Konopný olej na vlasy, pleť aj chudnutie

Konopný olej je produktom rastliny nazývanej konopa siata. Ide o špecifický druh konope, ktorý má pre svoj nízky obsah omamných látok hojné využitie napríklad v priemysle. Konopný olej patrí spomedzi všetkých rastlinných olejov medzi tie najzdravšie a to preto, že má najvyšší podiel rastlinných účinných látok.

konopný olej z lekárne Dr.Max

Nemusíte sa ani báť, že sa olej robí nebodaj z marihuany, ide totiž o úplne iný druh. Nehrozia vám žiadna závislosť ani negatívne účinky, práve naopak. Pre svoj veľmi pozitívny vplyv na zdravie je tento olej mimoriadne žiadaný.

Účinky konopného oleja

Ak poviem, že konopný olej je najlepší zo všetkých rastlinných olejov, určite nepreháňam. Má totiž účinky naozaj zrejme na každý systém či orgán v našom tele. Je vhodný aj pre celiatikov, diabetikov, pre deti, pre ženy v tehotenstve, aj pre ľudí s alergiami.

Tu je len zlomok pozitívnych účinkov, ktoré olej má:

 • pomáha na chudnutie, lepšie trávenie, vyprázdňovanie, urýchľuje metabolizmus
 • má antibakteriálne aj antiseptické účinky
 • je skvelým preventívnym prostriedkom na rakovinu
 • využíva sa aj na vlasy a pleť, tiež na herpes
 • pomáha pri hormonálnych zmenách, napríklad ženám počas tehotenstva či menopauzy

Konopný olej navyše veľmi pozitívne ovplyvňuje celý kardiovaskulárny systém a krvný obeh. Znižuje vysoký krvný tlak, je prevenciou voči krvným zrazeninám, normalizuje hladinu cukru v krvi a pôsobí preventívne voči kardiovaskulárnym ochoreniam.

Virde konopný olej

Slovenský kvalitný nerafinovaný konopný olej? Jednoznačne Hempo

Konopný olej ponúka niekoľko výrobcov. Niektorí ponúkajú nekvalitný rafinovaný olej alebo olej s prímesami, ktorý rozhodne nemá tak pozitívne účinky. Ak chcete kvalitný nerafinovaný olej, musí byť lisovaný za studena a nesmie sa filtrovať.

Tieto vlastnosti spĺňa jednoznačne slovenská značka Hempo, ktorá  ponúka kvalitný konopný olej bohatý na živiny. Vyrába ho z konope siateho, ktoré je pestované na Slovensku a bez použitia herbicídov a pesticídov. Vďaka šetrným technológiám výroby má olej maximum výživných látok, plnú chuť a lahodnú orieškovú arómu.

Hempo kvalitný konopný bio olej

Pozrieť v obchode

 

Zloženie

Konopný olej má veľmi rozmanité zloženie, no najdôležitejšou zložkou sú najmä mastné kyseliny. Olej obsahuje aj vitamíny, minerály a ďalšie stopové prvky. Zaujímavé je, že má veľmi vysokú energetickú hodnotu, konkrétne cez 3700 kJ na 100 g.

Tieto najdôležitejšie zložky v ňom sú obsiahnuté:

 • Mastné kyseliny:V konopnom oleji možno nájsť naozaj veľkú paletu kyselín. Sú tu omega-3, omega-6 aj omega-9 mastné kyseliny, čiže aj nasýtené, aj poly-nenasýtené aj mono-nenasýtené mastné kyseliny. V určitom množstve potrebuje naše telo všetky tieto druhy a práve konopný olej ich obsahuje ten správny pomer. Nájdete tu najmä kyselinu linolovú, kyselinu alfa-linolénovú, kyselinu gama-linolenovú a kyselinu stearidonovú.
 • Minerály a iné stopové prvky:Čo sa týka minerálov, v konopnom oleji sú železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, mangán, zinok aj sodík. Ide o látky s priaznivými účinkami na srdce a cievy, pohybový aparát, imunitu a dokonca aj na libido a sexuálnu výkonnosť.
 • Vitamíny: V oleji možno nájsť aj vitamíny a hoci ich nie je príliš veľa, dôležitejšia ako ich početnosť je ich koncentrácia. Sú tu vitamíny A, B1, B6 a najmä vitamín C, ktorého je spomedzi vitamínov najviac. Ten je dôležitý antioxidant a najmä stimuluje imunitný systém.

Bio konopný olej stoger

Užívanie a dávkovanie konopného oleja

Konopný olej sa dá užívať samostatne, ale veľmi často a prirodzene je aj súčasťou studenej kuchyne ako dochucovací prostriedok. Používa sa nielen vnútorne, ale má aj vonkajšie využitie, najmä na suchú a poranenú pokožku. Veľmi dobrý je aj na vlasy, konkrétne na tie lámavé a suché, kde si z neho môžete spraviť zábal. Vtiera sa aj do nechtového lôžka.

Čo sa týka konzumácie, dodržujte nasledovné dávkovanie aj skladovanie:

 • v rámci prevencie užívajte 1 polievkovú lyžicu denne, pri akútnych stavoch dve
 • pre malé deti a v tehotenstve po schválení s lekárom užívať najviac 1 lyžicu do jedla
 • olej treba držať na tmavom a chladnom mieste
 • pred otvorením ho treba tiež chrániť pred svetlom a teplom
 • po otvorení ho skladujte v chladničke a v dobre uzavretej, ideálne pôvodnej, nádobe

Konope siate

Nežiaduce účinky a kontraindikácie

Kvalitný za studena lisovaný konopný olej bez konzervantov, farbív a vonných syntetických látok nemá pri správnom dávkovaní a používaní žiadne vedľajšie účinky. Dôležité je aj správne skladovanie, ak bude olej horký a bude mať žltkastú farbu, nebol dobre skladovaný.

Ak by ste však reagovali na olej precitlivene, hoci ide o minimum prípadov, zastavte jeho užívanie. Užívanie po konzultácii s lekárom je možné aj pre rizikovejšie skupiny, čiže deti, tehotné ženy, dojčiace ženy a ľudí s nejakým vážnejším ochorením.

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Konopný olej Hempo sa nedá kúpiť priamo od výrobcu, je však niekoľko zaujímavých obchodov so zdravou výživou a zdravými doplnkami, ktoré ho majú vo svojom sortimente. Osobne najviac využívam online nákup cez eshop BioCare, kde mám istotu najlepšej možnej ceny a skúsenosti s rýchlym a bezproblémovým doručením.

Pozrieť v obchode BioCare

 

Olej sa vyrába v dvoch veľkostiach:

 • ako 250 ml olej, ktorý stojí 5,99 €
 • alebo vo väčšom a výhodnejšom 500 ml balení za 11,17 €
 • osobne odporúčam väčšie balenie, určite ho stihnete spotrebovať a je výhodnejšie

Recenzie a skúsenosti s konopným olejom Hempo

Aké sú hodnotenia konopného oleja? Vo všeobecnosti pozitívne, nakoľko ide chuťovo aj účinkami o skvelý prírodný doplnok k zdravej životospráve. Prirodzene, záleží však aj od toho, aký konkrétny konopný olej užívate.

Niektoré lacné značky sú nekvalitné a nedosahujú takej výživovej hodnoty, ako by to malo byť. Hodnotenia a recenzie na Heureka.sk, čo sa týka konopného oleja Hempo, sú ale pozitívne a užívatelia dali značke 97 % zo 100 možných. Myslím, že to hovorí samé za seba.

Konopný olej - skúsenosti - Heureka

Moje skúsenosti sú tiež nadmieru pozitívne a nemôžem povedať nič negatívne. Používam ho dlhodobo a najmä v kuchyni, no vyskúšala som aj zábal na vlasy a naozaj mi pomohol. Stačí si teda už len olej kúpiť z overeného obchodu a užívať si jeho účinky na vlastnej koži.

Diskusia

 1. Dana says:

  My to užívame už skoro dva roky. Mne to pomohlo pri tráviacich ťažkostiach, a ako grátis sa mi zosilnili aj vlasy, aj pokožka je čistejšia. Treba však dávať pozor na kvalitu. My sme toho vyskúšali viac, čo sa nám osvedčilo je kvalitný švajčiarsky CBD olej od lipovit.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *