Žraločia chrupavka – recenzie chvália Jamieson a Walmark

Náš pohybový aparát je dennodenne vystavovaný záťaži, a preto je dôležité aby všetky naše kĺby fungovali tak ako majú. Na ich výživu a posilnenie je odporúčaný a osvedčený výživový doplnok – žraločia chrupavka.

Žraločia chrupavka má dlhú tradíciu v čínskej medicíne, no na trhu začala pôsobiť až v 50. rokoch minulého storočia. Vďaka svojim osvedčeným účinkom a prírodnému zloženiu je obľúbená na celom svete.

žraločia chrupavka na kĺby

Na regeneráciu kĺbov

Žraločia chrupavka je výživový doplnok, ktorý vyživuje a regeneruje najmä kĺby, ale pomáha aj pri regenerácií svalov a napomáha udržiavať pohybový aparát vo forme. Je obľúbeným produktom nie len ľudí s problémami, ale aj u športovcov. Lieči a zároveň ochraňuje vaše kĺby a svaly pred možným zranením.

Účinky

 • Prípravok je vhodný pri artritíde a reume
 • Zlepšuje pohyblivosť kĺbov a väziva
 • Slúži ako prevencia voči osteoporóze
 • Znižuje riziko zranenia u športovcov
 • Zmierňuje bolesť pri zápaloch a opuchoch kĺbov
 • Zmierňuje bolesť chrbtice pri dlhodobom používaní
 • Zvyšuje pevnosť chrupavky

bolesť kolena a kĺbov

Nežiadúce účinky

Žraločia chrupavka by nemala mať nežiadúce účinky ale v pár recenziách sa ľudia sťažovali na žalúdočné a tráviace problémy. Je to ale veľmi individuálne a nedá sa to zovšeobecniť. Pri predávkovaní môže dôjsť k nevoľnosti a zvracaniu. Samozrejme, tento liek nie je náhradou pestrej stravy, preto nezabúdajte na vyváženosť vášho jedla. Väčšina výživových doplnkov s obsahom žraločej chrupavky neodporúča užívanie nasledovných skupinám:

 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Ľudia so zlomeninami
 • Ľudia po operácií
 • Ľudia po infarkte
 • Deti do 12 rokov

Zloženie

Žraločia chrupavka je prírodný produkt, bohatý na fosfor a vápnik. Preto napomáha svalom, kostiam aj chrupavkám, dokonca vlasom aj nechtom. Obsahuje glukozamín sulfát, chondroitin sulfát a glykosaminoglykán. Samozrejme, môže obsahovať aj iné zložky, preto si vždy prečítajte zloženie produktu.

Recenzie a odporúčania

Na internete nájdete mnoho informácií, diskusií a recenzií ohľadom tohto produktu. Žraločiu chrupavku odporúčajú aj kondiční tréneri, ktorí poukazujú na blahodarne účinky tohto produktu, v spojitosti s regeneráciou svalového väziva a chrupavky. Produkt posilňuje hlavne kolená a pôsobí preventívne pred preťažením a úrazmi, ktoré sú spojené s cvičením a športovou aktivitou. Pozrite si zopár ukážok z recenzií, o ktoré sa podelili zákazníci:

žraločia chrupavka na kĺby recenzia na heureka.sk

žraločia chrupavka - skúsenosti v diskusii

Ktorá žraločia chrupavka je nalepšia?

Na trhu je niekoľko produktov a je dôležité vedieť si správne vybrať. Oblúbený výrobcovia sú Walmark, Jamieson alebo Olimpex. Či už sa budete riadiť cenou, výrobcom alebo zložením, je na vás. Bližšie sme sa pozreli na nasledujúce produkty:

 

Žraločia chrupavka Walmark

žraločia chrupavka walmark

Pozrieť cenu v obchode

Žraločia chrupavka od známeho výrobcu Walmark patrí k najpredávanejším a najvyhľadávanejším produktom. Tento produkt je vo forme želatínových kapsúl (740 mg). Zloženie pozostáva zo žraločej chrupavky, stabilizátorov a oxidu kremičitého. Pre detailnejšie informácie si pozrite ✅ detail produktu na stránke lekárne DrMax.sk .

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula 4x denne. Za 30 tabletové balenie zaplatíte 7,19€, pričom vám pri odporúčanom dávkovaní vydrží  približne týždeň.

Žraločia chrupavka je zdrojom bielkovín, sacharidov a minerálov (zdroj vápnika a fosforu).


Žraločia chrupavka Cartilage Olimpex

žraločia chrupavka cartilage olimpex

Pozrieť cenu v obchode

Olimpex je česká firma, ktorá vyrába vitamíny a výživové doplnky. Môžete si vybrať žraločiu chrupavku v rôznych veľkostných baleniach. Jedna tabletka obsahuje 440mg žraločej chrupavky.

Produkt obsahuje glukozamín sulfát (7%), chondroitin sulfát (12%), glycosaminoglycan (18%), a látky, ktoré sú súčasťou  liekov na artrózu. Obsahuje aj fosfor (8%), vápnik (14%) a minerály. Je to čisto prírodný (bio) produkt.

Cena za 250 tabletové balenie je 915 Kč (36,05€). Pri odporúčanom dávkovaní (2-3 tabletky 2x denne) toto balenie vydrží 40-60 dní.


Žraločia chrupavka NOW

žraločia chrupavka now biocare

Pozrieť cenu v obchode

Tento produkt je taktiež čisto prírodný. Zloženie: žraločia chrupavka 4,5 g, proteíny 2 g, sacharidy 1 g, Mukopolysacharidy 720 mg, vápnik 810 mg, Fosfor 405 mg, Sodík 40 mg

Ostatné zložky: želatína (kapsule), celulóza, magnéziumstearát (prírodný zdroj), kyselina steárová (prírodný zdroj), silica. Odporúčaná dávka je 3x za deň spolu s jedlom. V balení je 100 kapsúl za cenu 19,35€, takže toto balenie vám vydrží na 31 dní.


Vyskúšajte, nesklame

Pokiaľ máte problémy s kĺbmi a hľadáte prírodný zdroj na ich regeneráciu, je pre vás vhodná práve žraločia chrupavka. Žraločiu chrupavku môžete užívať bez lekárskeho predpisu a zakúpiť sa dá v lekárňach a na internete. Nezabúdajte však, že ide o výživový doplnok, ktorý nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *