Animal Flex – recenzia. Najlepšia kĺbová výživa?

V roku 1981 sa tréneri vzpieračov svetovej triedy začali zamýšľať nad výživou ich kĺbov, šliach a svalov. Pre vybranú skupinu biochemikov sa teda začalo obdobie výskumov a testovania.

O dva roky neskôr, v roku 1983 prišli vedci s nápadom balíčkov, ktoré sú naplnené kombináciou tabletiek a toboliek s obsahom účinných látok. Tento balíček tak vytvára silný, efektívny a komplexný doplnok výživy pre športovcov. Ako prvý bol vyrobený výrobok Animal Pak a na podobnom princípe potom aj Animal Test, Animal Stark, Animal Cuts, Animal Nitro, Animal Pump, Animal Omega a Animal Flex.

animal flex - recenzia a skúsenosti s kĺbovou výživou

Animal Flex je najpredávanejšia kĺbová výživa na Slovensku. Zabezpečuje rýchle vstrebávanie a účinnosť výživných látok, čím sa stáva tým pravým výživovým doplnkom pre aktívnych športovcov, dospievajúcu mládež aj starších ľudí. Pomáha regenerovať kĺby, kĺbne púzdra, väzy, tkanivá a chrupavky, znižuje citlivosť a vytvára aktívnu ochranu pred opotrebovaním a zranením.

Ukázať akciovú cenu

animal flex - najlepšia kĺbová výživa

Zloženie Animal Flexu

 • Žraločia chrupavka – patrí medzi jednu z najlepších kĺbových výživ, pretože chrupavkám dodáva presne to, čo potrebujú. Obsahuje obrovské množstvo denaturovaného kolagénu, ktorý stimuluje produkciu výživných látok v kĺbových chrupavkách. Kombinácia kolagénu a neproteínových zložiek, chondroínu a glukosamínu, vytvára dokonalé spojenie na výživu kĺbov.
 • Karob (rohovník) – obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ako horčík, vápnik, železo či fosfor. Taktiež je skvelým zdrojom aminokyselín a vlákniny.
 • Želatína – má schopnosť posilňovať kosti a chrupavky, znižuje bolestivosť a redukuje zápal.
 • Glycerín – je to látka, ktorej úlohou je preniesť liečivo, ale aj ostatné látky, z jedného miesta na druhé. Čím viac tejto látky v tele máme, tým lepší je prenos liečiv do postihnutých oblastí.
 • Sójový olej – obsahuje množstvo výživných látok, ktoré premasťujú kĺbne spojenia a zabezpečujú tak lepšiu a bezbolestnú pohyblivosť.
 • Stearát horečnatý
 • Vitamín C a E
 • Zinok, selén, mangán
 • Kurkuma, Boswellia, Bromelaín a Koreň zázvoru – pôsobia protizápalovo

animal flex - zloženie, účinky a dávkovanie

Účinky Animal Flex

Kĺbová výživa Animal Flex 44 je viacnásobný držiteľ ocenenia Suplement awards, ako najlepšia kĺbna výživa. Každý balíček obsahuje presné množstvo rôznych výživných látok, ktoré majú výrazne pozitívne účinky na náš organizmus.

 • Pomáha obnoviť tkanivo chrupaviek
 • Zlepšuje hydratáciu a mazanie kĺbových puzdier
 • Znižuje citlivosť, bolestivosť a zápal kĺbov
 • Urýchľuje regeneráciu po zranení alebo prílišnej záťaži
 • Udržiava kosti, kĺby a väzy v optimálnej kondícii, najmä u starších ľudí, kde sa prirodzená kĺbna výživa spomaľuje
 • Zabezpečuje pružnosť, pevnosť a odolnosť kĺbov, čo ocenia najmä mladý športovci, ktorým sa kĺby následkom prudkého rastu oslabujú

Viac o účinkoch

animal flex výživový doplnok na kĺby

Užívanie Animal Flexu

Animal Flex 44 obsahuje 44 oddelených balených porcii kapsúl, rôznej veľkosti a farby, ktoré tvoria dokonalý komplex kĺbnej výživy.

Animal Flex je vhodný pre mužov aj ženy, ktorí sa venujú silovému športu, kulturistike či inému športu, kde sú kĺby namáhané. Taktiež je vhodný pre ľudí, ktorí nešportujú, ale pociťujú bolestivosť či iné problémy s kĺbmi, väzmi alebo šľachami. Odporúča sa po náročných operáciách pohybového aparátu kvôli rýchlejšej regenerácii.

Jeden balíček, v ktorom nájdeme 8 tabliet, je určený vždy na jeden deň, odporúča sa užiť tabletky naraz, spoločne s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody. Výživový doplnok Animal Flex nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

animal flex na kĺby, šlachy

Cena je 0,6 € / deň

Cena Animal Flexu sa pohybuje od 24 eur po 35 eur. Kúpiť si ho môžete v kamennom obchode, ale aj cez internet, napríklad na stránke gymbeam.sk, alebo protein.sk. Na stránke heureka.sk si jednoducho porovnáte ceny a vyberiete tú najvýhodnejšiu.

animal flex dávkovanie

Skúsenosti s Animal Flexom

Na internete koluje množstvo diskusii a fór ohľadom Animal Flexu, ponúkame teda niekoľko ukážok, aby ste sa samy presvedčili, že ocenenia, ktoré tento produkt dostal sú naozaj zaslúžené.

„Jednoznačne najlepšia kĺbna výživa na trhu s dávkami všetkého čo človek potrebuje v jednom sáčku. Osobne som si ju kúpil najme kvôli bolesti kolien a keďže nohy trénujem najradšej a pomerne ťažko tak som sa rozhodol investovať a neľutujem ani cent. Už som ju viacerým ľudom odporučil a zatiaľ si ju každý pochvaľuje. Moje skúsenosti s touto kĺbovkou sú veľmi pozitívne odkedy ju užívam bolesť kolien pomaly zmizla (jasne že nie zo sekundy na sekundu alebo zo dňa na deň ale postupne ustúpila), rovnako mi menej chrupkajú ramená s ktorými som taktiež mal kus problémy. Vrelo odporúčam! ;)“

skusenosti a recenzie s animal flex

„Hodnotím ich kladne. Odhadom 75 % ľudí pomohol, zmiernil bolesti v kĺboch, zmiernil praskanie v kĺbe atď. Naozaj zlepšuje mineralizáciu kostí. Dostal som naň odporúčania od popredných slovenských trénerov, športovcov. Odstránenie bolesti zápästia do dvoch týždňov po začatí užívania, znížená bolesť kolien, ramien. Určite stojí za vyskúšanie.“

Zobraziť viac

Diskusia

 1. Peter says:

  Absolútna spokojnosť. Problémy s kĺbami sú preč. Používam asi 5 rokov, vždy 2 x ročne. Mal som problémy s kolenom a ramenom, ktoré ustúpili. Nepoznám nikomu, komu animal flex nezabral. Po 14 dňoch sú výsledky perfektné. Naozaj odporúčam

 2. Herkules says:

  Dlhoročné problémy pri behaní som nedokázal vyriešiť ani rehabilitáciami, liekmi, ničím. Až mi raz kamoš poradil toto. Využíval som jedno balenie a problémy sú už 2 roky preč. Kto nevyskúša, neuverí. Funguje to dokonale

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *