Vrásky na čele, pod očami a okolo úst – ako sa ich zbaviť

Čas a vek zanechajú na našom tele zmeny, ktoré sa nám väčšinou nepáčia. Hlavne ženy si potrpia na bezchybnú a dokonalú pleť, ktorá je navyše bez vrások. Pridávajú nám vek a menia náš vzhľad. Ako im predísť alebo ich čiastočne zredukovať? Všetky domáce aj lekárenské rady a recepty sme pre vás zosumarizovali v tomto článku.

Ako sa zbaviť vrások okolo očí, úst, na čele

Ako vznikajú vrásky

Vrásky nám na tvári pribúdajú s vekom. Dopomôcť tomu však môže aj časté mračenie, prehnaná mimika, mračením čela, najmä pri veľkej koncentrácii a hneve. Prvé vrásky vznikajú okolo 30-ho roku života. V podstate ide o to, že pleť už nie je taká vypnutá, stráca svoju pružnosť a nie je dostatočne vyživená. Vytráca sa aj kolagén, ktorý nám vypína pleť, a taktiež tvorí naše nechty a vlasy.

vrásky - ako vznikajú

Príčiny vzniku vrások

Skôr, ako sa začnete vrások zbavovať, je dôležité poznať príčinu ich vzniku. Skúste pouvažovať nad vašim životným štýlom. Či jete zdravo a vaše jedlo obsahuje dostatok živín, či pijete dostatočné množstvo tekutín. Taktiež pouvažujte o miere stresu a tlaku, ktorý tiež môže byť rozhodujúcim faktorom pri vzniku vrások. Pouvažujte aj o tom, či vrásky nie sú prirodzeným prejavom starnutia. Ak už máte po 40-ke, začínajú byť vrásky prirodzeným vývinom vášho tela.

Vrásky - príčina - nedostatok kolagénu

Ako sa vrások zbaviť?

Na výber máte mnoho možností. Môžete si nechať plasticky vrásky odstrániť, môžete podstúpiť rôzne kozmetické omladzujúce procedúry, ďalej môžete vyskúšať krémy a séra na omladenie vášho vzhľadu, pričom vám vrásky vyplní. Jednou z možností je aj tvárová gymnastika, a domáce recepty, ktorými si čiastočne môžete vrátiť svieži a mladistvý vzhľad.

Olivový olej na vrásky

Určite ste už počuli o masážach s olivovým olejom. Okrem tela je dobrý na pleť. Nakvapkajte pár kvapiek olivového oleja na prsty a jemne masírujte okolie očí a čelo smerom zdola hore aspoň 10 minút denne. Olivový olej má totiž hydratačné účinky. Masážou stimulujete a aktivizujete vašu pokožku, do ktorej sa automaticky olej vsiakne. Ak obľubujete kokosový olej, môžete to vyskúšať aj s ním.

Krém na vrásky okolo očí

Lyžičková masáž

Jednoduchá masáž pomocou lyžičiek, ktorá je dobrá najmä na redukciu vrások medzi obočím. Budete potrebovať dve čajové lyžičky a pohár teplej a studenej vody. Chladnú lyžičku položte na koreň nosa vypuklou stranou. Podržte ju aspoň 6 sekúnd a pomalým pohybom prejdite až na vrch čela. Následne spravte to isté s teplou lyžičkou. Opakujte to každý deň aspoň trikrát.

Tvárová gymnastika

Zaraďte do svojho večerného rituálu tvárovú gymnastiku. Tým, že aktivizujete mimické svaly, dochádza k ich posilneniu a pokožka sa tým napína. V dôsledku toho dochádza k eliminácii vrások.

Najskôr položte ukazovák a prostredník oboch rúk nad obočie. Doširoka otvorte oči a tlačte obočie smerom hore proti jemnému tlaku prstov.

tvárová gymnastika - cvičenie

Ďalšie typy nájdete aj na internete. Niekedy postačí, ak si počas dňa spravíte tvárovú masáž. Prstami prechádzajte od koreňa nosa až ku spánkom. Príjemne sa zrelaxujete a popri tom uvoľníte napätie, ktoré máte vo svaloch.

Avokádo a citrón

Zmiešajte lyžičku zeleného avokáda s trochou citrónovej šťavy. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Následne masku umyte. Opakujte masku každý deň a po týždni uvidíte efekt, ktorý so sebou maska prináša.

avokádová maska na vrásky

Krémy na vrásky

Rôzne kozmetické značky ponúkajú krémy, ktoré sú aj vekovo ohraničené, čiže sa v nich nachádzajú látky potrebné pre ten ktorý vek. Vybrať si môžete zo známych aj menej známych značiek, medzi ktoré patria napr. Vichy, Nivea, Eucerin, L´Oréal Paris a i. Krémy sú síce drahšie, čo predstavuje suma okolo 25-30 €. Zakúpiť ich môžete na internetových obchodoch alebo v lekárňach. Pre zaujímavosť môžete navštíviť rôzne diskusné fóra a nechať si poradiť. Na fórach sú na krémy veľmi dobré ohlasy. Týchto 5 krémov na vrásky si ľudia najviac pochvaľovali

 

Žehlička na tvár

Teraz už skoro vo všetkých salónoch používajú kozmetičky žehličku na tvár. Čo to vlastne je? Ide o elektrické zariadenie, ktoré ošetruje vašu pleť. Pomocou rôznych funkcií môže vašu pokožku vyhladiť a v kombinácii so sérami alebo olejmi spôsobuje lepšiu vstrebateľnosť účinných látok do pokožky.

žehlička na vrásky

Klasickú žehličku na vrásky nepoužívajte 🙂

Žehličky patria medzi tie drahšie záležitosti, používať ju musíte len s krémami, ktoré majú priaznivý vplyv na vašu pleť. Pri pravidelnom používaní sa, samozrejme, dostaví potrebný efekt, ale lacnejší variant je domáca masáž tváre každý deň a výsledok bude viditeľný už do mesiaca.

Dobré rady nad zlato

  • Je potrebné, aby ste pili dostatočné množstvo tekutín. Aby ste nemali vrásky, musíte mať dobre hydratovanú pokožku.
  • Používajte krémy s UV filtrom a noste slnečné okuliare
  • Dbajte na stravu bohatú na kolagén a vitamíny C, D, E, jedzte veľa špenátu, orechov a ovocia.
  • Do svojho jedálnička zaraďte aj ryby, ktoré v sebe majú vysoký podiel oleja.
  • Ak fajčite, rozhodne vám to nepridá, pretože fajčenie potláča tvorbu kolagénu. Skúste prestať fajčiť.
  • Doprajte si dostatočný oddych a spánok každú noc v podobe minimálne 7 hodín.
  • Dôležitá je aj hydratácia. Nezabúdajte na krémy , aby pokožka nebola suchá.

Pár slov na záver

Vždy si skúste zodpovedať na otázku, prečo sa mi na tvári objavili vrásky. Na základe toho budete vedieť, ako ďalej postupovať a čo vám zaberie. Možností máte naozaj veľa a čo by sme predsa nespravili pre mladosť a krásu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *