Zelený jačmeň

Príroda je bohatým zdrojov prirodzených liečiv pre naše telo. Vieme v nej nájsť potrebné vitamíny a minerály, ktoré nám napomáhajú k lepšiemu fungovaniu nášho organizmu. Existujú však rastliny, ktoré majú extrémne vysoký obsah vitamínov a nesmierne pozitívny vplyv pre naše telo. Presne takým je aj zelený jačmeň.

zeleny jacme na detoxikaciu

Toto je zelený jačmeň, ktorý som si kúpila ja

 

Čo je zelený jačmeň?

Zelený jačmeň, inak nazývaný aj mladý jačmeň, je typom zelenej trávy, ktorá obsahuje obrovské množstvo živín. Tým, že je jačmeň ešte zelený, obsahuje v sebe chlorofyl, ktorý premieňa slnečnú energiu na bielkoviny, vitamíny, minerály, uhľohydráty a enzýmy. Sila chlorofylu sa už od dávnych čias využíva na osvieženie krvi a pre jeho protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Zelený jačmeň lieči rôzne choroby a pomáha udržiavať naše telo v dobrej kondícií. Mladý jačmeň nie je len pre chorých, ale aj pre zdravých ľudí, ktorí si chcú dobrý zdravotný stav udržať po dlhé roky.

 

zeleny-zivot

 

Zelený jačmeň ako produkt je čistá 100% šťava z mladých lístkov jačmeňa v prášku. Lístky zeleného jačmeňa sa zbierajú mladé, keď dosahujú výšku okolo 15 – 30 cm. V tomto štádiu obsahujú najväčšie množstvo vitamínov, enzýmov, bielkovín a chlorofylu. Takéto lístky sa odšťavia a vzniknutá šťava sa vysuší na prášok. Vďaka takémuto spracovaniu vitamíny a ostatné výživné látky zostávajú takmer nedotknuté. Pri dávkovaní sa vzniknutý prášok už len rozmieša s 2-3 dcl čistej vody alebo džúsu. Odporúčaná dávka je 1-3 krát denne, 20 minút pred jedlom.

 

Kde kúpiť Zelený jačmeň:

do-zz

 

Účinky

Zelený jačmeň pomáha pri prevencií, ale aj pri liečení rôznych chorôb ako je napríklad astma, rakovina, kožné problémy, srdcovo-cievne choroby, problémy s obličkami, obezita, ateroskleróza, celkovo posilňuje imunitný systém a podporuje dobrý kondíciu organizmu.

Stav pokožky indikuje celkové telesné zdravie, kožné problémy zvyčajne signalizujú ochorenie tráviaceho traktu. Preto takéto problémy odstránime, ak zlepšíme fungovanie trávenia. Dôležitá je strava bohatá na minerály, enzýmy a vitamíny. Zelený jačmeň pôsobí blahodárne práve na trávenie, vďaka čomu prispieva aj k celkovému zlepšeniu pokožky. Mladý jačmeň tiež spomaľuje bunkové starnutie. Bunky omladzuje a účinne pôsobí proti ukladaniu pigmentu.

Obrovským neduhom dnešnej doby sú civilizačné choroby, no našťastie zelené nápoje pomáhajú aj v tomto prípade. Výťažok z mladého jačmeňa pomáha zmierňovať prejavy astmy, chudokrvnosti, impotencie, vysokého cholesterolu, či ľadvinových problémov. Vďaka vysokej prítomnosti antioxidantov dokáže zminimalizovať nežiadúce účinky rôznych chorôb. Zelený jačmeň dokonca potlačuje rast rakovinových buniek. Svojim antioxidačným pôsobením chráni bunečné membrány a zabraňuje tak poškodeniu bukových stien, ktoré môže viesť k rakovine. Pitie zeleného jačmeňa prináša prevenciu proti vzniku nekontrolovaných procesov na bunkovej úrovni. Navyše podporuje imunitu a tým stimuluje telo, aby si pomohlo samo.

Zelený jačmeň je nesmierne účinný proti rôznym tráviacim problémom, mladý jačmeň je skvelým pomocníkom napríklad pri zápche. Pravidelné a kvalitné vyprázdňovanie je indikátorom dobrého zdravia, dlhotrvajúca zápcha vedie k nechutenstvu, bolestiam hlavy a mentálnej nestabilite. Aktívne zložky zeleného jačmeňa podporujú pohyb tráviaceho ústrojenstva a podporuje tak vyprázdňovaní proces. Po zelenom jačmene siahnite aj v prípade, že máte problémy s nadváhou. Pomocou užívania zeleného jačmeňa je možné udržiavať telesnú váhu viac pod kontrolou. Obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú pri trávení a rozkladaní stravy.

 

Zelený jačmeň a jeho prínos pre ľudský organizmus:

 • detoxikuje telo
 • má alkalizujúci účinok
 • obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov
 • obsahuje vlákninu, ktorá pomáha pri trávení
 • má okysličujúce a antioxidačné účinky
 • udržiava dobrý zrak
 • zlepšuje kvalitu vlasov a pevnosť nechtov
 • výrazne zvyšuje vlastnú imunitu
 • bráni vzniku infekčných ochorení
 • pomáha čistiť pečeň
 • pomáha pri zotavovaní z anémie

Jednoznačne sa dá konštatovať, že zelené rastliny vďaka svojmu zloženiu prospievajú zdraviu a udržujú organizmus v slušnej kondícii. Zelený jačmeň je skvelý výživový doplnok, ktorý pomáha pri všetkých zdravotných neduhoch, prospieva zdraviu a dobrej vitalite ľudského organizmu.

Teraz máte priestor vy, povedzte mi svoje názory. V komentároch je priestor pre diskusiu. Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými.

Zelený jačmeň
3 (59.44%) 36

Diskusia

 1. Marta Vrablova says:

  Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti s užívaním zeleného jačmeňa.Uživala som ho 6 mesiacov ,ale žiadne pozitívne účinky som nepocítila, žiadne zmeny k lepšiemu.Považujem to za zbytočne vyhodené peniaze.
  Zdraví Marta.

 2. Iva says:

  Jačmeň pijem už od roku 2008.nedam dopustiť na toto zelené zlato
  Čo všetko mi dal?? Vitalitu zdravu pokožku,čisté črevo imunitu.energiu.syn má jemnejšie prejavy alergie….je toho viac..
  Ja mám 51 rokov,manžel 56. Obaja si vychutnáme tento produkt..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *