Wobenzym má silné účinky. Skúsenosti to potvrdzujú

Ako ľudskému telu pomáha Wobenzym? Enzýmy sú pre ľudské telo nesmierne dôležité. Slúžia v ľudskom tele ako katalyzátory rôznych procesov. Bez ich pôsobenia sa nezaobídeme. Pomáhajú nám v rôznych oblastiach, bez nich by sme nedokázali fungovať. Liek Wobenzym patrí medzi starostlivo namiešanú zmes enzýmov, ktorý dokáže ľudské telo veľmi dobre naštartovať.

wobenzym recenzia prípravku

Zloženie – Unikátna zmes enzýmov

Ľudský organizmus je jedinečný v tom zmysle, že v ňom nájdete hneď niekoľko tisíc rôznych enzýmov. Každý z nich má svoju osobitnú funkciu v tele. Akýkoľvek enzým má za úlohu nejako pôsobiť na určitú látku a tým spúšťa určitú reakciu. Nebudeme zachádzať do detailov, biochémia je samostatný medicínsky odbor.

Výborná akcia:

Pozrite si teraz skvelú akciu na liek wobenzym. Dnes môžete získať zľavu až 25% pri nákupe v online lekárni s doručením Zadarmo. Objednajte si ešte dnes a nenechávajte svoje zdravie čakať do zajtra. ✅ Pozrieť akciu na Wobenzym

Povedali sme si, že enzýmy dokážu naštartovať v tele určité procesy. Jedným takýmto procesom je napríklad hojenie a regenerácia. Zmesou enzýmov podporujúcich rýchlejšie hojenie zranení je práve Wobenzym. Jeho užitočné pôsobenie dokladá aj viac ako 50-ročná existencia na trhu. Vtedy sa objavil v Nemecku. Avšak už asi 25 rokov si ho môžete kúpiť aj u nás. Čo je Wobenzym? Ide o koktejl enzýmov, ktoré nielen podporujú hojivé procesy v tele, ale zaisťujú aj posilnenie imunity.

wobenzym zloženie a účinné látky

Účinné látky
 • amyláza
 • bromelaín
 • chymotrypsín
 • lipáza
 • pankreatín (amyláza, lipáza, proteáza)
 • papaín
 • rutozid trihydrát
 • trypsín

Pozitívne účinky na imunitu

Napríklad v prechodných obdobiach na jar a na jeseň býva ľudské telo značne oslabené. Typická je jarná únava, jesenný splín. Objavujú sa ochorenia dýchacích ciest a sklony k rôznym “prechladnutiam”.

Ľudia majú problémy s imunitou, ktorú ničí dlhodobý stres a psychická a fyzická námaha. V takýchto prípadoch je wobenzym veľmi vhodné riešenie aj ako prevencia aj na už vzniknuté problémy. Pomáha posilniť imunitný systém.

wobenzym na imunitu a hojenie rán

Wobenzym na hojenie rán

Okrem spomínaného posilnenia imunity je nemenej dôležitá aj pomoc po úrazoch a poraneniach. Keď máte úraz alebo sa nejako poraníte, je pre vás veľmi dôležité, aby ste čo najskôr začali fungovať ako predtým. Wobenzym účinne podporuje a urýchľuje proces hojenia.

Ukázať viac info

Doliečenie zápalov

Wobenzym dokáže znižovať zápalovú reakciu tela a urýchľuje hojenie, rovnako bráni opuchom. Ide teda o príznaky úzko spojené s úrazmi a poranením.

Takisto pomáha hojiť pooperačné rany. Vďaka tomuto lieku môžete skrátiť celkovú dobu pooperačného hojenia. Ľahšie sa vstrebávajú opuchy, ale aj krvné podliatiny. Doliečuje zápaly, aby nedošlo k ich opakovaniu alebo prestupu do chronickej formy.

Užívanie a dávkovanie

Zásadne by ste mali vedieť ako užívať Wobenzym, aby ste docielili jeho maximálne účinky. Keby sa totiž Wobenzym rozpustil už v žalúdku, nemala by liečba žiadny efekt. Našťastie sú kapsule Wobenzymu vybavené špeciálnym obalom, ktorý sa rozpustí až v tenkom čreve, kde následne dôjde k vstrebaniu enzýmov.

Wobenzym by ste mali užívať nalačno, a to najmenej 2 hodiny potom, čo ste naposledy jedli. Po požití lieku si musíte tiež dopriať pauzu, a ešte ďalšiu pol hodinu nič nejesť. V opačnom prípade by sa liek zmiešal s jedlom a nemal by efekt. Kapsle v žiadnom prípade nerozhrýzajte. Ak budete Wobenzym užívať nesprávne, môžete výrazne znížiť, alebo dokonca úplne potlačiť jeho účinky.

Zvyčajne sa kúra začína dávkou trikrát päť alebo trikrát desať tabliet denne, neskôr s ústupom ťažkostí sa dávkovanie znižuje.

Ukázať viac info

Posilňuje liečbu antibiotikami

Podstatné je, že liek môžu užívať deti aj dospelí. Zároveň zvyšuje účinok antibiotickej liečby, zabraňuje opakovaniu infekcií, ktoré je nutné antibiotikami liečiť.

Taktiež je účinný napríklad aj pri antibiotickej liečbe gynekologických zápalov, vaginálnych mykózach. Napomáha hojeniu po pôrode, pomáha bojovať so zápalmi kĺbov. Vie zlepšovať hybnosť, tlmí bolesť. Z toho vyplýva, že pôsobenie Wobenzymu je veľmi všestranné.

Možné vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj Wobenzym môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Wobenzym je obvykle dobre znášaný, ani pri dlhodobom užívaní vysokých dávok neboli pozorované nežiaduce účinky. Ojedinelo sa môže objaviť nevýrazná zmena konzistencie, farby a zápachu stolice. Počas užívania vyšších jednorazových dávok sa môžu objaviť pocity plnosti, nafukovania a výnimočne pocit nevoľnosti. Tomu sa dá zabrániť rozdelením dávky na viacero dávok v priebehu dňa. Ak tieto príznaky aj po znížení dávky pretrvávajú, poraďte sa s lekárom. Zriedka pozorované alergické reakcie (kožná vyrážka) odznievajú po vysadení lieku. Pri ich prípadnom výskyte prerušte užívanie Wobenzymu a poraďte sa s lekárom. S lekárom sa o ďalšom užívaní Wobenzymu poraďte aj v prípade výskytu akýchkoľvek neobvyklých reakcií.

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Recenzie a skúsenosti z praxe

Na internete ich nájdete celý rad. Mnohé z nich sú kladné a odporúčacie. Ako efekt po dlhšej enzýmoterapii uvádzajú ľudia predovšetkým silné zvýšenie imunity. Ďalej mnohí z nich dodávajú, že pri zápalových ochoreniach užívajú na posilnenie práve tento liek, a to s úspechom.

wobenzym skúsenosti

Pochopiteľne sa vyskytujú aj negatívne recenzie. Ich autori uvádzajú, že účinok nepocítili a všetko považujú skôr za marketingový ťah. Fakt je, že neexistuje liek, ktorý by sa zavďačil všetkým, odporúčame ho preto vyskúšať a posúdiť jeho pôsobenie na vlastné telo na základe vlastnej individuálnej skúsenosti.

Celkovo ale prevažujú pochvalné recenzie, ktorých je cca 89%. Ako negatívum sa často uvádza tiež cena, ktorá sa za 800 ks tabliet pohybuje okolo 90 až 95 eur.

wobenzym recenzie na pilulka.sk

Ukázať ďalšie skúsenosti

 

 

Diskusia

 1. natasina77 says:

  Wobenzym užívam teraz už len na podporu imunity, ale začala som ho brať pred rokom, keď som mala problém s mykózou a nevedela som prísť na to, prečo odchádza a neustále sa ku mne potom vracia, potom som dostala tip od kamošky na tieto enzýmy a som rada, že som ich vyskúšala. Dnes už ma mykóza vôbec netrápi :)))

 2. StelaLupt says:

  ..cena podla mna nie je negativum..osobne sa zameriavam skor na vysledky..na ucinok lieku a nie na cenu..pretoze pre mna je dolezite aby som sa dostala zo zdravotnych problemov..;)

 3. Sedinka says:

  Wobenzym je super, aspoň teda my u nás v rodine ho tak vnímame…Môj manžel začal mať problémy s padaním vlasov…Nie po troške, ale celé chumáče a neostalo mu na hlave nič…Snažili sme sa prísť na to, kde je problém…Chodili sme po lekároch a dozvedeli sme sa, že problém je v oslabenej imunite…Odporučil nám lekár tento liek…Vyskúšali sme a zlepšilo sa to… 🙂

 4. vgalca says:

  ucinky Wobenzymu som si vyskusala na vlastnej kozi..super ucinne enzymy..ktore pomahaju pri roznych problemoch..mne pomohli pri zapaloch mocoveho mechura a mocovych ciest..

 5. Wobenzym says:

  101/5000
  Na Wobenzym som prišiel vďaka priateľku. Užívala ho na štítnu žľazu. Môžem odporučiť. Pomohol jej aj mňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *