Reparex – recenzia a skúsenosti s prípravkom proti šediveniu

Reparex patrí ku kozmetickým prípravkom, ktoré sú určené na starostlivosť o vlasy, bradu a fúzy s cieľom vrátiť im ich pôvodnú farbu. Šedivenie vlasov je prirodzený proces spojený so starnutím (degeneráciou) organizmu a jeho tkanív. Ako organizmus starne, vlasy šedivejú v dôsledku nahromadenia peroxidu vodíka vo vlasových folikuloch, čo spôsobuje tzv. oxidačný stres.

Dochádza totiž k oxidácii, k rozkladu melanínu, ktorý následne spôsobuje šedivenie. Účinne zamedziť tomuto procesu možno odstránením nahromadeného kyslíka z oxidovaného bezfarebného melanínu a zároveň zabrániť stále prebiehajúcej oxidácii. Continue reading

Najlepšie šampóny na lupiny? Poradíme, ako sa zbaviť lupín?

Lupiny sú výsledkom narušenia prirodzeného procesu obnovy vlasovej pokožky. Bunky epitelov zdravej pokožky hlavy sa obmieňajú približne po troch týždňoch, a to bez akýchkoľvek pozorovateľných zmien. Ak je narušená ich rovnováha, môže sa zrýchliť alebo spomaliť produkcia mazu a objaví sa odlupovanie odumretých častí epitelu, ktoré je zároveň aj nepríjemným kozmetickým problémom.

Lupiny - príčiny a liečba Continue reading

Biohar – recenzia na vlasový aktivátor a vaše skúsenosti

Trápi vás vypadávanie vlasov a neviete zistiť príčinu? Skúste získať svoje vlasy späť vďaka prípravku Biohar. Zosumarizovali sme pre vás všetky informácie o tomto prípravku.

Vypadávanie vlasov môže mať viacero príčin. Niekedy ide o hormonálne zmeny, nedostatok vitamínov, či stres. Ak už naozaj neviete, ako vypadávanie zastaviť, vyskúšajte Biohar. Biohar je vlasový aktivátor s obsahom kyseliny hyalurónovej a kolagénu, ktoré podporujú rast a zdravie vlasov.

Biohar vlasový aktivátor recenzia

Continue reading

Donna Hair forte – zloženie, účinky, recenzie, skúsenosti

Mať krásnu hrivu zdravých vlasov, to je sen mnohých žien, ale, samozrejme, aj mužov. Málokto má také šťastie, aby mal naozaj krásnu hrivu od prírody. Väčšina ľudí si k nej musí nejakým spôsobom pomôcť, teda sa o vlasy pravidelne starať, vyživovať ich podľa potreby. Veľmi žiadané sú preto prípravky na účinnú výživu vlasov ako napríklad Donna Hair. Pozrieme sa na to, v čom tkvie úspech tohto lieku, aké s ním majú užívateľky skúsenosti. Continue reading