Prostakan Forte – recenzia a vaše skúsenosti

Ak vás trápi časté a nutkavé močenie, možno máte problémy s prostatou. Na trhu je veľa produktov a vitamínových doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť pri tomto ochorení. V tomto článku sa povenujeme výživovému doplnku Prostakan Forte. Podrobne si predstavíme, na čo sa používa, na čo má dosah, kde sa dá zohnať a aké s ním majú ľudia skúsenosti.

Prostakan Forte  od výrobcu Dr. Willmar Schwaber sú kapsuly s obsahom sabalovej palmy a koreňa žihľavy dvojdomej, ktoré majú priaznivý vplyv na močovú sústavu. Pomáhajú pri prostate I. a II. štádia, ktoré sa často vyskytuje u mužov vyššieho veku a je spojené s nezhubným zväčšením prostaty (= benígnou hyperpláziou prostaty).

Prostakan forte na prostatu - recenzia

Čo je Prostakan Forte a na čo sa používa

Prostakan Forte sú tablety určené pre mužov s urologickými problémami. Účinkujú na tkanivo prostaty, na močovú rúru, a tiež na sliznicu močového mechúra. Používa sa pri častom a nutkavom močení, pri pocite nedokonalého vyprázdnenia močového mechúra a pri nestálom a slabom prúde moču.

Viac informácií o Prostakane

Kedy je vhodné používať Prostakan Forte?

Ak trpíte raným štádiom benígneho zväčšenia prostaty, pri stareckej prostate, ktorú sprevádza porucha mikcie, pri pred a pooperačnej liečbe prostaty, pri jej chronických zápaloch. Taktiež pri dráždivom a nutkavom močení, pri poruchách zvierača močovej rúry a to aj u žien!

zväčšená prostata

Zloženie

Jedna kapsula tohto produktu obsahuje 160 mg štandardizovaného extraktu z plodov sabanovej palmy (sabal serrulata) a 120 mg štandardizovaného suchého extraktu z koreňa žihľavy dvojdomej (radicis urticae dioicae). Ďalšie pomocné látky sú želatína, glycerol a farbivá E 131 a E 172.

Dávkovanie

Obvyklá a odporúčaná denná dávka je 1 tabletka 2x denne (zväčša ráno a večer). Tabletky sa užívajú s jedlom, vcelku a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody. Liek je vhodný na dlhodobé užívanie a o jeho dĺžke rozhoduje lekár. Prípadne sa poraďte s lekárnikom. Počas užívania Prostakan Forte je potrebný prísun množstva tekutín.

Viac informácií o Prostakane

Nežiaduce účinky

Prostakan Forte sa zaraďuje medzi rastlinné produkty, a tak ako u iných aj tu môžu vzniknúť u používateľov vedľajšie účinky. Samozrejme, nie je to pravidlo. Zatiaľ bol zistený len jeden vedľajší účinok tohto produktu, a to ojedinelý výskyt gastroenterologických ťažkostí. Ďalšie vedľajšie účinky by mohli vyvolať alergické reakcie a zvýšenú citlivosť na niektorú z uvedených látok.

Upozornenie

  • Tento liek je určený na zmiernenie príznakov zväčšenej prostaty. Nemá vplyv na jej zmenšenie. Preto sa odporúča pravidelná návšteva lekára na preventívnych prehliadkach a konzultácia akéhokoľvek problému s odborníkom.
  • Sledujte dobu expirácie tohto produktu, rozhodne ho nepoužívajte po dobe jej uplynutia.
  • Uchovávajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
  • Neužívajte tento liek, pokiaľ ste alergický na niektorú z uvedených látok v zložení lieku.

Cena a dostupnosť

Tento liek nie je viazaný na lekársky predpis. Lekár vám ho môže odporučiť, ale môžete si ho zakúpiť aj sami pri ťažkostiach, ktoré sme uviedli vyššie. Tento výživový doplnok je možné zakúpiť na internetových stránkach lekární a elektronických lekární, ale aj v kamenných lekárňach. Dostať ho vo viacerých baleniach, obvykle v 60-, 120- a 200-kapsulových baleniach. Pri kúpe na internete buďte opatrní, navštevujte len overené stránky. Predídete tým nepríjemnostiam a nekvalitným produktom.

Prostakan cena v lekárni drMax

Cena Prostakanu forte závisí od miesta zakúpenia a od jeho množstva. Za 120-tabletové balenie zaplatíte priemerne 20 €. Za 60-tabletové balenie zaplatíte približne 11 €. 200-tabletové balenie síce existuje, ale na slovenskom trhu sme ho nenašli.

Recenzie a skúsenosti mužov

Ako hodnotia Prostakan Forte muži? Prezreli sme viaceré stránky s diskusnými fórami a prinášame vám pozitíva aj negatíva, ktoré sme našli. Mnohým mužom odporučil tento výživový doplnok lekár.

Čo sa týka liečiva a jeho účinnosti, muži sa vyjadrujú zväčša pozitívne, samozrejme, objavili sa aj záporné hodnotenia tohto produktu.

Prostakan skúsenosti v recenzii na heureka.sk

Medzi pozitíva patrila najmä spokojnosť pacientov a užívateľov, ktorí si pochvaľovali účinnosť tohto produktu, ktorá bola viditeľná hlavne v znížení frekvencie nočného vstávania kvôli močeniu. Ďalej možnosť jeho dlhodobého užívania, dostupnosť v lekárňach a na internete, kde bol aj za nižšiu cenu.

Medzi negatíva patrila najmä cena, ktorá sa mužom zdala vyššia. Majte na pamäti, že liek sa užíva 2x za deň, čiže 60-tabletové balenie vám vydrží mesiac. Niektorí muži uviedli ako negatívum neexistenciu akýchkoľvek zmien počas užívania.

Viac informácií o Prostakane

Možné alternatívy

Na trhu je množstvo produktov, ktoré majú pozitívny vplyv na prostatu. Ide o rôzne čaje, či tabletky a medzi najznámejšie patria Prostenal Forte, Prostease Saw Plametto a čaje s obsahom vrbovky málokvetej. Je na vás, aký spôsob liečby si vyberiete. Ak stále neviete,  skúste sa poradiť s vaším lekárom alebo lekárnikom.

Snáď sme vám týmto článkom pomohli nájsť tú správnu cestu pri riešení vášho problému. Pokiaľ však problémy neutíchajú, rozhodne navštívte svojho lekára. Dávajte pozor, aby problém neprerástol do chronického ochorenia a netrápil vás zbytočne dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *