Reishi huby – účinky a skúsenosti. Vyskúšajte prášok, tabletky aj kapsule

Huba večnej mladosti, cisárska huba nesmrteľnosti, zázračná huba,.. Takéto prívlastky má čínska huba Reishi (latinsky Ganodermalucidum), ktorú Číňania používali už v staroveku na úľavu od rôznych problémov – slabá imunita, nespavosť, astma či bežné choroby. V čom je táto huba taká výnimočná? Je známa už vyše 4 000 rokov a má naozaj širokú paletu pozitívnych účinkov.

Reishy huby - skvelé účinky a skúsenosti

Reishi – Zázračná huba

Reishi nemá prívlastok „zázračná huba“ len tak pre nič za nič. Patrí medzi najstaršie liečivé huby, ktoré sa používajú na lekárske účely. V orientálnej medicíne má významné postavenie najmä vďaka širokým zdravotným prínosom s absenciou vedľajších účinkov. V Číne symbolizuje dobré zdravie a dlhý život.

Najpredávanejší produkt s Reishi

terezia reishi bio

TEREZIA REISHI BIO

1 kapsula obsahuje 150 mg prášku celej lyofilizovanej huby reishi / lesklokôrka lesklá (Ganoderma lucidum) bez prímesí s obsahom 33,20 mg ß-glukanu ± 1,5 %.

Pozrieť v obchode

Vyskytuje sa v rôznych podobách – červená, modrá, čierna, fialová, modrá, žltá, biela. Najdôležitejšia je však z medicínskeho hľadiska práve červená. Vyskytuje sa rôzne po svete, najviac v Ázií, avšak nájdeme ju aj v Amerike či Európe. Jej výskyt je celkovo zriedkavý. Práve preto je v súčasnosti pestovaná v prísnych podmienkach simulujúcich prostredie starej Číny.

reishi ganoderma - stará čínska medicína

Zloženie bohaté na vitamíny

Obsahuje veľké množstvo rôznych účinných látok – 8 základných aminokyselín, triterpeny, adenosin, má vysoký obsah selénu, železa a vitamínu B. O účinkoch na imunitný systém sa zasluhujú hlavne polysacharidy, ktoré vo veľkom množstve taktiež obsahuje. Okrem polysacharidov je to tiež germánium či rôzne vitamíny a minerály.

Reishi huba má pozitívne účinky

Účinky nielen na imunitu

Okrem spomínaných účinkov má Reishi mnoho iných. V praxi sa využíva na:

 • Posilnenie imunitného systému
 • Podporu fyzického a mentálneho zdravia
 • Podporu srdca a obehu
 • Pomoc pri poruchách spánku, nervovom nepokoji a vyčerpaní
 • Terapiu alergií
 • Má protizápalové účinky
 • Pomoc pri nadváhe, redukcii lipidov a cholesterolu
 • Zastavenie starnutia pleti
 • Podpornú terapiu rakoviny (podľa typu nádoru)
 • Odstránenie kožných problémov
 • Detoxikáciu organizmu
 • Pomoc pri cukrovke, cirhóze pečene atď.

Skúsenosti s Reishi

Dôležité je poznamenať, že pri každom jednom prípavku je vplyv na organizmus individuálny. Niekomu Reishi môže perfektne vyhovovať, inému nemusí. Avšak, ak si prečítate rôzne fóra na internete, zistíte, že si ju ľudia nemôžu vynachváliť – cítia sa po nej menej unavení, zlepšila sa im pleť, majú lepšie výsledky krvi,… Mne osobne Reishi veľmi pomohla pri detoxe organizmu, zlepšila mi imunitu, čo mi pomohlo najmä na jeseň v chrípkovom období a dodala mi celkovú energiu. Za mňa palec hore.

Nižšie na obrázku prikladám skúsenosti, na ktoré som narazila pri hľadaní na internete a stoja za zváženie:

Reishi skúsenosti - fórum

Káva, prášok či tabletky?

Reishi sa predáva vo viacerých formách. Najjednoduchšou formou sú kapsule vo forme výživových doplnkov. Jedná sa o prírodné produkty neobsahujúce chemické farbivá, konzervačné látky a väčšinou ani lepok a laktózu. Sú vhodné ako pre dlhodobé používanie, tak i pre akútne prípady. Potešia sa im taktiež vegetariáni, nakoľko neobsahujú živočíšne zložky.

Reishi - Tablety - exktrakt

Maxivitalis Reisha 800 mg
120 toboliek
Cena: 18,10€

Pozrieť v obchode

 

Ďalšou alternatívou je káva či dokonca čokoláda. Na trhu sa predáva v kombinácií s ďalšími bylinkami, čo dodá nápoju zaujímavú príchuť. No a okrem tabliet, kávy a čokolády sa Reishi predáva vo forme prášku, ktorý sa rozpustí vo vode. V tomto prípade sa odporúča voliť najmä 100% čisté produkty.

Káva s reishi

Čo sa týka ceny, balenie 60 tabliet vás vyjde na približne 13-18€. 100g prášok si zadovážite za cca 30€ a kávu zoženiete už od 5€.

Reishi káva

Instantná káva Reishi 2v1, 30 vrecúšok
Cena: 20,20€

Pozrieť v obchode

 

Dávkovanie a užívanie

 • Čo sa týka dávkovania, odporúčané dávkovanie je 1-2 čajové lyžičky (1-2g) zmiešať 2x denne s 2dcl nápoja. V ťažších prípadoch sa môže dávka zvýšiť na 3x denne.
 • Reishi sa užíva 2x denne pol hodinu pred jedlom. Môže sa používať po dobu neurčitú. Pre dosiahnutie maximálneho efektu je možné pridať do nápoja niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.
 • Najlepšie účinky sa dosiahnu pri dlhodobom užívaní. Odporúča sa taktiež kombinovať formy Reishi – napr. kávu a tablety, prípadne prášok.

POZOR! Výrobok by nemali užívať deti, tehotné a dojčiace ženy.

O účinkoch tejto zázračnej huby je toho popísaného veľa, no jej účinky si najlepšie overíte na vlastnej koži. Výsledky štúdií o Reishi vyzerajú veľmi sľubne a možno si tak táto huba časom nájde miesto aj v humánnej medicíne, nielen v tej alternatívnej.

 

Diskusia

 1. Jana says:

  Pre mna rano bez kavy s reishi nepredstavitelne. Je omnoho silnejsia ako obycajna instantna kava a hlavne nema taku kyslastu chut. Vyskusala som viacej znaciek, ale najlepsie mi cenou, chutou sadla ANi reishi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *