Reparex – recenzia a skúsenosti s prípravkom proti šediveniu

Reparex patrí ku kozmetickým prípravkom, ktoré sú určené na starostlivosť o vlasy, bradu a fúzy s cieľom vrátiť im ich pôvodnú farbu. Šedivenie vlasov je prirodzený proces spojený so starnutím (degeneráciou) organizmu a jeho tkanív. Ako organizmus starne, vlasy šedivejú v dôsledku nahromadenia peroxidu vodíka vo vlasových folikuloch, čo spôsobuje tzv. oxidačný stres.

Dochádza totiž k oxidácii, k rozkladu melanínu, ktorý následne spôsobuje šedivenie. Účinne zamedziť tomuto procesu možno odstránením nahromadeného kyslíka z oxidovaného bezfarebného melanínu a zároveň zabrániť stále prebiehajúcej oxidácii.

reparex recenzia

Pozrieť v obchode

K tomu nám pomôžu dve základné zložky prípravku Reparex. Reparex odstráni kyslík z oxidovaného bezfarebného melanínu, ktorý spôsobuje šedivenie vlasov, pomocou enzýmu glukuronát reduktázy, ktorý sa viaže s octanom strieborným. Vďaka tomu sa melanín zafarbí do svojej pôvodnej farby.

Šedivenie vlasov je okrem starnutia často zapríčinené a ovplyvňované aj inými faktormi, akými sú napríklad genetická predispozícia, prekonávané choroby a fyzické alebo psychické ťažkosti, nesprávny životný štýl, nevyvážená strava, nízky príjem vitamínov, fajčenie, stres, nedostatok odpočinku…

Účinky

REPAREX je často podceňovaný a považovaný za nedôveryhodný výrobok, pretože ide o číru nevýraznú tekutinu a nemá ani lákavé vonné vlastnosti. Zákazníci, ktorí považujú Reparex za správnu voľbu, si nevedia vynachváliť najmä tieto jeho vlastnosti a prednosti:

 • dokonale obnovuje prirodzenú farbu vlasov, ktorá vyzerá opäť ako pôvodná
 • je ľahko použiteľný (jednoducho aplikovateľný) a po aplikácii nevzbudzuje pozornosť okolia
 • farba vlasov je obnovená zvnútra, preto sú všetky vlasy zafarbené rovnako
 • cena produktu Reparex pre mužov (od 10,00€ do 16,50€/125ml)je priamoúmerná jeho výnimočnej pozoruhodnej kvalite
 • je ľahko dostupný v lekárni (nie je viazaný na lekársky predpis), príp. v internetových obchodoch – napr. Reparex Shop, Prezdravie.sk, MojaLekáreň.sk, Dr.Max a i.
 • jedna fľaša reparexu vydrží takmer dva mesiace
 • aplikuje sa lokálne iba na šedivé vlasy, je veľmi efektívny (účinok sa dostavuje pri správnej aplikácii už po týždni)

Viac o účinkoch

Dávkovanie a použitie

K žiadanému výsledku sa bezpochyby dopracujete, ak budete dodržiavať tento postup:

 • Pred samotným nanesením prípravku na vlasy (príp. na bradu, fúzy) sa ubezpečte, že váš odev je dôkladne zakrytý a chránený. Používajte rukavice, ktoré sú súčasťou balenia.
 • Na začiatku sa aplikuje jedenkrát denne a obmedzí sa umývanie vlasov. Po 1-3 týždňoch nadobudnú vlasy pôvodnú farbu. Potom sa prípravok aplikuje 1-2 x týždenne podľa potreby.
 • Prípravok aplikujte na vlasy/fúzy/bradu v malom množstve (v priemere asi 7 ml) a končekmi prstov ho vmasírujte do vlasov/brady/fúzov.
 • Počas aplikovania sa snažte REPAREX nanášať priamo ku korienkom vyššie spomenutých kožných derivátov.
 • Dbajte na rovnomernú aplikáciu, pretože priveľké množstvo prípravku na menšej ploche môže spôsobiť ružovkastý odtieň farby, ktorý sa však vymyje a stratí v priebehu ďalšieho používania ( v priemere počas 3 – 4 dní).
 • Poznámka: Kvôli rozdielom medzi vlasovými pigmentmi a odlišnostiam v dĺžke a hustote vlasov/brady a fúzov sa primerané množstvo prípravku môže u rôznych jednotlivcov mierne líšiť.
 • Hneď po aplikácii sa zakaždým odporúča použiť sušič na vlasy, ktorý pomôže dosiahnuť požadovaný efekt rýchlejšie.

Existuje aj Reparex pre ženy?

Pravdaže a dostupný je v rovnakom cenovom rozmedzí ako aj Reparex pre mužov. Ide o spoľahlivý kozmetický prípravok, ktorý napomôže vrátiť šedivým vlasom pôvodnú farbu a tiež pružnosť a lesk. V porovnaní s produktom REPAREX pre mužov obsahuje vo väčšej miere látky zabezpečujúce výživu vlasov a regeneráciu (biotín, vitamín B5, ricínový olej, extrakt z ruže morskej, morská soľ), pretože ženy majú jemnejšie a krehkejšie vlasy. Mechanizmus účinku aj aplikácia sú rovnaké ako aj v prípade Reparexu pre mužov. Pozor však na jeden dôležitý fakt: Reparex sa nesmie používať na farbené vlasy. Ak teda maskujete svoje šediny u kaderníčky, Reparex nie je pre vás vhodná voľba.

reparex pre ženy

Aké sú skúsenosti užívateľov s prípravkom Reparex?

Prešli sme viacero užívateľských recenzií na prípravok Reparex a prinášame vám ich krátky súhrn. Väčšina užívateľov aj užívateliek si účinky prípravku veľmi pochvaľovalo a tvrdili, že netušili, že ešte niekedy niečo dokáže vrátiť ich začínajúcim šedinám späť svoju farbu.

reparex skusenosti

Pozrieť viac info

Medzi negatíva užívatelia zaradili skutočnosť, že Reparex pomáha skôr pri začínajúcej šedivosti, teda ešte v období, keď sa šediny objavujú tu a tam na vlasovej pokrývke. Pri pokročilejších štádiách šedivenia vlasov už nebol účinok Reparexu taký výrazný.

Viacerí užívatelia podčiarkli aj skutočnosť, že efektívnosť prípravku Reparex sa zvyšuje pri jeho pravidelnom používaní. Ak to teda hneď na začiatku nevzdáte a budete kontinuálne pokračovať v používaní Reparexu, žiadané výsledky sa určite dostavia.

Aká je cena a dostupnosť prípravku Reparex?

Prípravok Reparex kúpite asi najrýchlejšie v internetových lekárňach, ale majú ho v ponuke aj niektoré kamenné lekárne. Prípadne sa môžete v kamennej lekárni s lekárnikom dohodnúť, aby vám prípravok objednali (žiaľ, nie všetky distribučné spoločnosti ho majú vo svojej ponuke pre kamenné lekárne).

reparex cena drmax

Prípravok Reparex sa predáva v balení s objemom 125 ml. Reparex pre mužov 125 ml stojí v priemere od 10 do 17 €, zavísí od cenovej politiky tej ktorej online lekárne. V rovankom cenovom rozmedzí sa pohybuje aj prípravok Reparex proti šedinám na bradu a fúzy 125 ml. Ak budete mať štastie, Reparex pre ženy 125 ml môžete zohnať už za 8 €, inak jeho horná hranica je 17 € ako pri prípravkoch pre mužov.

V predaji sú aj ďalšie produkty pod značkou Reparex, ktoré sú podľa ohlasov užívateľov tiež veľmi obľúbené a efektívne na účel, na ktorý sú určené. Napríklad Reparex vlasovú vodu proti lupinám 125 ml zoženiete za skutočne ľudovú cenu 4 – 5 €. V podobných cenových hladinách sa pohybuje aj Reparex šampón proti lupinám unisex 125 ml.

Aké sú možné alternatívy?

Alternatív, ktorými sa dá nahradiť prípravok Reparex je viacero, no na základe názorov užívateľov nie sú až také efektívne ako Reparex. Želané účinky sa síce dostavujú, ale sú menej výrazné a kratšie trvajúce. Z dlhodobého hľadiska sa preto odporúča radšej siahnuť po Reparexe, ako po jeho možných alternatívach.

Jediný výrobok, ktorý je účinnosťou porovnateľný s prípravkom Reparex, je Futura Cosmetici šampón proti šediveniu navracajúci prirodzenú farbu vlasov 150 ml. Produkt obsahuje rastlinné ingrediencie, ktoré pomáhajú uchovávať hladinu hydratácie a produkcie mazu v pokožke hlavy. Navracia zdravie poškodeným vlasom, zastavuje ich vypadávanie a predčasné šedivenie. Výbornú službu urobí aj vlasom poškodeným zosvetľovaním, trvalou či UV lúčmi zo slnka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *