na naše trávenie. Trápia nás hnačky, ťažoba, zápcha, či kŕče. Ako im predísť a ako sa ich zbaviť? Môžete vyskúšať mnoho produktov, či domácich (babičkiných) receptov. Čo takto vyskúšať Floraliv?

floraliv flaštičky a kapsule - recenzia

Continue reading

Bolesti brucha a žalúdka po jedle. Čo spôsobuje kŕče?

Brucho je veľmi záhadné. Isto sa vám stalo, že ak ste prišli k doktorovi s bolesťou brucha, nevedel vám jasne povedať, o čo ide. Nie je jednoduché v prípade bolestí v brušnej dutine identifikovať príčinu alebo konkrétny problém. Príčin môže byť hneď niekoľko. Ak ste však odsledovali, že vaše ťažkosti nastanú po konzumácií jedla, prinášame vám v tomto článku pár rád a stručný pohľad na túto problematiku.

Bolesť brucha Continue reading

Lieky na pálenie záhy aj v tehotenstve. Pomáha aj sóda bikarbóna, mlieko nie

Pálenie záhy alebo inak pyróza je jav, ktorý zažil už určite takmer každý z nás. Či to už bolo po dobrom jedle alebo po nadmernej konzumácii alkoholu.

Tento nepríjemný problém vzniká vtedy, keď je v žalúdku nedostatočné množstvo kyseliny chlorovodíkovej, ktorá reguluje žalúdočné kyseliny. Pri jej nedostatku sa látky vznikajúce pri kvasení jedla dostávajú do pažeráka a spôsobujú pálenie, grganie alebo nadúvanie.

Nie vždy musí ísť o závažný problém a záchranu dokážeme nájsť aj doma v kuchyni, no ak tento problém pretrváva, mali by sme navštíviť lekára, pretože to môže mať vážne následky.

pálenie záhy - pyróza Continue reading

Tráviace enzýmy v tabletkách ponúka lekáreň. Aká je ich cena?

Tráviace enzýmy sú špeciálne bielkoviny produkované žľazami tráviacej sústavy. Pomáhajú štiepiť bielkoviny, sacharidy a podporujú normálne fungovanie tráviaceho systému.

Tráviace enzýmy sú nevyhnutné na správne trávenie a vstrebávanie živín a energie do krvného obehu. Pre naše telo sú taktiež prospešné pri regenerácii buniek a tkanív. Continue reading

HemoStop gel max aj tablety majú kladné recenzie

Hemoroidy, ľudovo nazývané aj zlatá žila, dokážu mužom aj ženám veľmi znepríjemniť život. Čoraz častejšie sa s nimi stretávajú mladí ľudia, pre ktorých je typické sedavé povolanie. No taktiež môžu byť spôsobené dedičnosťou, zlou životosprávou a s tým spojenými častými zápchami alebo hnačkami. Stretávajú sa s nimi aj ženy po pôrode dôsledkom tlačenia.

Hemoroidy spôsobujú pálenie, svrbenie a nepríjemné pocity v oblasti konečníka, ktoré v neskorších štádiách prerastajú do krvácania a krvi v stolici, silnej bolesti pri vyprázdňovaní, opuchu a zápalu.

hemostop -recenzia Continue reading

Probio-fix recenzia a vaše skúsenosti

Baktérie sú všade okolo nás, často sa snažíme urobiť aj nemožné, aby sme sa ich zbavili. No sú aj také, ktoré sú pre náš organizmus aj prospešné. Nájdeme ich na pokožke, v tráviacom trakte či pohlavnom ústrojenstve. Občas sa ale môže stať, že rovnováha medzi škodlivými a prospešnými baktériami v našom tele je v nerovnováhe, a práve vtedy prichádzajú do hry probiotiká.

probiofix - najpredávanejšie probiotikum Continue reading

Hemoroidy príznaky, prejavy a liečba? Ako sa ich zbaviť

Každý človek má hemoroidálne tkanivo, ktoré sa nachádza v análnom kanáli a tiež v oblasti konečníka. Slúži na udržiavanie a vyprázdňovanie stolice. Ak sa hemoroidy zapália, dôjde k ich zväčšeniu. Začína sa trápenie s hemoroidálnym ochorením, ktoré inak nazývame aj ,,zlatá žila“. Ľudia čo ním trpia sa unisono zhodujú na tom, že tá žila je čokoľvek, len nie „zlatá“. Toto ochorenie totiž dokáže človeku veľmi znepríjemniť život, spôsobuje bolesti, psychický stres a znižuje celkovú kvalitu života.

hemoroidy príčiny, prejavy, liečba Continue reading

Reflux u detí aj dospelých. Príznaky, liečba, lieky

Nepríjemná kyslá alebo horká chuť v ústach, pálenie záhy a zápach z úst môžu byť prejavmi refluxu, pri ktorom sa skonzumovaná potrava s prímesou žalúdočných kyselín vracia naspäť do pažeráka a spôsobuje nepríjemné problémy. Žalúdočné kyseliny zvyknú spôsobovať aj ďalšie ťažkosti v podobe bolesti zvierača žalúdka, chronický kašeľ, zápal dutín alebo horných dýchacích ciest. Žalúdočné kyseliny nie sú prospešné ani pre zubnú sklovinu, čo znamená rýchlejšiu tvorbu zubných kazov, eróziu zubov ale aj nepríjemné a bolestivé prehĺtanie.

reflux u detí aj dospelých Continue reading

Chioská Masticha active – účinky, skúsenosti, recenzie

Veľa ľudí dnes trpí žalúdočnými ťažkosťami. Majú opakované bolesti, kŕče tráviaceho ústrojenstva, nemôžu jesť a chudnú.Často absolvujú mnoho lekárskych vyšetrení a keď im diagnostikujú napríklad žalúdočné vredy alebo výskyt baktérie Heliobacter pylori, nasadené liečivá ešte viac oslabujú tráviaci trakt. Hľadajú potom cestu, ako naraziť na šetrnejší spôsob liečby, ktorý by im umožnil viesť bežný život bez bolestí a s možnosťou normálne jesť. Užívanie mastichy ponúka túto cestu. Continue reading

Švédske kvapky na žalúdok

Pod pojmom švédske kvapky sa myslí špeciálny bylinný prípravok, ktorý sa najčastejšie užíva na lepšie trávenie, no rozhodne to nie je jediný účinok kvapiek. Za originálnym receptom, ktorý pochádza už z 15. storočia, je dnes už legendárny lekár Phillipus Paracelsus. Až do 18. storočia však recept upadol do zabudnutia.

Continue reading