Detoxikácia organizmu

Niekedy sa človek necíti dobre. Nie je chorý, ani unavený, iba vie, že jeho telo by potrebovala doplniť energiu. Ideálnym spôsobom, ako toho dosiahnuť je detoxikácia organizmu, ktorá vás zbaví toxínov, zápchy, črevných ťažkostí , uľaví vášmu žalúdku a rozjasní pleť. Detoxikácia toto naozaj dokáže. Nie je to ale všeliek.

 

Spôsoby detoxikácie

Treba si uvedomiť, že pojem detoxikácia je veľmi všeobecný a zahŕňa veľmi širokú oblasť. Ľudia majú najčastejšie záujem o detoxikáciu pečene, obličiek, čriev, žalúdka ale aj lymfatického systému. V konečnom dôsledku je proces detoxikácie vždy veľmi podobný. Stačí si len vybrať spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje.

Detoxikácia úpravou stravy – toto je ideálny spôsob, ktorý by som odporučila každému. Vhodnou úpravou stravy a vylúčením niektorých zložiek potravy dokážete veľmi dobre telo zbaviť všetkých nepotrebných látok. Príklad jedálnička si uvedieme v ďalšej časti tohto článku.

Detoxikácia výživovými doplnkami – tento spôsob detoxikácie je veľmi diskutabilný, pretože na trhu existuje veľa prípravkov, ktoré fungujú úplne perfektne ale aj prípravkov, ktoré nefungujú vôbec. Pre obyčajného zákazníka je veľmi ťažké sa v prípravkoch zorientovať . Ak chcete istotu, vyskúšajte ProDetox.

Detoxikačné pobyty – je to kombinácia viacerých spôsobov detoxikácie pod dohľadom odborníka spojená s relaxom. Môžeme to brať ako akýsi druh dovolenky. Výhodou detoxikačných pobytov je určite odborná starostlivosť zdravotníka a osvedčené postupy. Tento spôsob je vhodný najmä pre osoby, ktoré majú tendenciu nedodržiavať stanovené plány bez silnejšej motivácie.

Ostatné – sem môžeme zaradiť spôsoby, ktoré sa využívajú veľmi zriedka. Za zmienku určite stoja napríklad detoxikačné čaje, kúpele, vaničky, nápoje, telieska. Čoraz populárnejšie sú detoxikačné sirupy (javorové).

 

Detoxikačný Jedálniček v skratke

V spolupráci s odborníkom na detoxikáciu sme pre vás pripravili jednoduchý detoxikačný plán, ktorý vám pomocou úpravy stravy pomôže dosiahnuť potrebné výsledky rýchlo a efektívne.

Na začiatok sa budete musieť rozhodnúť, ako dlho bude prebiehať detoxikácia. Ja odporúčam na začiatok 5 dňovú kúru. To je taký priemer, ktorý vás moc nepotrápi ale výsledky už určite pocítite. Neskôr, keď budete detoxikáčnú kúru opakovať, môžete obdobie predĺžiť.

Ráno po prebudení vypite pohár vody so šťavou z polovice citróna. Je dobré, ak je citrónová voda teplejšia, aby žalúdok mohol začať okamžite pracovať. Raňajky by mali prísť s odstupom minimálne 30 minút. Dopriať si môžete zeleninu a ovocie. Zelenina by mala byť v prevažnej miere surová. Ak je potrebná tepelná úprava, tak len nad parou alebo vo vode.

Medzi raňajkami a obedom je pauza, desiata sa vynecháva. Ak by ste to nezvládali, dajte si jablko. Pite veľa tekutín, najmä čistú vodu, riedené ovocné šťavy alebo nesladené čaje.

Na obed si môžete dať celozrnnú ryžu s dusenou zeleninou, rybu so zeleninou, rajčinovú alebo slepačiu polievku. Vyhnite sa klasickým prílohám. Ďalším chodom je až večera, ktorá by mala byť najneskôr o 17:00. Tá by mala mať znovu podobu surového zeleninového jedla

Počas detoxikácie nekonzumujte žiadne mliečne výrobky, pečivo a nepite žiaden alkohol. Ak sa dokážete na tento čas vzdať kávy, urobíte dobre. Nie je to ale podmienkou. Veľký pozor treba dávať na dodržiavanie pitného režimu. Je potrebné vypiť asi 3 litre čistej vody.

Ak chcete pomôcť vyprázdňovaniu, kúpte si v lekárni sypanú vlákninu. Tá vám pomôže zbaviť sa strávenej potravy z hrubého čreva ľahko a pohodlne. Do jedálnička je dobré zaradiť aj ľanové semienka a sušené slivky.

Tak čo, vyskúšate detoxikáciu aj vy? Je to jednoduché a nenásilné riešenie, ako sa môžete veľmi jednoducho o pár dní cítiť oveľa lepšie.

Diskusia

 1. Lenka says:

  pre mňa je detoxikácia jednoducho cez tree3chlorellu vitamíny z lekárne.. skúšala som niekoľko detoxov cez očistné kúry, šťavy procedúry ale toto ma stálo najmenej a malo to na mňa najsilnejší účinok

 2. Janka says:

  ja som skusala detoxikaciu iba raz, nezvyknem takto experimentovat; kupila som si tree3chlorellu, pripravok co obsahuje popularnu chlorellu a k tomu zeleny caj, kurkumu; nemam moc s akym detoxom porovnavat, ale tato kura ma zbavila okrem hmotnosti aj traviacich problemoch a upravil mi imunitu

 3. katka says:

  Mám silnú alergiu a dočítala som sa, že detoxom sa dá vyliečiť aj z takýchto chorôb. Máte niekto podobnú skúsenosť?

  • janka says:

   ja som sa zo silnej potravinovej a peľovej alergie vyliečila práve na detoxikačnom pobyte u Dr. Latečkovej, ktorá sama sa takto vyliečila z alergie a robí teraz detoxikačné pobyty pre druhých , nájdeš ju na detoxpobyt.sk alebo cez stránku babičkinazahrada.sk, 100% odporúčam, skvelá žena !

  • petra says:

   Ahoj, áno – mám skúsenosť priamo osobnú. Ja som sa vyliečila z ekzémov práve po absolvovaní pôstu na šťavách a po detoxikačnom pobyte, ktorý odvtedy absolvujem každý rok. Bola som nad etoxe aj u p. Fullovej, ale teraz chodím k Miriam Latečkovej, ktorá tieto pobyty vedie aj v sulade s cinskou medicinou a veľmi dobre ti poradi, čo sa tyka stravovania ajbylinnych pripravkov na alergiu. Ja som tomu nemohla uveriť – moje ruky, ktore pravidelne vyzeraju ako porezane šmirglom su zrazu jemne !!!

 4. Ľudmila Kajanvab says:

  Aj ja by som chcela vyskúšať niečo mám často úporne kašle nepomáhajú nijaké lieky už som bezradná poraďte my niečo prosím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *