Diaben – zníženie cukru v krvi

Cukrovka je skutočne strašiakom súčasnej civilizovanej spoločnosti. Lekári varujú pred cukrovkou II. typu, pretože počet novodiagnostikovaných prípadov tohto ochorenia v posledných desaťročiach neutešene narastá. Každý diabetik vám môže potvrdiť, že nie je jednoduché udržať si hladinu krvného cukru v potrebných hraniciach. Preto sa tu ponúka priestor na využitie prírodných prípravkov, ako je práve Diaben, ktoré môžu ľuďom s diabetom poslúžiť ako výborná doplnková liečba.

Ako mať glykémiu pod kontrolou?

Ako sme už spomenuli, počet prípadov cukrovky, žiaľ, neustále pribúda. Táto metabolická porucha sa lieči pomerne ťažko. Okrem primárneho problému, teda že organizmus nezvláda odbúravať cukor, vznikajú aj komplikácie cukrovky, ktoré sú skutočne odstrašujúce.

Napríklad diabetická neuropatia končatín, urýchlená ateroskleróza a s ňou súvisiace poškodenie ciev a kardiovaskulárneho systému. Takisto aj poškodenie obličiek (nefropatia), alebo aj takzvaná diabetická retinopatia, čiže poškodenie sietnice oka, čo môže viesť až k slepote.

Preto je vždy v záujme každého diabetika snažiť sa mať svoju hladinu krvného cukru pod kontrolou. Na to často nestačí len úprava stravovania a lieky alebo inzulín, aj keď z väčšej časti sa pomocou nich darí cukrovku držať ako tak pod kontrolou. Nápomocné však môžu byť aj prírodné výživové doplnky. Účinky boli preverené tisíckami užívateľov a výhodou je, že telo neprimerane nezaťažujú toxínmi, keďže nejde o žiadnu chémiu. Diaben je plne prírodný prípravok.

Zloženie je prírodné

Prípravok Diaben obsahuje gurmar, ktorý ovplyvňuje metabolizmus glukózy a účinne pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Gurmar je rastlina, ktorej pôvod sa dá vysledovať do Indie, jej názov znamená v hindčine doslova “ničiteľ cukru”. Dodnes sa používa v tradičnej ajurvédskej medicíne predovšetkým na liečbu cukrovky.

Má priaznivý vplyv nielen na metabolizmus glukózy, ale aj tukov. Tým prispieva aj k znižovaniu cholesterolu v krvi a spomaľovaniu aterosklerózy. Na slovensku rastlinu gurmar poznáme pod názvom Gymnesa lesná.

Extrakt zo škorice
Ďalšou účinnou látkou obsiahnutou v prípravku Diaben je cinnamomum, čiže extrakt zo škorice. Je už všeobecne známe a vedecky dokázané, že práve škorica pomáha udržať správnu hladinu cukru, preto sa výťažky z nej využívajú na liečbu diabetu. Podobne ako gurmar, aj škorica má priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu.

Do tretice zloženie výživového doplnku Diaben doplňuje kyselina alfa-lipoová, označovaná niekedy ako vitamín B13. Je to dôležitá zlúčenina, ktorá sa zúčastňuje na mnohých metabolických procesoch v tele. Ide zároveň o účinný antioxidant, ktorý chráni tkanivá pred zhubným poškodením a spomaľuje proces starnutia.

Má schopnosť neutralizovať toxíny a viazať ťažké kovy v oraganizme. Vo farmaceutickom priemysle sa oficiálne využíva aj ako účinná látka schválených liekov na polyneuropatie a v liečbe diabetického poškodenia ciev. Pomáha teda zlepšovať zníženú citlivosť predovšetkým dolných končatín spôsobenú poškodením nervov.

Dôležité informácie o zložení

Diaben na chudnutie

Súhrn všetkých troch látok prepožičiava preparátu Diaben účinky smerujúce k udržiavaniu optimálnej glykémie, teda hladiny krvného cukru. Práve vďaka tomu, že všetky tri látky sú prírodného charakteru, je možné Diaben bez obáv užívať aj dlhodobo.

Má nezanedbateľný vplyv aj na kontrolu telesnej hmotnosti a ovplyvňuje chuť do jedla. Oboje je u diabetikov veľmi dôležité. Napríklad u liečených pacientov na cukrovku II. typu býva zníženie hmotnosti a potlačenie chuti do jedla často veľkým problémom.

Účinky pri liečbe diabetu

Ľudia, ktorí líčia svoje skúsenosti s prípravkom Diaben, sú väčšinou spokojní. V mnohých prípadoch sa netaja tým, že po užívaní Diabenu im hladina krvného cukru naozaj poklesla. Glukomery jednoducho neklamú. Podľa skúseností užívateľov prípravok Diaben treba užívať aspoň 6 týždňov, aby sa dostavili merateľné výsledky. Vyskytujú sa prípady, keď hladina krvného cukru pacientom klesla aj o tri jednotky.

Recenzie užívateľov sú väčšinou pozitívne, no našli sa ja takí, ktorí účinok Diabenu pociťovali ako nedostatočný, alebo ho nepociťovali vôbec. Aspoň nie merateľne – teda na základe čísel z displejov svojich glukomerov. Diaben však zlepšuje v tele aj mnoho iných parametrov, ktoré sa na glukomeri neukážu.

Ukáž Nežiadúce účinky ?

 

Spokojných zákazníkov, ktorí neváhajú prezentovať svoje výsledky od lekára je veľké množstvo, keď hovoríme o nespokojných užívateľoch, ide skôr o jednotlivcov.

Tiež je potrebné mať na mysli vždy správny stravovací režim, teda diétu s obmedzeným a presne kontrolovaným príjmom sacharidov. Plus ostatné režimové opatrenia, najmä dostatok pohybu.

Ak sa niekto s nábehom na cukrovku alebo už s diagnostikovaným diabetom prejedá sladkým a čaká od hltania kapsúl spásu, potom to samozrejme fungovať nebude. Synergický efekt správnej stravy, režimových opatrení a Diabenu sa ukazuje ako veľmi prínosný.

Cena

(Diaben – účinok za 20 centov na deň )

Aká je cena prípravku Diaben? Priemerná a optimálna cena Diabenu sa podľa prieskumu trhu pohybuje okolo 12 €. Balenie obsahuje 60 kapsúl, z toho sa odporúča užívať jednu kapslu denne najlepšie ráno spoločne s jedlom. Vzhľadom na to, že jedno balenie vystačí na dva mesiace, je cena rozhodne primeraná.

Ak patríte medzi diabetikov, ktorí užívajú už nejaké lieky na zníženie hladiny cukru v krvi, bolo by dobré užívanie Diabenu konzultovať s vaším lekárom. Podobne aj v prípade, že vaše ochorenie postúpilo do štádia, keď si potrebujete pichať inzulín. V oboch prípadoch treba brať Diaben nie ako hlavnú, ale ako doplnkovú liečbu.

Výživový doplnok Diaben nie je vhodný pre deti a tiež pre tehotné a dojčiace ženy. Žiadne ďalšie obmedzenia, ktoré by vám bránili v užívaní Diabenu, neexistujú.

Užitočný môže byť Diaben v prípade, keď vám napríklad pri poslednej kontrole krvného obrazu lekár povedal, že máte príliš vysoký cukor v krvi. Potom je Diaben cestou, ako jeho hladinu prírodným spôsobom znížiť. Niekedy sa takto podarí zažehnať, alebo aspoň oddialiť nástup diabetu II. typu.

Terapiu zvýšenej gylkémie však vždy ponechajte v rukách lekára a dôsledne sa riaďte jeho pokynmi. Ak máte v pláne užívať prípravok Diaben, neostýchajte sa o tom s ním poradiť.

Skúsenosti s prípravkom

Rozprávala som sa  s viacerými ľudmi, ktorí tento prípravok užívali. Väčšina z nich bola nadmieru spokojná. Rovnako aj ja môžem tento produkt odporučiť. Určite nenahradí klasickú liečbu vážnejších problémov ale ako doplnok splní presne to, čo sľubuje.  Vaše skúsenosti a otázky môžete pridávať do komentárov.

Diaben skúsenosti

Diaben skúsenosti

zobraziť viac skúseností

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *