Canespor na plesne a mykózu – roztok, krém aj sada na nechty

Pleseň nechtov zvykne potrápiť ľudí najmä počas letných mesiacov, kedy navštevujeme verejné kúpaliská, nadmerne sa potíme, čo si odnášajú aj naše nohy. Teplo a vlhko spolu vytvoria ideálne prostredie pre tvorbu mykóz. Stačí ak si obujete topánky niekoho iného, použijete cudzí uterák alebo sa sprchujete vo verejných sprchách bosí a oheň je na streche.

Nechtová mykóza sa prejavuje zožltnutím až postupným sčernením nechtového lôžka. V pokročilých štádiách svrbením, mokvaním a nepríjemným zápachom.

pleseň medzi prstami

Bojovať proti nej môžete napríklad s prípravkom Canespor, ktorý obsahuje liečivo bifonazol. Táto látka je účinné antimykotikum, ktoré pôsobí hĺbkovo, preniká do kože a lokálne lieči postihnuté miesto.

Lieči mykózu kože, ktorá je spôsobená premnožením kvasiniek alebo iných druhov plesní. V 1ml prípravku sa nachádza až 10mg tejto látky, čo je dostatočne účinné množstvo, aby ste s plesňou zatočili.

pleseň mykóza na nohe, na prstoch

Canespor krém, roztok alebo sada

Canespor nájdete v rôznych formách, či už ako krém, roztok alebo celú sadu.

Sada obsahuje masť, škrabku na odstránenie zmäknutej kože a na nechty, vodeodolné náplasti na zalepenie postihnutého miesta a nástroj na vytlačenie krému z tuby. Po použití sady nasleduje preventívne preliečenie krémom, ktorým zabránite opätovnému opakovaniu nechtovej mykózy.

canespor sada na nechty

Pozrieť viac info a cenu

 

Pri použití roztoku platia rovnaké pravidlá ako pri použití krému. Aplikuje sa večer pred spaním. Približne tri kvapky vám vystačia na postihnuté miesto veľkosti dlane. Aj roztok môžete používať preventívne po aplikácií Canespor sady.

canespor- krém na plesne na nohách

Použitie

Canespor sa používa raz denne, najvhodnejšie je ho použiť večer pred spaním. Tenká vrstva krému sa nanesie na postihnuté miesto a nechá sa účinkovať. Prvé známky zlepšenia sa začnú objavovať asi po týždni. V závislosti od typu mykózy a jej štádia sa Canespor užíva po dobu 2 až 4 týždňov.

Neprestávajte ho používať hneď potom ako pocítite zlepšenie a v liečbe zotrvajte, pretože sa vám mohla pleseň opätovne vrátiť.

Ak sa rozhodnete používať celú sadu, postupujte nasledovne. Na nechtové lôžko si pred spaním naneste vrstvu krému, ktorú oblepíte vodeodolnou náplasťou a necháte pôsobiť 24 hodín. Po tejto dobe náplasť dáte dolu, umyjete si miesto teplou vodou a škrabkou odstránite zmäknutú časť nechta.

canespor - použitie sady na nechty

A opäť postupujte tak, ako predtým až do doby, kým neodstránite celú postihnutú časť nechtového lôžka alebo celý necht napadnutý mykózou. Toto vám bude trvať asi týždeň až dva v závislosti od hĺbky, do ktorej pleseň prenikla. Po tejto dobe začnite s liečbou krémom Canespor.

canespor - použitie sady na nechty

Vedľajšie účinky

Ako iné lieky, aj Canespor môže u niektorých ľudí vyvolať vedľajšie účinky v podobe opuchu postihnutého miesta, začervenania, alergickej reakcie, mokvania, pálenia a suchej kože. Ak sa u vás prejaví nejaký vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára.

Canespor sa neodporúča používať ženám v prvom trimestri tehotenstva. V ďalších štádiách jeho používanie konzultujte s vaším lekárom. To isté platí aj pre deti do troch rokov.

Cena

Cena krému Canespor sa pohybuje od 6,50€ za 15 g balenie. Sada vás vyjde asi 18 eur a cena 15 ml roztoku sa pohybuje v rovnakej cenovej kategórií ako aj krém.

canespor cena v lekárni drmax

Alternatívy

Alternatívnym výrobkom je tiež krém Canesten, ktorý je lacnejší, no aj jeho účinky sú pomerne slabšie. Ak vám pleseň prenikla hlboko do kože zvoľte radšej silnejší variant v podobe Canesporu, ktorý účinkuje rýchlejšie a je silnejší.

Podobnou sadou proti nechtovej mykóze je aj scholl kúra, pri ktorej si hneď pred začatím používania musíte opilníkovať postihnuté miesto.

scholl kúrana nechtovú mykózu

Pozrieť viac info a cenu

 

Sami vyskúšajte aká forma liečby vám vyhovuje najviac.

Skúsenosti a recenzie

Ľudia, ktorí si prešli liečením nechtovej mykózy, používanie Canesporu hodnotia pozitívne. Zaberá už po prvých dňoch používania a zbavuje nepríjemných príznakov ako sú svrbenie, pálenie a podobne.

canespoer recenzie na heureka.sk

Sada pôsobí veľmi účinne, nakoľko sa masť pod náplasťou lepšie vstrebáva a prispieva k odlupovaniu nakazenej časti nechtu. Navyše je výhodou, že sa používa len raz denne a vy sa nemusíte trápiť s natieraním postihnutého miesta niekoľkokrát denne.

Nedoplaťte však na základnú chybu, ktorú urobili niektorí v procese liečby. Používajte ho tak, ako je stanovené na príbalovom letáku, aj keď máte pocit, že vaše problémy sú už preč. Niektorí sa sťažujú na to, že im po pár dňoch nezabral, a tak ho zavrhli, no to je chyba.

Z diskusných fór sme zistili, že veľa užívateľov si ho po pozitívnej skúsenosti s jeho používaním pribalilo preventívne do svojej lekárničky. Určite to odporúčame aj vám, ak ste sa už s plesňou na nohách a nechtoch stretli.

canespoer skúsenosti

Je dobré ho mať po ruke najmä v lete počas dovolenky, keď sa zdržiavate na vlhkých miestach alebo používate verejné sprchy.

Pred plesňou sa však môžete chrániť aj pravidelným menením uterákov a tým, že nebudete používať cudzie uteráky ani obuv.

Niektorí ľudia tvrdia, že ak sa u vás objaví mykóza, už sa jej nikdy nadobro nezbavíte a bude sa vám počas života neustále objavovať. Preto si dávajte pozor aby ste jej radšej predišli, ako keby ste sa mali každý rok trápiť s týmto problémom a hanbiť za svoje nechty.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *