Ako znížiť hladinu cukru v krvi. Tieto rastliny a tabletky pomáhajú

Vysoký cukor spôsobuje nemálo problémov a zdravotných ťažkostí. Jeho najväčšou zákernosťou je, že sa v mnohých prípadoch nemusí prejavovať až tak viditeľnými problémami. Problémom však je aj fakt, že náhodná a krátkodobá zvýšená hladina cukru nie je vôbec neobvyklá, čo sťažuje rozpoznanie problémového stavu.

Kedysi normálna hladina cukru je navyše dnes už považovaná za hraničnú alebo dokonca už za rizikovú pre zdravotný stav. Poruchou ale nie je len vysoká, ale tiež aj extrémne nízka hladina cukru.

ako znížiť vysokú hladinu cukru v krvi

Hodnoty u zdravého človeka a príznaky, že niečo nie je v poriadku

To, že niečo nie je v poriadku, môžu ukázať niektoré symptómy, ale najmä hodnoty. Glykémia cez deň by mala byť pod 5,6 mmol/l, ak ste dlhšiu dobu nič nejedli. Po dvoch hodinách po jedle by určite nemala byť vyššia než 7,8 mmol/l. Pred spánkom sa môže pohybovať medzi týmito dvoma hranicami.

Okrem toho sú dôležitými ukazovateľmi ešte dva parametre a to ukazovateľ dlhodobej hladiny cukru pomocou glykovaného hemoglobínu, kde by mala byť hodnota do 6,5 %, a cholesterol, ktorý by nemal byť vyšší ako 4 mmol/l.

Vysoká hladina cukru v krvi

Vysoká hladina cukru sa môže prejavovať:

 • nadmerným smädom a močením
 • slabosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy
 • nevoľnosťou, zvracaním aj stratou chuti do jedla

Naopak, nízka hladina sa prejavuje zvyčajne:

 • búšením srdca, trasom, nepokojom
 • potením a pocitom úzkosti
 • hladom, poruchami nálady a neskôr aj kŕčmi

Krátkodobo zažije stav nadmernej aj nedostatočnej hladiny cukru v krvi každý človek. Dôležité je sledovať tieto hodnoty dlhodobo a snažiť sa udržať ich v určitých intervaloch, ktoré neznamenajú ohrozenie zdravia a sú pre ľudské telo prirodzené.

Normálna, vysoká či nízka? Správne meranie povie viac

Aby ste si mohli byť naozaj istí svojou hladinou cukru, je potrebné ho správne odmerať. Po každom jedle napríklad hladina cukru stúpa, čo skreslí výsledky. Meranie by malo prebehnúť dvakrát, pričom pred ním sa nesmie 8 hodín konzumovať žiadne jedlo a piť by ste mali len vodu.

meranie cukrovky z kvapky krvi

Optimálne meranie by malo prebiehať nasledovne:

 • najskôr sa odoberie krv a zistí sa hladina glukózy nalačno, pričom jej hodnota by nemala presiahnuť 5,6 mmol/l
 • následne treba vypiť 75 gramov glukózy a 2 hodiny počkať na ďalší odber
 • po dvoch hodinách sa spraví druhý test, nazývaný aj orálny glukózo-tolerančný OGTT test, kde by mala byť hladina glukózy pod 7,8 mmol/l

Ako znížiť hladinu cukru v krvi, aby bola optimálna

Nemusíte mať hneď cukrovku, aby ste mali príliš vysokú hladinu cukru v krvi, rovnako ako nemusíte začať s opatreniami len preto, že cukrovku máte. Prevencia je vždy efektívnejšia ako liečba, toho sa treba držať. Pri naozaj vážnych stavoch je však samozrejme už potrebná odborná lekárska liečba.

inzulín, cukor a cukrovka (diabetes)

Toto sú 3 možné opatrenia, ako dosiahnutiu zdravej hladiny cukru v krvi:

Režimové opatrenia

Nefajčiť, nepiť alkohol, schudnúť, ak treba, venovať sa fyzickej aktivite. To je to minimum, čo môžete pre svoje telo z pohľadu hladiny cukru, ale nielen tej, spraviť. Pozor si treba dávať aj na to, aby ste to nepreháňali ani s príliš mastnými potravinami.

Dôležité je totiž sledovať nielen cukry, ale aj tzv. zlý LDL-cholesterol. Ideálne je do jedálnička zaradiť rybie mäso namiesto toho tučného, obmedziť maslo a jesť potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Výživové doplnky ako podporná liečba

Podporiť zmenu životosprávy a životného štýlu je dobré aj výživovými doplnkami. Nejde ešte o lieky, ale už sa jedná o určitú vonkajšiu pomoc. Ak pre nič iné, vďaka nim môžete dosiahnuť normalizáciu hodnôt cukru rýchlejšie a efektívnejšie.

Odborná liečba

Ak nepomôže nič z predošlých opatrení, je potrebná odborná liečba. Tá zahŕňa aj lieky na predpis, tzv. antidiabetiká, ale aj špeciálne opatrenia proti akútnym či chronickým komplikáciám. Samozrejmosťou sú ešte prísnejšie režimové opatrenia oproti tým, ktoré sú uvedené vyššie.

Diaben ako prevencia aj pomocník

Normalizovať hladinu cukru ešte prv, ako sa dostane do extrému, prípadne, preventívne udržiavať cukor v rozumných mantineloch, presne to je úlohou špeciálneho výživového doplnku Diaben.

Diaben na zníženie hladiny cukru

Mám s ním rozsiahle skúsenosti a užívam ho najmä kvôli 3 dôležitým účinkom:

 • pomoc pri udržaní zdravej hladiny cukru
 • podpora aj pri zvýšenej alebo hraničnej hodnote cukru v krvi
 • kontrola telesnej hmotnosti a ovplyvňovanie chuti do jedla

Zloženie Diaben-u

Diaben je 100 % prírodný výživový doplnok vo forme tabletiek od značky Advance nutraceutics. Vďaka unikátnej kombinácii viacerých zložiek je jeho pôsobenie komplexné a dokonca v prípade dlhodobého užívania aj mimoriadne účinné a viditeľné.

Jeho zloženie obsahuje tieto látky:

 • extrakt z Gurmaru pre zlepšenie metabolizmu glukózy
 • extrakt zo škorice pre pomoc pri udržaní normálnej hladiny cukru
 • 100 mg kyseliny alfa-lipoovej, ktorá slúži na doplnenie účinkov prvých dvoch látok

Užívanie a dávkovanie Diaben-u

Diaben je v tabletkovej forme a jeho balenie obsahuje 60 kapsúl. Toto balenie vystačí až na 2 mesiace. Diaben však môžete pokojne užívať aj dlhšie, napríklad až 4 mesiace a potom si spravíte prestávku.

Čo sa týka dávkovania:

 • je presné, nakoľko stačí užiť 1 tabletku denne
 • je prirodzené, ideálne je ráno spoločne s jedlom
 • je bezproblémové, tabletku stačí zapiť pohárom vody

Nežiaduce účinky a kontraindikácie

Bežné užívanie Diabenu je bezproblémové, aj keď prípravok nie je určený pre deti, tehotné ženy a dojčiace ženy. Prípravok neobsahuje lepok a nemá žiadne vedľajšie účinky pri správnom užívaní.

Dôležité je, aby sa pri užívaní neprekračovalo maximálne dávkovanie za deň. Kontraindikácie môžu byť v prípade užívania liekov na zníženie hladiny cukru, vtedy je dôležité prípadné užívanie konzultovať s lekárom.

Ukážka reakcií na diaben na internete:

Diaben skúsenosti

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Hoci Diaben sa dá kúpiť sprostredkovane v niektorých eshopoch, ja odporúčam aj na základe vlastnej skúsenosti jednoznačne nákup priamo od oficiálneho distribútora v jeho e-shope. Je to najrýchlejšie, najlacnejšie a najspoľahlivejšie.

Pozrieť v obchode

 

Nákup priamo od distribútora sa oplatí z týchto 3 dôvodov:

 • za balenie 60 tabliet zaplatíte garantovane najnižšiu možnú cenu, len 11,99 €
 • ak si kúpite dve balenia, máte dopravu zadarmo
 • distribútor garantuje odoslanie do 24 hodín, inak poskytne na výrobok zľavu 10 €

Skúsenosti s Diabenom a záverečné zhodnotenie

Hodnotenia Diabenu sú veľmi pozitívne, o čom svedčia napríklad aj skúsenosti užívateľov a ich recenzie na porovnávacom portály Heureka. Negatívne hodnotenia, až na malé výnimky, prakticky na Diaben ani nie sú a to je dobré znamenie.

Moja skúsenosť je veľmi podobná a v čase zvýšenej hladiny cukru mi Diaben naozaj pomohol. Prvé výsledky sa začali ukazovať už po týždni, pri dlhodobejšom užívaní nastala normalizácia hladiny cukru do naozaj optimálnych hraníc. Samozrejme, odporúčam súčasne s užívaním pristúpiť aj k zmene životosprávy, je to rovnako dôležité.

Účinky Diabenu si môžete užívať aj vy, no dajte pozor pri objednávaní. Neodporúčam objednávať si prípravok z neoverených eshopov, ideálne je to naopak od oficiálneho distribútora. V tomto prípade ma cena ani rýchlosť doručenia ani raz nesklamali.

Ďalšie výživové doplnky na zníženie cukru v krvi

Walmark Dialevel na zníženie hladiny cukru v krvi

WALMARK DIALEVEL – Doplnok výživy vhodný pre diabetikov. Dialevel obsahuje tri aktívne látky, kyselinu alfa-lipoovú, škoricu (Cinnamomum cassia extrakt 18:1, ekviv. 1000 mg/1 tbl.) a chróm. Škorica pomáha udržať normálnu hladinu cukru v krvi. Chróm pomáha udržať normálnu hladinu glukózy v krvi a tiež napomáha správnemu metabolizmu tukov, cukrov a bielkovín.

Pozrieť v lekárni Dr.Max

Terezia diaregul na vysokú hladinu cukru v krvi

TEREZIA DIAREGUL – V produkte Diaregul sa spojili tri rastliny s jednou hubou a vytvorili tak jedinečný prípravok, ktorý je vhodný pre osoby so zvýšenou hladinou cukru v krvi a ako doplnok pri užívaní liekov na cukrovku (antidiabetík).

Pozrieť v lekárni Pilulka.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *