Acai Berry

Názov výživový doplnok Acai Berry s brazílskymi koreňmi je odvodený od rastliny Acai, rastúcej na palce Euterpe oleracea. Toto fialovo-červené ovocie v tvare bobúľ pripomína našu čučoriedku, len omnoho väčších rozmerov. Veľký boom s týmto ovocím nasral po jeho kategorizovaní medzi „superjedlá“, čím sa stalo celosvetovo vyhľadávaným.

 

 

Acai bobule patria medzi najvýživnejšie ovocie na svete, avšak nemožno ho konzumovať priamo po odtrhnutí, preto sa z neho získava extrakt, použitý aj v Acai Berry. Acai Berry je bez konzervantov, okrem želatíny, uhličitanu vápenatého a stearanu horečnatého. Pozrite si teraz celú moju recenziu a v závere nechávam priestor na diskusiu a vyjadrenie vašich skúseností.

Acai Berry 900

Acai Berry stimuluje metabolizmus človeka, respektíve ho urýchľuje, čím dochádza k rýchlejšiemu spaľovaniu a odbúravaniu tukov. Podporuje nárast svalovej hmoty pri vynaložení určitej fyzickej námahy popri užívaní Acai Berry.

 

Čo sa skrýva pod názvom Acai Berry?

Obsah Acai bobúl rozlišujeme na antioxidanty ako sú fenoly, flavonoidy a pod., vitamíny B1 až B3 spolu s vitamínmi E a C, ďalej vlákninu umocňujúcu pocit nasýtenosti. Vláknina nám koriguje chuť do jedla a podnecuje vervu do cvičenia, pretože tvorí dostatočné množstvo energie. Súčasťou Acai bobúl sú aj zdravé mastné kyseliny ako napríklad omega 6, ktorá má vplyv ná zníženie hladiny cholesterolu, a mastná kyselina omega 9, známa svojou schopnosťou udržiavať hladinu cholesterolu. V Acai bobuliach nájdeme aj látky ako fosfor, draslík, vápnik a rôzne minerály.

 

Mnohí zákazníci si tento prípravok kupujú aj kvôli vedľajším účinkom. Spomeňme napríklad najdôležitejší účinok: regulácia hladiny cholesterolu v krvi. Zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho systému a tráviaceho traktu. Vďaka antioxidantom spomaľuje proces stárnutia a predchádza rakovine, takže sa používa aj na prevenciu. Vzhľadom na to, že ovplyvňuje priebeh chutnutia, formuje aj telo a čistí hrubé črevo, takže sa považuje predovšetkým za tzv. detoxikant.

 

Spoliehať sa na samostatnú účinnosť Acai Berry bez úpravy Vašej životosprávy neprináša žiadne ovocie. Bez správneho životného štýlu, stravovania a pohybu budete vnímať účinky Acai Berry len veľmi slabo, takmer nulovo. Nehladujte, pretože rovnako ako pri predchádzajúcich doplnkoch, ani teraz sa nejedná o náhradu vyváženej stravy.

 

Vplyv Acai Berry

Acai Berry zvyšuje imunitu a zlepšuje pamäť. Super Acai oproti Acai Berry Thin neobsahuje kofeín, preto je jeho užívanie dovolené ľuďom trpiacim insomniou a deťom. V prípade autistických detí údajne došlo k výrazným zmenám výsledkov testov. Acai Berry sa nedá považovať za liek, preto sa ním nemožno predávkovať. Neboli spozorované žiadne nežiadúce účinky, okrem počiatočných nevoľností, ktoré sú zapríčinené vylučovaním škodlivín z tela.

Požívatelia vyhľadávajú predovšetkým tie Acai Berry prípravky, pri ktorých výrobe sa používali len čerstvé plody. Dodnes prípravky Acai Berry podliehajú intenzívnemu vedeckému skúmaniu, pretože sa nevylučujú ďalšie možné zistenia o ich vplyve na náš organizmus.

 

Cena za Acai Berry a dávkovanie

Cena za Acai Berry (Thin a Super Acai) sa pohybuje medzi 15 až 70 eurami, záleží od množstva. Obsah jedného obyčajného balenia počítame na 60 tabletiek, čo predstavuje dávku na 1-2 mesiace. Denne totiž užívame 1-2 tabletky denne, ideálne ráno a večer 15 – 30 minút pred jedlom, pričom dennú doporučenú dávku predstavujú 2 tabletky. Acai Berry však nájdete aj vo forme prášku v kapsulách (cca. 120 kapsúl v jednom balení), ktorého obsah je údajne čistejší a účinnejší ako tablety. Prípravok Acai Berry užívame približne 3-6 týždňov s nasledujúcou týždňovou prestávkou.

 

Ako rýchlo sa dá s Acai Berry schudnúť?

Rýchlosť chudnutia s Acai Berry závisí od nadváhy jednotlivca. Metabolizmus totiž pracuje rôzne, preto sa nemožno čudovať, ak bude niekto s produktom chudnúť rýchlejšie alebo pomalšie. V prieme však firma produkujúca Acai Berry udáva, že požívatelia s týmto prípravkom zhodia 2-5 kg za mesiac.

 

Štúdie a skúsenosti

Štúdie analyzovali obsah čučoriedok a zistili, že obsahujú rôznu škálu fenolových kyselín a flavonoidov, rovnako ako rozpustné farbivá polyfenolovej štruktúry, ktoré môžu vplývať na silnú antioxidačnú aktivitu. Redukuje sa poškodenie DNA a znižuje sa tlak. Vitamíny A, C, E a žiadny tuk, malé množstvo sacharidov, z toho niekoľko gramov vlákniny a proteínu, to všetko v sebe skrýva čučoriedková oáza. Ďalej prítomný mangán, fungujúci ako kofaktor antioxidantu, je vlastne enzým, ktorý regeneruje a uchováva bunky.

 

 

Acai Berry v porovnaní s obyčajnými čučoriedkami obsahuje niekoľko gramov tuku, väčší počet kalórií aj sacharidov a má v sebe podobné zastúpenie vitamínov a minerálnych látok. Vzhľadom na vyššie spomenuté fakty sa ešte stále polemizuje, ktorá forma čučoriedkovej „smršti“ je efektívnejšia a predovšetkým zdravšia. Názor si môžete urobiť sami.

Ak máte otázky alebo chcete vyjadriť svoj názor, tu je priestor na vašu diskusiu. Použite prosím komentáre.

Diskusia

  1. Ela says:

    Acai Berry uzivam jeden mesiac a kilo som pribrala! takze, co sa tyka schudnutia, nemozem potvrdit ucinok, ci sa moja imunita a pamat zlepsila sa neda posudit….ale dufam, ze aspon tlak a cholesterol mam v poriadku 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *