Argánový olej na vlasy, tvár aj akné. Vaše skúsenosti a diskusia

Patrí arganový olej k elixírom mladosti? Ľudia už od nepamäti hľadajú elixír mladosti. Často ani poriadne netušia, že majú tento elixír doslova na dosah ruky. Mnohé prírodné produkty totiž majú vynikajúce antioxidačné účinky na ľudský organizmus a pomáhajú mu regenerovať sa. Nezriedka je však efekt týchto produktov nedocenený, pritom sú veľmi silné a účinné. Aké účinky má arganový olej sami spoznáte doslova na vlastnej koži.

Argánové oleje na pleť, vlasy, vrásky

Čo to je artánový olej?

Čo to vlastne arganový olej je? Máme na mysli olej, ktorý sa získava z plodov marockého polopúštneho stromu zvaného Argania tŕnistá. Má veľmi široké použitie od kozmetiky cez gastronómiu až po liečbu niektorých chorôb. Jeho pôsobenie sa využíva v prírodnej kozmetike.

Argánovník

V podstate existujú dva druhy oleja, jeden pre kozmetické a druhý pre kulinárske využitie. Každý sa vyrába trošku inak a má tiež trochu iný obsah účinných látok, vôňu a farbu. U kozmetického oleja je dôležitou vlastnosťou hlavne hĺbková hydratácia.

Z Maroka, kde stromy Argania rastú v juhozápadnej časti krajiny, vďaka svojim kladným vlastnostiam doputoval do celého sveta a stal sa veľmi obľúbeným.

plody argánovníka na výrobu argánového oleja

Blahodárne účinky na pleť

Veľmi rozsiahlou kapitolou je arganový olej a jeho účinky. Ako už bolo spomenuté, veľmi dôležitý je tu predovšetkým antioxidačný efekt, ktorý má tento produkt dokonca dvojnásobný oproti olivovému oleju.

Olej obsahuje veľké množstvo vitamínu E, nazývaného aj vitamín mladosti, preto veľmi dobre pôsobí hlavne na starnúcu pleť. Pokožku vyživuje, hĺbkovo ju hydratuje a zabezpečuje jej zamatovú hebkosť, a to bezprostredne po aplikácii.

Zároveň dokáže účinne podporovať tvorbu kolagénu a elastínu v koži, a tým pádom tiež vyhladzovať vrásky. Pozitívne ovplyvňuje tiež znižovanie tvorby kožného mazu, a to zhruba po 14 dňoch užívania.

za studena lisovaný argánový olej dr.max

Pozrieť v obchode

 

Argánový olej na tvár, vrásky, pokožku

Liečebné účinky preukazuje arganový olej na tvár. Veľmi pomáha pri akné, rôznych druhoch ekzémov, pri lupienke (psoriáze). Zároveň podporuje hojenie slnečných popálenín, zápalov kože a jej podráždenia.

Pokožka je po aplikácii svieža, napnutá, dobre hydratovaná, dochádza k redukcii vrások. Omladzovacie a posilňovacie účinky vykazuje aj na nechty. Poskytuje výživu nechtovému lôžku a nechtovej kožičke.

BIO argánový olej

Pozrieť v obchode

 

Artánový olej na vlasy určite vyskúšajte

Arganový olej silne pôsobí aj na vlasy. Pomáha im vracať prirodzený lesk, pevnosť a vitalitu. Vyživuje ich od korienkov po končeky. Ak arganový olej budete používať pravidelne, docielite obnovu a posilnenie vlasovej štruktúry.

Arganový olej účinne vyživuje vlasové korienky, čo je dané vysokým obsahom nielen vitamínu E, ale zároveň aj vyšších mastných kyselín. Zabezpečí vám aj hĺbkovú hydratáciu vlasov, a to opäť od korienkov až ku končekom.

Vzhľadom na zabezpečenie výživy celých vlasov tým pádom dosiahnete vyživenie a regeneráciu aj lámavých a strapkavých vlasových končekov. Podobne ako na celú pleť ľudského tela účinkuje vynikajúco aj na vlasovú pokožku. Čiže aj tu odstraňuje ekzémy, lupienku (psoriázu), seboreu spojenú s tvorbou lupín.

Artánový olej

Znižuje cukor aj cholesterol

Ďalšou kapitolou je využitie arganového oleja v kuchyni. Možno ho používať podobným spôsobom ako olivový olej, teda na studenú aj teplú kuchyňu.

V Maroku, ktoré je domovinou arganového oleja, sa využíva tento olej napríklad na prípravu pokrmov ako je kuskus či tádžin alebo medovo-orieškové nátierky amlú.

Okrem toho sa do oleja dá aj namáčať chlieb. V kuchynskom použití arganový olej bojuje proti vysokej hladine cholesterolu, ďalej pôsobí proti vysokému krvnému tlaku a znižuje aj hladinu cukru v krvi. Zároveň je prevenciou srdcovocievnych chorôb, bojuje tiež proti rakovinovému bujneniu.

bio argánový olej lisovaný za studena

Pozrieť v obchode

 

Skúsenosti, recenzie, diskusie

Čo hovoria na arganový olej diskusie užívateľov a aké účinky vyzdvihujú? Predovšetkým diskutujúci upozorňujú na to, že je potrebné nájsť kvalitný arganový olej, kvalita sa hodnotí podľa vzhľadu, vône, farby, mastnoty. Na prvýkrát bude výber skôr strielanie na slepo, ale keď vyskúšate viacero produktov a značiek, sami zistíte, čo je to kvalita.

Pri správnom dávkovaní počas vtierania do pokožky by arganový olej nemal zanechávať mastný film. Ide navyše o hypoalergénnu látku. O prospešnosti oleja diskutéri nepochybujú, výsledky na kvalite pokožky sú podľa nich skutočne viditeľné.

Argánový olej - skúsenosti na heureka.sk

Kde kúpiť kvalitný olej?

Od širšieho využitia v kuchyni, žiaľ, odrádza vyššia cena. A kde zoženiete túto ľudskému zdraviu prospešnú tekutinu? Nájdete ho na internete, ale arganový olej by mala mať v ponuke aj každá dobre zásobená lekáreň. Pozrite si napríklad ponuku lekárne Dr.Max .

Cena je trochu vyššia

Spomenuli sme, že arganový olej nepatrí medzi najlacnejšie produkty. Aká je teda cena arganového oleja? Fľaštička s obsahom 100 ml vás vyjde od 13 až do 20 €. Nie vždy však platí, že čím vyššia cena, tým lepšia kvalita! Je to teda naozaj drahý olej, ktorému sa z tohto dôvodu nie náhodou hovorí “marocké zlato”. Právom patrí medzi najvzácnejšie oleje na svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *