Chioská Masticha active – účinky, skúsenosti, recenzie

Veľa ľudí dnes trpí žalúdočnými ťažkosťami. Majú opakované bolesti, kŕče tráviaceho ústrojenstva, nemôžu jesť a chudnú.Často absolvujú mnoho lekárskych vyšetrení a keď im diagnostikujú napríklad žalúdočné vredy alebo výskyt baktérie Heliobacter pylori, nasadené liečivá ešte viac oslabujú tráviaci trakt. Hľadajú potom cestu, ako naraziť na šetrnejší spôsob liečby, ktorý by im umožnil viesť bežný život bez bolestí a s možnosťou normálne jesť. Užívanie mastichy ponúka túto cestu.

Čo je to Chioská masticha?

Čo vlastne rozumieme pod pojmom chioská masticha? Masticha je liečivá živica pochádzajúca z ostrova Chios. Ide o grécky ostrov, kde sa predovšetkým v jeho južnej časti vytvorili ideálne podmienky pre rast pistáciovníka mastixového.

Ide o vzácny strom. Vyteká z neho v tvare sĺz aromatická živica. Jej liečivé účinky ľudia objavili už v staroveku, dnes jej užívanie zažíva vo svete svoju renesanciu, pretože má nezastupiteľnú úlohu v liečbe chorôb tráviaceho traktu. K dispozícii je v celom rade foriem ako prášok, kapsle, kryštály. Jej účinnosť potvrdzujú aj vedecké štúdie.

masticha - chios živica

Lieči infekcie spôsobené Helikobaktérom

Živica masticha dokáže veľmi účinne pomáhať pri potláčaní infekcií spôsobených baktériami Helikobacter pylori. Na tieto baktérie lekári zvyčajne predpisujú antibiotiká, ktoré však mávajú negatívne a vedľajšie účinky. Preto sa ich mnohí ľudia boja užívať, pretože dokážu v organizme rozhodiť veľa vecí.

Masticha ale lieči aj žalúdočné vredy. Ak máte problémy so žalúdkom, trávením či črevami, potom chioská masticha môže pomôcť s nimi účinne bojovať. Hodí sa aj pri pálení záhy, ulceróznej kolitíde a Crohnovej chorobe.

helikobaktér - žalúdočné problémy

Odporúčame Masticha Active

My odporúčame vyskúšať účinný prípravok Masticha active. Ten sa ale často musí užívať dlhšie, aby sa naplno prejavili jeho priaznivé hojivé účinky na žalúdočnú sliznicu. Ako potvrdzujú skúsenosti niektorých užívateľov prípravku Masticha active, nie vždy zaberie okamžite, ale zhruba po 14 dňoch už by mali byť výsledky badateľné.

masticha active

Ukázať v obchode

 

Názory mnohých ľudí hovoria o tom, že pri dlhšom užívaní sú pri lekárskych kontrolách viditeľné konkrétne výsledky. Často sa napríklad pri infekcii Heliobacter pylori stane, že pri testoch sú následne výsledky na túto baktériu negatívne, nehovoriac o tom, že sa pacientom uľaví od bolesti. Samozrejme je tiež nutné upraviť stravu smerom k tomu, aby bola baktéria zničená. Odporúča sa napríklad konzumácia surovej brokolice.

chios masticha kapsule

Užívanie pri liečbe antibiotikami

Popisovaná liečivá živica dokáže upokojiť bolesti a kŕče v brušnej dutine. Často sa môžu napríklad po liečbe antibiotikami problémy s Heliobacter pylori opätovne vracať, čomu nahráva aj oslabená mikroflóra čriev a celková vyčerpanosť organizmu po dlhšej liečbe antibiotikami.

V takejto situácii je telo oslabené a baktéria čaká na ďalšiu chvíľu, aby znovu zaútočila. Účinky rastlinky masticha potom dokážu úspešne pomôcť aj pri ďalšom z jej útokov.

Viacerí pacienti, ktorí mali s Heliobacter pylori problémy opakovane a našli vhodnú liečbu prostredníctvom mastichy, odporúčajú dať si občas liečebnú kúru aj preventívne práve kvôli prípadnej recidíve. Ukazuje sa, že masticha-terapia prináša z dlhodobého pohľadu úspešné výsledky.

masticha a test na helikobakter

Viac info o užívaní

 

Žiadne negatívne účinky

Mastichu dostanete kúpiť bežne v lekárni a čo je pri jej užívaní obzvlášť dôležité je skutočnosť, že ide o úplne prírodný produkt. Odporúča sa užívať ju na lačný žalúdok, a to buď asi 20 minút pred jedlom, alebo naopak 2 hodiny po jedle.

Nijako negatívne nezaťažuje organizmus. Prírodná liečba je k ľudskému telu omnoho šetrnejšia. Opakované užívanie antibiotík spôsobuje výrazné oslabenie imunity, niektorí ľudia ho veľmi zle znášajú a konečný efekt nie je uspokojivý, pretože napriek antibiotikám sa infekcia vracia.

Dôležité je podčiarknuť aj fakt, že sa liečba mastichou je vhodná aj pre celiatikov, ktorým obzvlášsť liečba antibiotikami spôsobuje nemalé problémy.

masticha a test na helikobakter

Masticha – aká je jej cena?

Aká je cena za mastichu? Dá sa povedať, že vo všeobecnosti ide o drahší produkt, pretože chioská masticha cena sa za 100 kapslí pohybuje okolo 30 €. Bežne sa dá kúpiť v lekárni.

Na trhu je k dispozícii napríklad aj kompletná mastichová kúra, ktorá okrem troch balení stovky kapsúl obsahuje aj mastichové kryštály, mastichové žuvačky, zubnú pastu s mastichou a tiež test na Helicobakter pylori.

Tam sa už ale pohybujeme v cenových reláciách okolo od 120 do 140 €. Ak ale trpíte opakovanými žalúdočnými problémami, podľa skúseností užívateľov sa vyplatí práve kompletná mastichová kúra.

masticha active cena v eshope a lekárni

Skúsenosti a recenzie

Pozrite si recenzie, hodnotenia a skúsenosti reálnych zákazníkov. Ak máte vlastnú skúsenosť, pridajte komentár, hodnotenie alebo sa zapojte do diskusie.

masticha skúsenosti

Ani na Heureke nenarazíte na  negatívne recenzie

masticha negatívne skúsenosti heureka

 

Máte aj vy skúsenosti s týmto prípravkom? Podeľte sa o ne v komentároch a zapojte sa tak do diskusie. Kladné aj negatívne hodnotenia sú vítané. Píšte nám aj svoje otázky, na ktoré vám radi zodpovieme.

Galéria k článku

Diskusia

  1. Petra says:

    Dobry den chcem sa spytat na uzivanie detmi. Mojmu synovi (5 mesiacov) diagnostikovali helicobaktera. Je plne dojceny. Moze sa to nasadit aj tak malym detom? Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *