Ako znížiť cholesterol? Strava, lieky alebo domáce recepty?

Zvýšenou hladinou cholesterolu dnes trpia už aj ľudia po tridsiatke, predovšetkým muži. Príčinou je nezdravý životný štýl zahrňujúci sedavý spôsob života s nedostatkom pohybu a nevhodná strava plná živočíšnych tukov. Ak cholesterol beriete na ľahkú váhu, postupne sa u vás vyvinie ateroskleróza. Tá vedie k ešte väčším hrozbám v podobe infarktu myokardu, mozgovej mŕtvice či ischemickej choroby srdca.

Ako znížiť cholesterol Continue reading

Ako znížiť hladinu cukru v krvi. Tieto rastliny a tabletky pomáhajú

Vysoký cukor spôsobuje nemálo problémov a zdravotných ťažkostí. Jeho najväčšou zákernosťou je, že sa v mnohých prípadoch nemusí prejavovať až tak viditeľnými problémami. Problémom však je aj fakt, že náhodná a krátkodobá zvýšená hladina cukru nie je vôbec neobvyklá, čo sťažuje rozpoznanie problémového stavu.

Kedysi normálna hladina cukru je navyše dnes už považovaná za hraničnú alebo dokonca už za rizikovú pre zdravotný stav. Poruchou ale nie je len vysoká, ale tiež aj extrémne nízka hladina cukru.

ako znížiť vysokú hladinu cukru v krvi Continue reading

Diaben – zníženie cukru v krvi

Cukrovka je skutočne strašiakom súčasnej civilizovanej spoločnosti. Lekári varujú pred cukrovkou II. typu, pretože počet novodiagnostikovaných prípadov tohto ochorenia v posledných desaťročiach neutešene narastá. Každý diabetik vám môže potvrdiť, že nie je jednoduché udržať si hladinu krvného cukru v potrebných hraniciach. Preto sa tu ponúka priestor na využitie prírodných prípravkov, ako je práve Diaben, ktoré môžu ľuďom s diabetom poslúžiť ako výborná doplnková liečba.

Continue reading