Aloe vera na tvár, vlasy aj akné

Patrí medzi stálice liečiteľstva, to je aloe vera. Navyše pozitívne účinky v mnohých prípadoch jednoznačne potvrdzuje aj moderná veda. Taká aloe, pokiaľ ju budete mať zasadenú v kvetináči, sa vyrovná doslova a do písmena malej prírodnej lekárničke. Je teda hlúpe mať ju len pre krásu.

Nenáročná na pestovanie

Rastlina Aloe vera, pôvodom z Afriky, sa vyznačuje množstvom veľmi zaujímavých schopností a bola by veľká škoda ich ich nevyužiť vo váš prospech.

Veľmi totiž prospieva ľudskému zdraviu, napríklad veľmi účinne urýchľuje hojenie rán, alebo tiež hydratuje. Hovorí sa, že najefektívnejšie účinky má rastlina, ak je stará aspoň tri roky.

Na starostlivosť nie je nijako náročná, pestovanie aloe vera vám nezaberie príliš veľa času. Najlepšie sa jej darí na južnej alebo východnej strane pri okne, nemá však rada nízke teploty, ideálne je jej pri teplotách okolo 25 ° C.

Nemá rada príliš veľa vody, najlepšia je občasná skromná zálievka, medzi zálievkami by mala skoro vyschnúť.

aloe vera má liečivé účinky

Zloženie

V rastline sa nachádzajú najmä aminokyseliny dôležité pre správne fungovanie ľudského tela, ďalej rad minerálov ako je zinok, horčík, chróm, vápnik, draslík, sodík, meď. Taktiež aj vitamíny, a to, niektoré zo skupiny B a tiež vitamín C.

Aj ako nápoj na pitie

Veľmi výživný je aloe vera gél na pitie, pretože všetky zmieňované živiny v takom prípade nájdete v nápoji. Pozoruhodné je, že šťavu z aloe vera získate jednoduchým vymačkaním listov.

Listy aloe vera sa dajú použiť na drobné poranenia ako napríklad odreninu, malú popáleninu a podobne. Odporúča sa ale stiahnuť šupku, pretože tá obsahuje latex, ktorý môže na pokožku pôsobiť trochu dráždivo.

Veľmi kvalitné sú aj balené nápoje s extraktom aloe vera z bio predajní, ako napríklad ✅ biocare.sk

aloe vera štavy - nápoj na pitie

Pozrieť v obchode

 

Detoxikácia čriev

Aloe vera nápoj patrí medzi silné antioxidanty a dokáže veľmi efektívne detoxikovať tráviaci systém práve vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov.

Patrí medzi vynikajúci výživový doplnok, ktorý sa dá piť buď samostatne, alebo v zmesi s inou čistou ovocnou šťavou. V črevách vzniká až 80% rôznych chorôb, preto očista čriev je nesmierne dôležitá. Vyčistené črevo dokáže oveľa lepšie vstrebávať živiny.

Na akné aj celú tvár

Napríklad prípravok Aloe vera gél forever veľmi priaznivo pôsobí aj na kožné problémy. Účinný je hlavne na akné. Ak ste niekedy trpeli akné, potom ho určite vyskúšajte.

Jeho detoxikačné účinky majú pozitívny vplyv na pleť, kozmetika s aloe vera ju dokáže účinne čistiť. Šťava z aloe vera má protiplesňové, protizápalové a antibiotické účinky, čo je presne to, čo pri akné aj iných kožných problémoch potrebujete.

Podobne pomáha liečiť aj opary alebo afty. Ak aplikujete aloe vera na tvár, ponúka pomoc pleti, predovšetkým v tom, že ju dokonale prírodným spôsobom hydratuje. Práve hydratáciu pleti často zanedbávame, čo je vzhľadom na to, že sa pohybujeme v znečistenom prostredí, nežiaduce.

Aloe Vera na Akné

Najviac pozitívnych recenzií ma tento prírodný prípravok s obsahom aloe vera vo forme gélu. Nájdete ho napríklad v ponuke obchodu notino.sk  ?

Aloe vera na akné

Pozrieť v obchode

 

Na vlasy (proti vypadávaniu vlasov)

Málokto vie, že aloe vera je dobrá na vlasy. S touto rastlinou zároveň získavate veľmi účinného pomocníka v boji proti vypadávaniu vlasov.

Odporúča sa roztok, napríklad zmiešať s bielym vínom a vtierať do korienkov vlasov – takáto babská rada je vraj proti rednúcej hrive veľmi účinná.

Podobne ak preženiete svoj pobyt na slniečku, opaľujete sa príliš dlho, a svoju pokožku spálite, šťava z aloe vám pomôže upokojiť podráždenú a zapálenú pleť.

aloe vera na vlasy

Finclub Hair spray – sprej na vlasy Aloe vera

Pozrieť v obchode

Aloe Vera Emergency spray

Jednoducho povedané táto všestranná rastlina ponúka naozaj široké možnosti. Ošetríte s jej preparátmi škrabnutia, odreniny, popáleniny, kožné choroby, ale aj uštipnutia hmyzom.

Pomáha uľaviť aj namáhaným bolestivým svalom. Preto sa oplatí mať doma v lekárničke aloe vera emergency spray. Tento sprej z aloe vera vám pomôže riešiť rôzne drobné poranenia.

aloe vera sprej prvej pomoci

Aloe Vera sprej prvej pomoci

Pozrieť v obchode

V domácej komore by ste mali mať aj nápoj z aloe vera, ktorý vám pomôže pri chronickej zápche, nadúvaní, nechutenstve.

Znižuje hladinu krvného cukru, je pomocníkom aj pri kĺbových ochoreniach, detoxikuje organizmus, odplavuje toxíny, podporuje imunitu.

Aloe vera sa hodí do likérov, listy rastliny sa dajú využiť napríklad do šalátov zo zeleniny, skrátka aj jej kuchynské využitie je veľmi široké.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *