Švédske kvapky na žalúdok

Pod pojmom švédske kvapky sa myslí špeciálny bylinný prípravok, ktorý sa najčastejšie užíva na lepšie trávenie, no rozhodne to nie je jediný účinok kvapiek. Za originálnym receptom, ktorý pochádza už z 15. storočia, je dnes už legendárny lekár Phillipus Paracelsus. Až do 18. storočia však recept upadol do zabudnutia.

Švédske kvapky - skusenosti

Vtedy ho oživil iný lekár, doktor Claust Samst. Jeho recept obsahuje 19 bylinných zložiek a o jeho účinnosti svedčí najlepšie fakt, že Samst sa dožil až veku 104 rokov. Ktovie, koľko by žil, ak by nezomrel pri páde z koňa.

Najlepšie švédske kvapky Vyskúšajte kvalitné švédske kvapky za cenu len 3,90 v overenom eshope Babičkina Záhrada.

Švédske kvapky sú pripravené z 23 druhov domácich a exotických liečivých rastlín. Pre svoje prírodné zloženie a pôvod, siahajúci až do sedemnásteho storočia sú osvedčeným prostriedkom na udržiavanie zdravia.

Ukázať produkt v obchode

Účinky Švédskych kvapiek

Švédske kvapky majú vnútorné aj vonkajšie použitie. V prípade toho vnútorného ide o bežný perorálny roztok, v prípade vonkajšieho dermálny roztok. Nakoľko roztok obsahuje bežne nad 35 % alkoholu, neužíva sa v príliš veľkých objemoch. Napriek tomu, jeho účinky sú najmä pri dlhšom užívaní jasne viditeľné.

A na čo sa najviac Švédske kvapky používajú? Najmä:

 • na trávenie a zvýšenie chuti do jedla
 • na zvýšenie činnosti čriev
 • na rôzne obklady, jazvy a akné
 • pri bodnutí hmyzom
 • do ucha aj na zuby
 • na hemoroidy
 • na bolesti, napríklad reumatické, svalové alebo šľachové

Švédske kvapky majú teda veľmi široké použitie a môže ich užívať prakticky každý bez ohľadu na pohlavie či vek. Pre deti do 18 rokov a pre dojčiace ženy alebo ženy v tehotenstve však nie sú určené.

Najlepšie na žalúdok aj bradavice? Dr.Theiss Schwedenbitter

Nakoľko Švédske kvapky vyrába viacero značiek, môže byť pre laika problém vyznať sa v nich. Odlišnosti pri zložení nie sú príliš veľké, nakoľko všetky značky sa snažia staviť na overenú receptu v približne rovnakom zložení.

Mne sa najviac osvedčili horké švédske kvapky Dr.Theiss Schweden a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jednak obsahujú „len“ 36 % alkoholu, čo je menej ako mnoho konkurenčných značiek. Zároveň však ponúkajú veľmi dobré a vyvážené zloženie, len minimum prídavných látok a to všetko za veľmi prijateľnú cenu.

Zloženie

Koncentrácia a obsah jednotlivých látok vo švédskych kvapkách sú základom úspechu. Pri značke Dr. Theiss Schweden oceňujem najmä dôraz na obsah Archangeliky lekárskej, nakoľko ide o bylinu mimoriadne pozitívne stimulujúcu trávenie. Práve význam pre činnosť tráviaceho traktu je dôležitý faktor úspešnosti Švédskych kvapiek ako takých.

Naturland Veľké švédske kvapky

Tu sú najdôležitejšie látky, ktoré v prípravku nájdete:

Archangelika lekárska:Táto rastlina sa niekedy nazýva aj Angelika lekárska a ide o bylinu používanú bežne aj v čajoch a olejoch. Má liečivé účinky najmä na žalúdok, črevá, ale podporuje aj vylučovanie, pečeň a je skvelá proti chrípke a nachladnutiu.

Krasovlas bezbyľový:Krasovlas je typická európska liečivá bylina, ktorá sa hojne využíva v ľudovom liečiteľstve a má horkastú chuť. Má laxatívne a diuretické účinky, čiže pomáha pri obnovení správnej činnosti tráviacej sústavy a zároveň je veľmi močopudná.

Šafrán:Zo všetkých korenín je Šafrán jedna z tých najdrahších a aj najvzácnejších korenín. Šafrán sa nenachádza vo Švédskych kvapkách náhodou, známy je pre svoju podporu trávenia, imunity, prečistenia pečene a aj pre svoje upokojujúce účinky na nervový systém.

Valeriána lekárska:Na kŕče, nespavosť aj na úzkosť, na to všetko pomáha Valeriána. Pôsobí povzbudzujúco aj upokojujúco, záleží len od množstva, ktoré užijete. Je aj skvelé analgetikum, najmä ak máte bolesti kĺbov alebo svalstva.

Hanus švédska bylinná zmes

Užívanie a dávkovanie Švédskych kvapiek

Ako som už povedala na úvod, užívanie je možné vnútorne aj navonok, Švédske kvapky sú v tomto veľmi univerzálne. Dôležité je ale dodržať dávkovanie a to najmä pri vnútornom užití. Treba pamätať aj na to, že kvapky obsahujú alkohol a hoci ide o minimálne množstvo, radšej si ich nedávajte tesne pred vedením vozidla.

Užívanie a dávkovanie by sa malo riadiť týmito pravidlami:

 • vnútorne sa odporúča užívať na jeden krát najviac 15 ml
 • ak chcete kvapky užívať viackrát, maximálna denná dávka je 3 x 15 ml
 • kvapky môžete užívať samostatne, ale ich zmiešať aj s čajom
 • určite neužívajte kvapky pravidelne každý deň, robte si prestávky
 • pri vonkajšom užívaní môžete skúsiť tampón alebo obklad a postihnuté miesto potrieť, prípadne obklad priložiť len na kratšiu dobu

Nežiaduce účinky a kontraindikácie

Užívanie Švédskych kvapiek by nemalo priniesť v zásade žiadne vedľajšie účinky, na úvod možno len zmenu tráviaceho mechanizmu, ale ide skôr o funkčnú záležitosť alebo následok prečistenia čriev. Pre deti, tehotné a dojčiace ženy sa užívanie neodporúča.

Kontraindikáciou je precitlivenosť alebo alergická reakcia na niektorú z látok. Švédske kvapky by sa však nemali užívať pri zvýšenej tvorbe žalúdočnej šťavy, akútnych alebo chronických vredoch žalúdka alebo dvanástnika, ochoreniach pečene a hnačke.

Kde kúpiť a kde je najlepšia cena

Švédske kvapky Dr. Theiss Schweden sa dajú kúpiť v každej bežnej lekárni v rôznych objemoch od 100 ml až po 500 ml. Ja odporúčam kvôli pohodliu nákup cez internet, samozrejme len z overeného zdroja, najlepšie z eshopu nejakej známejšej lekárne. Mne sa osvedčila lekáreň Dr. Max.

Ukázať produkt v obchode

V sortimente nájdete tri druhy Švédskych kvapiek Dr. Theiss Schweden:

 • 100 ml kvapiek stojí 3,70 €
 • 250 ml balenie má cenu 7,40 €
 • najviac sa oplatí 500 ml balenie s cenou len 12,12 €

švédske kvapky Dr. Theiss

Recenzie a skúsenosti so Švédskymi kvapkami Dr. Theiss Schwedenbitter

Čo sa týka skúseností a hodnotení, nepoznám prakticky nikoho, kto by nebol so Švédskymi kvapkami ako takými spokojný. Na druhú stranu, rozdiely sú v tom, od akej značky si tento bylinný „všeliek“ kúpite.

Preto odporúčam práve Švédske kvapky Dr. Theiss Schweden, nakoľko s nimi je najväčšia spokojnosť. Vidno to napríklad aj na nezávislých recenziách a hodnoteniach na Heureke, známom porovnávacom portály. Táto značka sa predáva už niekoľko rokov a dlhodobá spokojnosť užívateľov je snáď tá najlepšia reklama.

skúsenosti - švédske kvapky majú skvelé recenzie na heureka

Mne osobne kvapky najviac pomáhajú pri problémoch s trávením, ale napríklad sa mi osvedčili v lete aj pri bodnutí hmyzom. Ide o univerzálny podporný prostriedok a ak si vyberiete tú správnu značku, úspech je zaručený!

Diskusia

 1. Petronelka says:

  A ktoré by ste mi teda odporučili? Počula som už aj o kvapkách Marie Treben ale často sa píše o Hanus švédskych kvapkách. Na trhu je ich toľko, že si človek nevie vybrať. A hlavne tieto výživové doplnky, nikdy neviete, ktorý má aké zloženie, aj ked na obale sú k dispozícii. často sa to nedodržuje

  • Marian says:

   Kupujem švédske kvapky už desiatky rokov. Mám 62. Porovnával som zloženie posledných troch pol litrových so zložením s pred 15 rokov. Na fľašiach píšu rastliny. Všetky sú originál Dr Theiss. Nie som spokojný, že je na každých trocha iné zloženie rastlín. Originál by mal byť originál, pôvodné zloženie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *