Ovosan na imunitu a rakovinu? Pozrite si skúsenosti a recenzie

Prírodný prípravok vyrobený z ischemizovaných kuracích embryí, teda z vaječných žĺtkov, to je Ovosan. Ide o doplnok stravy, ktorý má účinkovať proti rakovine. Aké sú ale s týmto preparátom skúsenosti, z čoho sa skladá? Naozaj Ovosan pomáha pri boji s rakovinou?

ovosan na imunitu a rakovinu

Výborný na posilnenie imunitného systému

Veľmi dôležité je, že Ovosan obsahuje vaječné fosfolipidy PNAE, ktoré majú za úlohu účinkovať na činnosť imunitného systému. Ide o prírodnú látku získanú z kuracích embryí, teda žiadnu umelo pripravovanú chemickú zlúčeninu.

Na ľudské telo neblaho pôsobí stres, najmä ten dlhodobý, organizmus je vyčerpaný, zaťažený. Na základe toho, že svojmu telu dlhodobo nakladáme príliš veľa sa môžu bunky v niektorých orgánoch prebudiť a zvrhnúť na zhubné.

Hovorí sa, že keď užívate Ovosan, rakovina by mala ustúpiť, pretože liek pomáha pôsobiť proti zhubnému bujneniu. Na akom princípe tento prípravok funguje?

ovosan - skúsenosti a recenzie na heureka.sk

Skúsenosti v recenzii na Heureka.sk

Účinky a účinné látky

Ako pracuje liek Ovosan na zhubné bujnenie? Účinná látka PNAE necháva na pokoji normálne zdravé bunky a naopak ich veľmi účinne vyživuje. V zdravých bunkách nájdete enzým, ktorý dokáže tieto fosfolipidy štiepiť.

Keď sa vytvoria štepy fosfolipidov, dokážu tieto látky regenerovať bunkové membrány a v tom tkvie jadro prínosu tejto látky pre ľudské telo. Avšak keď sú bunky nejako narušené, napríklad spomínaným zhubným bujnením, potom enzým, ktorý štiepi fosfolipidy, nefunguje.

Nedochádza teda k rozštiepeniu fosfolipidov a tie sa potom hromadia v bunke. Ich vyššia koncentrácia sa následne stáva príčinou priepustnosti bunkových membrán. Tieto membrány sa tým ničia.

Ukázať ďalšie info

Má zabrániť rastu nádorov

Podľa informácií má liečivý efekt práve vyššie opisované rozdielne pôsobenie v zdravých a nádorových bunkách. Okrem toho sa vyskytujú aj ďalšie informácie, a síce o inhibičnom pôsobení na proteínkinázu C, ktorá je vo vysokom množstve obsiahnutá v nádorovej bunke.

Proteínkináza C je v nádorových bunkách receptorom pre estery phorbolu, ktoré majú pomáhať nádorovým bunkám rásť. Pôsobenie na kinázu C má brániť tomuto rastu.

Užívanie a dávkovanie

V súvislosti s Ovosanom sa hovorí o dávkovaní minimálne dvoch kapsúl denne. Ak je pacient vyčerpaný, môže užívať až 9 kapsúl za deň, najlepšie po jedle. Zloženie kapsúl tvoria fosfolipidy nachádzajúce sa vo vaječnom žĺtku a slnečnicový olej.

Počas liečby je dôležité zabezpečiť väčší prísun tekutín, a to 2,5 – 3 litre denne, prípravok sa užíva dlhodobo, a to po dobu 2 – 3 mesiacov. Je možné ho kombinovať s bežnou onkologickou liečbou.

Nejde o náhradu onkologickej liečby

A pozor, rozhodne ho nemožno považovať za náhradu normálnej onkologickej liečby! Bolo by zásadnou chybou liečbu vynechať a spoľahnúť sa len na tento prípravok. Tvorí iba doplnok liečby, ktorý má podporiť boj tela s chorobou.

Recenzie a skúsenosti spokojných pacientov

Kto z pacientov berie po chemoterapii, ožarovaní, alebo po onkologickej operácii Ovosan, skúsenosti má dobré. Chorí uvádzajú, že im prípravok pomáha, ich stav sa zlepšuje.

Sú oveľa vitálnejší, cítia sa oveľa lepšie. Zvyšuje sa im imunita, čo je veľmi dobré. Napríklad pri rakovine prostaty, prsníka, hrubého čreva, kedy štandardnú liečbu dopĺňa Ovosan prebieha terapia podľa skúseností užívateľov oveľa lepšie, výsledky kontrolných vyšetrení sú lepšie.

Užívatelia vyzdvihujú aj jeho pomocnú funkciu pri chemoterapiách. Významne podporuje imunitu a samoliečebné schopnosti ľudského tela. Nižšie na obrázku ukážka skúseností v obchode prezdravie.sk

Recenzie a Skúsenosti v eshope Prezdravie.sk

Ukázať ďalšie skúsenosti

 

Kritici upozorňujú: Nie sú klinické štúdie!

Nemožno celkom prehliadnuť kladné ohlasy na Ovosan. Na druhej strane rad kritikov upozorňuje na to, že neexistujú klinické štúdie, ktoré by jednoznačne preukázali účinnosť tohto lieku.

Jednotlivé prípady pacientov, ktorí Ovosan použili ako doplnok onkologickej liečby, podľa nich nie sú dostatočným dôkazom účinnosti liečby.

Aj vzhľadom na jeho vysokú cenu je preto potrebné pristupovať k prípravku opatrne. Vyskúšať a na základe konkrétnych výsledkov terapie sa rozhodnúť, či je prínosom alebo nie.

Cena Ovosanu je vysoká

Keď sme spomenuli cenu, tak tá je naozaj značne vysoká, dá sa povedať až premrštená. Balenie obsahujúce celkom 90 kapsúl stojí 80 až 90 eur!

Takže doplnková terapia pri rakovinách je v tomto prípade veľmi nákladná. Ak by ste užívali maximálnu dávku 9 kapsúl denne, miniete ju iba za 10 dní! Takže mesačné náklady by boli takmer 300€.

Ovosan - cena je vysoká

Diskusia

  1. Marta Spendlova says:

    Zdravím vás,
    Začala som užívať Ovosan 3 x denne jednu kapsulu v čase, keď sa u mňa objavila rakovina tretí krát a po troch operáciách, chemoterapii a rádioterapii. Po rádioterapii sa mi stav nezlepšil, znovu mi nasadili chemoterapiu a v medziobdobiach biologickú liečbu. Ako mi nasadili chemoterapiu, začala som s užívaním Ovosanu. Je to asi pol roka. Po ukončení chemoterapie mi urobili MR vyšetrenie a nenašli nič. Pokračujem v biologickej liečbe, podľa pani primárky je to nutné, kvôli prevencii, aby sa mi nádor nevrátil. /Mala som ho v ústach , v oblasti horného ďasna /. Biologická liečba mi spôsobuje rôzne kožné problémy, zápaly nechtov na rukách a nohách a zle hojace sa rany. Zrovna dnes mi museli strhnúť necht na palci pravej nohy, pretože hnisal a nechcel sa hojiť, aj keď som užívala ATB. Pani primárka mi prerušila bioliecbu, aby sa mi palec zahojil. Stále beriem Ovosan, už asi šieste, alebo siedme balenie. Keď mi urobia ďalšie MR vyšetrenie a nádor sa vrátil, tak je užívanie Ovosanu u mňa neúčinné a nebudem ho viac kupovať. Pokiaľ sa ale ukáže, že som čistá, naďalej ho budem užívať a budem ho odporúčať všetkým onkologickým pacientom. Prajem všetkým chorým ľuďom uzdravenie a ďalší dlhý život v zdraví a spokojnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *