Probio-fix recenzia a vaše skúsenosti

Baktérie sú všade okolo nás, často sa snažíme urobiť aj nemožné, aby sme sa ich zbavili. No sú aj také, ktoré sú pre náš organizmus aj prospešné. Nájdeme ich na pokožke, v tráviacom trakte či pohlavnom ústrojenstve. Občas sa ale môže stať, že rovnováha medzi škodlivými a prospešnými baktériami v našom tele je v nerovnováhe, a práve vtedy prichádzajú do hry probiotiká.

probiofix - najpredávanejšie probiotikum Continue reading

Hemoroidy príznaky, prejavy a liečba? Ako sa ich zbaviť

Každý človek má hemoroidálne tkanivo, ktoré sa nachádza v análnom kanáli a tiež v oblasti konečníka. Slúži na udržiavanie a vyprázdňovanie stolice. Ak sa hemoroidy zapália, dôjde k ich zväčšeniu. Začína sa trápenie s hemoroidálnym ochorením, ktoré inak nazývame aj ,,zlatá žila“. Ľudia čo ním trpia sa unisono zhodujú na tom, že tá žila je čokoľvek, len nie „zlatá“. Toto ochorenie totiž dokáže človeku veľmi znepríjemniť život, spôsobuje bolesti, psychický stres a znižuje celkovú kvalitu života.

hemoroidy príčiny, prejavy, liečba Continue reading

Reflux u detí aj dospelých. Príznaky, liečba, lieky

Nepríjemná kyslá alebo horká chuť v ústach, pálenie záhy a zápach z úst môžu byť prejavmi refluxu, pri ktorom sa skonzumovaná potrava s prímesou žalúdočných kyselín vracia naspäť do pažeráka a spôsobuje nepríjemné problémy. Žalúdočné kyseliny zvyknú spôsobovať aj ďalšie ťažkosti v podobe bolesti zvierača žalúdka, chronický kašeľ, zápal dutín alebo horných dýchacích ciest. Žalúdočné kyseliny nie sú prospešné ani pre zubnú sklovinu, čo znamená rýchlejšiu tvorbu zubných kazov, eróziu zubov ale aj nepríjemné a bolestivé prehĺtanie.

reflux u detí aj dospelých Continue reading

Chioská Masticha active – účinky, skúsenosti, recenzie

Veľa ľudí dnes trpí žalúdočnými ťažkosťami. Majú opakované bolesti, kŕče tráviaceho ústrojenstva, nemôžu jesť a chudnú.Často absolvujú mnoho lekárskych vyšetrení a keď im diagnostikujú napríklad žalúdočné vredy alebo výskyt baktérie Heliobacter pylori, nasadené liečivá ešte viac oslabujú tráviaci trakt. Hľadajú potom cestu, ako naraziť na šetrnejší spôsob liečby, ktorý by im umožnil viesť bežný život bez bolestí a s možnosťou normálne jesť. Užívanie mastichy ponúka túto cestu. Continue reading

Švédske kvapky na žalúdok

Pod pojmom švédske kvapky sa myslí špeciálny bylinný prípravok, ktorý sa najčastejšie užíva na lepšie trávenie, no rozhodne to nie je jediný účinok kvapiek. Za originálnym receptom, ktorý pochádza už z 15. storočia, je dnes už legendárny lekár Phillipus Paracelsus. Až do 18. storočia však recept upadol do zabudnutia.

Continue reading