Probio-fix recenzia a vaše skúsenosti

Baktérie sú všade okolo nás, často sa snažíme urobiť aj nemožné, aby sme sa ich zbavili. No sú aj také, ktoré sú pre náš organizmus aj prospešné. Nájdeme ich na pokožke, v tráviacom trakte či pohlavnom ústrojenstve. Občas sa ale môže stať, že rovnováha medzi škodlivými a prospešnými baktériami v našom tele je v nerovnováhe, a práve vtedy prichádzajú do hry probiotiká.

probiofix - najpredávanejšie probiotikum

Čo je Probio-fix

Probio-fix je výživový doplnok s vysokým obsahom životaschopných batérii mliečneho kvasenia, ktoré sa vďaka polysacharidovej matrici bez ťažkostí dostanú do tráviaceho traktu.

Probiotiká sú mikroorganizmy, nachádzajúce sa prirodzene v našom tele. Sú nenahraditeľné z hľadiska správnej funkcie trávenia, udržiavajú v rovnováhe črevnú mikroflóru, zabraňujú množeniu škodlivých mikroorganizmov a v nemalej miere prispievajú k posilneniu imunity.

Problém však môže nastať ak sú tieto prospešné baktérie potlačené a v organizme prevládajú tie škodlivé. Vtedy je potrebné obnoviť mikrobiálnu rovnováhu vhodnou stravou alebo probiotikami. Medzi najúčinnejšie probiotické kmene patria Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium BB-12, ktoré zároveň tvoria hlavnú zložku Profio-fixu.

Účinky probiotík na ľudský organizmus

 • Pomáhajú pri hnačkách, zápchach a problémoch s trávením – probiotiká vytvárajú tzv. bariérový efekt, pri ktorom produkcia antimikrobiálnych substancií blokuje usídľovanie patogénnych mikroorganizmov.
 • Pomáhajú predchádzať a urýchľovať liečbu vaginálnych infekcií a infekcií močového traktu
  Udržiavajú v dobrej kondícii črevné cievy
 • Posilňujú imunitu – vedci tvrdia, že veľká časť imunity závisí práve od stavu nášho tráviaceho traktu, probio-fix ovplyvňuje zloženie črevnej mikroflóry prostredníctvom poklesu pH, čím v nemalej miere vplýva na imunitný systém.
 • Zlepšujú priebeh alergických prejavov
 • Detoxikujú organizmus
 • Vyrovnávajú stav črevnej mikroflóry počas užívania antibiotík – antibiotiká sú veľmi účinným liečivom pri mnohých ochoreniach. Bohužiaľ, zničia tak škodlivé baktérie, ako aj tie prospešné, a to predovšetkým v tráviacom trakte. Užívanie probiotík počas antibiotickej liečby pomáha navrátiť prospešné batérie späť do tela, čím môžu napomôcť rýchlejšej rekonvalescencii. Lekári odporúčajú profio-fix užívať asi 2 – 4 hodiny po požití antibiotík a po ukončení antibiotickej liečby ešte minimálne týždeň, podľa doporučeného dávkovania.
 • Pomáhajú tvorbe vitamínov B a K

Probio-fix pre deti

Už malé detičky často trpia na bolesti bruška, koliky, zápchy či iné tráviace ťažkosti. Neskôr sa k tomu pridajú časté choroby a užívanie antibiotík.

Probio-fix BABY

Produkt Probio-fix baby sú kvapky určené pre deti už od narodenia, pričom obsahujú obe účinné látky, ktoré nájdeme v Probio-fixe pre dospelých. Hlavnou zložkou týchto kvapiek sú baktérie mliečneho kvasenia, teda Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium BB-12 a pomocné látky (slnečnicový olej, vitamín C, vitamín E, kyselina citrónová, maltodexín, sacharóza).

Kvapky nemajú žiadnu vôňu ani chuť, preto ich deťom veľmi jednoducho nakvapkáte do mlieka alebo čaju. Odporúčané dávkovanie Probio-fix baby je 6 kvapiek jedenkrát denne. Cena Probio-fix baby sa pohybuje v rozmedzí 8 -10 eur za balenie.

probiofix baby pre dojčatá

Pozrieť v obchode

 

Probio-fix Imun

Pre staršie deti sú určené tabletky Probio-fix Imun. V rozpustenej forme je možné ho podávať už deťom od ukončeného 4. mesiaca, kedy primiešame rozdrvenú tobolku do mlieka alebo príkrmu. U detí od 3 rokov dávkujeme 1 – 3 tobolky denne, podľa potreby, pred jedlom. Cena probio-fix imun 60 je 17 – 20 eur.

Probio-fix baby ani Probio-fix imu 60 by sa nemal podávať deťom so závažnými poruchami imunity a deťom so zavedeným žilovým katétrom.

probio fix imun pre deti

Pozrieť v obchode

 

Probio-fix pre dospelých

Nemenej dôležité sú probiotiká aj u dospelých, pre tých sú určené klasické kapsule. Probio-fix obsahuje až 4 miliardy životaschopných baktérií mliečneho kvasenia. Je určený pre deti od 3 rokov a dospelých. Jeho cena sa pohybuje o 9 do 13 eur.

Probiofix - recenzia

Pozrieť v obchode

 

Probio-fix Inum

Probio-fix Inum obsahuje 2,7 miliárd baktérií mliečneho kvasenia. Doporučené dávkovanie je 1 – 3 tablety denne. Užívať ho môžu deti od 3 rokov a dospelí. Cena Probio-fix Inum sa v závislosti od balenia (30 alebo 60 kapsúl) pohybuje v rozmedzí 14 – 25 eur.

Probio-fix Inum Trim 3

Probio-fix Inum Trim 3 je určený pre tehotné a dojčiace ženy, pričom dávkovanie je 1 – 2 kapsuly denne. V balení je 90 kapsúl a jeho cena je 35 – 40 eur.

Probiofix inum pre tehotné ženy

Skúsenosti s prípravkom Probio-fix

Probiotiká značky Probio-fix sú dosť populárne a obľúbené v redakcii sme prešli niekoľko fór, aby sme zistili spokojnosť ľudí s týmto prípravkom, tu sú niektoré z príspevkov:

„Môj 4 ročný syn mal problémy s kakaním, od malička mal tvrdú stolicu, často trpel soplíkmi a bolesťami uší, pridružila sa alergia. Už to bude rok, čo berie Probiofix, 1 tbl ráno, stolica sa upravila, alergia zmiernila, soplíky takmer vymizli. Za celý ten rok nebol ani raz natoľko chorý, že by musel brať antibiotká. Skvelé.“

„Netrávilo mi dobre, a tak som začala užívať tieto probiotiká, už po pár dňoch som cítila výsledky, žalúdok sa upokojil a vyprázdňovanie začalo byť pravidelnejšie. Po roku užívania som si uvedomila, aký vynikajúci účinok má Probio-fix na imnitu, za celý rok som nebola vôbec chorá. Takže za mňa jednoznačne odporúčam.“

Kladné recenzie aj na Heureka.sk

Probio fix skúsenosti a recenzie na heureka.sk

 

Moje zhodnotenie recenzie

Na trhu nájdeme niekoľko rôznych druhov probiotík, ktoré sa líšia výrobcom, cenou, ale dokonca aj kvalitou. Produkt Probio-fix bol v nezávislom teste českého Štátneho zdravotného ústavu pre český denník Mladá Fronta Dnes ohodnotený ako kvalitný prípravok, ktorý spĺňa všetky potrebné paramerne a obsahuje potrebnú dávku prospešných kultúr. Tak čo, myslíte, že stojí za to, vyskúšať ho?

Pozrite si ponuku probio fix v lekárni Dr.Max

probiofix drmax lekáreň

Pozrieť ponuku lekárne

 

Diskusia

 1. Petra says:

  mala som problémy s trávením. po jedle som mala vždy pocit plného brucha. zmenila som aj stravovanie, aj užívala rôzne lieky. Pomohol až probiofix. Asi po 5 ňoch sa všetko dostalo konečne do normálu. Určite vyskúšajte 🙂

 2. Katarina says:

  K Probiofix Inum urcite stoji za to spomenut, ze neobsahuje ako jedine momentalne vyrabane probiotikum bielkovinu kravskeho mlieka a preto je vhodne pre ludi, ktori maju alergiu na BKM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *