Floraliv flaštičky – recenzia. Užívanie, dávkovanie, účinky

Ak hľadáte vhodný výživový a vitamínový doplnok, ktorý by pomohol vášmu tráviacemu traktu, niečo tu pre vás máme. Skúste si prečítať tento článok a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o produkte Floraliv.

Súčasná doba je veľmi stresujúca a rýchla. Nestíhame jesť, dokonca, jesť zdravo a pravidelnému pohybu nevenujeme toľko času, koľko by sme mali. Aj toto sú faktory, ktoré vplývajú na naše trávenie. Trápia nás hnačky, ťažoba, zápcha, či kŕče. Ako im predísť a ako sa ich zbaviť? Môžete vyskúšať mnoho produktov, či domácich (babičkiných) receptov. Čo takto vyskúšať Floraliv?

floraliv flaštičky a kapsule - recenzia

Čo je Floraliv a na čo sa používa?

Floraliv je probiotický výživový doplnok, ktorý obsahuje vitamíny skupiny B a miliardu črevných organizmov v jednej dávke, ktoré sa dostanú na miesto určenia. Zároveň Floraliv posilňuje obranyschopnosť organizmu. Ide o výrobok francúzskej firmy, ktorý je dostupný aj na našom trhu. Používa sa na zlepšenie črevnej mikroflóry a dobrého trávenia, udržuje črevné baktérie v rovnováhe, čím pomáha udržať váš organizmus v zdraví a pohode.

Účinky

 • Priaznivo pôsobí na zdravie človeka vďaka živej kmeňovej mikroflóry
 • Udržiava a posilňuje imunitný systém
 • Vďaka veľkému podielu vitamínu B bojuje proti únave organizmu
 • Prispieva k normálnemu látkovému metabolizmu v tele

Zloženie

Floraliv obsahuje 6 vitamínov skupiny B a 3 kmene živých črevných baktérií v dennej dávke, ktorá je potrebná pre naše telo.

Vitamíny skupiny B

 • B1 (tiamín) – ktorý prispieva k správnej látkovej výmene v organizme
 • B2 (ryboflavín) – ktorý udržiava zdravie slizníc, červených krviniek a pokožky.zároveň podporuje látkovú výmenu, premenu železa, má ochranné účinky pred stresom a bojuje proti únave a vyčerpaniu organizmu.
 • B3 (nikotínamid) – ktorý prispieva k látkovému metabolizmu, udržiava zdravie slizníc a znižuje vyčerpanie a únavu
 • B5 (kyselina pantoténová) – ktorá prispieva najmä k správnej látkovej výmene
 • B6 (pyridoxín) – vďaka ktorému posilňujeme imunitný systém, je potrebný pri metabolickej premene a zároveň znižuje únavu.
 • B12 – ktorý dodáva organizmu energiu, prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a posilňuje imunitný systém.

Baktériové kmene

 • Bifidobacterium, BB-12 – zmierňuje riziko podráždenia žalúdka, posilňuje imunitu a redukuje výskyt respiračných ochorení.
 • Lactobacillus acidophilus, LA-5 – táto baktéria sa nachádza aj v našich črevách. Pomáha redukovať cholesterol, preventívne účinkuje pred hnačkami a zároveň ich aj eliminuje. Zároveň môže pomôcť aj pri vaginálnych infekciách, chrípkach a prechladnutiach
 • Lactobacillus paracasei, L. CASEI 431 – je to baktéria mliečneho kvasenia. Zvyšuje imunitu, má antibakteriálne účinky a podporuje aj dentálne zdravie. Zlepšuje črevnú mikroflóru, zmierňuje hnačky, zápchy a preventívne pôsobí aj proti črevným zápalom.

Pre koho je určený?

Floraliv je vhodný pre mužov, ženy a deti od 3 rokov na podporu trávenia a zdravej črevnej mikroflóry. Takisto je vhodný na doplnenie vitamínu B pri jej nízkych hodnotách. Tento výživový doplnok nie je viazaný na lekársky predpis, dá sa užívať dlhodobo aj preventívne. Na trhu je Floraliv v dvoch variantoch. Máte na výber kapsuly a fľaštičky.

Floraliv Fľaštičky

Obsah balenia: 7 jednodávkových fľaštičiek

Dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 1 až 2 fľaštičky denne, podľa potreby.

Cena a dostupnosť: Tento produkt zakúpite aj v kamenných lekárňach, aj na internetových stránkach lekární. Pri kúpe cez internet navštevujte overené stránky, aby ste predišli komplikáciám a falošným produktom. Cena balenia je 9,22 €.

floraliv flaštičky na lepšie trávenie

Ukázať najlepšiu cenu

Floraliv kapsuly

Obsah balenia: 20 kapsúl

Dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 1-2 kapsuly denne, podľa potreby. Kapsuly zapite dostatočným množstvom vody. Pokiaľ máte problém s prehĺtaním, rozpoľte kapsulu a prášok dobre rozmiešajte vo vode. Následne ju vypite.

Cena a dostupnosť: Tento produkt zakúpite aj v kamenných lekárňach, aj na internetových stránkach lekární. Pri kúpe cez internet navštevujte overené stránky, aby ste predišli komplikáciám a falošným produktom. Cena balenia je 9,44 €.

floraliv kapsuly vitamíny probiotiká

Ukázať najlepšiu cenu

Upozornenia

 • Ide o výživový doplnok, preto nezabúdajte na vyváženú a zdravú stravu
 • Uchovávajte mimo dosahu detí
 • Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták
 • Floraliv neobsahuje laktózu ani glutén
 • Nevhodný pre deti do 3 rokov

Vhodné alternatívy

Pokiaľ nie je pre vás Floraliv vhodný alebo vás ešte nepresvedčili jeho účinky, máte možnosť vyskúšať rôzne iné výživové doplnky, ktoré pomáhajú zdravému fungovaniu tráviaceho traktu. Z tých lacnejších na trhu možno poznáte Nutrilon-B, Lactoseven, Enterina alebo Probio 24.

Skúsenosti a recenzie

Na internetových fórach sme pre vás našli reálne skúsenosti užívateľov.

Medzi pozitíva tohto produktu patrili skúsenosti mamičiek, ktoré svojim deťom nasadili Floraliv. Ako je známe, vitamín B podporuje chuť do jedla, vďaka čomu deti začali jesť. Tento liek pomáha aj pri herpesoch a aftách, ktoré sa tvoria v ústnej dutine.

floraliv na herpes - skúsenosti

Taktiež sa Floraliv osvedčil pri užívaní antibiotík, aby sa lieky stali stráviteľnejšie. Ďalším pozitívom bola aj miera účinku tohto produktu. Nie je to zo dňa na deň, treba chvíľu počkať, kým baktérie spravia v tráviacom trakte to, čo je potrebné. Ale účinok sa dostaví už po 2 dňoch.

floraliv - recenzia na heureka.sk

Jediným negatívom bola trošku vyššia cena v porovnaní s inými probiotikami na trhu.

Záverečné zhodnotenie

Floraliv je naozaj účinným produktom pri problémoch s trávením, pri nedostatku vitamínu B a pri podpore imunitného systému. Ak ste si stále nie moc istí, skúste sa poradiť so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Diskusia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *