Lipovitan – účinky na ochranu pečene. Recenzia a vaše skúsenosti

Pečeň je veľmi dôležitý orgán, ktorý je potrebné efektívne chrániť. K jeho ochrane nemalou mierou prispieva Lipovitan. Ide o doplnok stravy, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu tohto orgánu. Má pozitívny vplyv na ochranu pečene proti jej stukovateniu a nepriaznivému pôsobeniu rôznych jedov.

lipovitan naochranu pečene

Plná ochrana pečeňového tkaniva

Základom doplnku stravy Lipovitan je látka silymarín. Uvedená látka dokáže pečeň chrániť najmä pred nepriaznivými účinkami celého radu škodlivín, a to napríklad alkoholu, rôznych priemyselných jedov, aj veľkého množstva chemických látok, lieky nevynímajúc. Veľké množstvo bežne užívaných liekov má totiž, žiaľ, veľmi negatívny vplyv na pečeň, najmä ak sa užívajú vo väčšom množstve a dlhodobo.

Zloženie: Obsahuje aj vitamíny

Kto užíva Lipovitan, účinky tohto preparátu veľmi dobre pozná. Silymarín obsahuje celý komplex účinných látok, a to silybín, izosilybín, silydianín, silychristín – to je Lipovitan S.

Lipovitan duo môže byť vhodnou prevenciou pri náročných a dlhodobých pečeňových kúrach. Obsahuje SIM komplex (silymarín, inozitol, metionín) a tiež vitamíny, a to vitamín E a vitamíny zo skupiny B (čiže B1, B2, B3, B5, B6 a B12 ). Cholín má za úlohu udržiavať normálnu činnosť pečene a zaistiť metabolizmus lipidov, teda tukov.

Lipovitan zloženie

Presné zloženie

Aktivne zložky: Cholín (L-cholin bitartrát)100 mg, inozitol 50 mg, methionin (L-methionin) 25 mg, vitamín E (DL-α-tokoferyl acetát) 5 mg, niacin (nikotinamid) 5 mg, kyselina pantothenová (D-pantothenan vápenatý) 3 mg, vitamín B1 (thiamin mononitrát) 1,0 mg, vitamín B2 (riboflavin) 1,0 mg, vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid) 1,0 mg, kyselina listová (pteroylglutamová kyselina) 65μg, vitamín B12 (hydroxokobalamin) 3,0

Lipovitan - zloženie a dávkovanie

Účinky prípravku Lipovitan

Na čo sa používa? Predovšetkým na regeneráciu tkaniva pečene a detoxikáciu. Látka silymarín sa izoluje zo semienok plodov pestreca mariánskeho, čiže Silybium marianum.

Veľkou výhodou je, že silymarín je veľmi dobre stráviteľný. Veľmi pozitívne ovplyvňuje funkcie pečeňových buniek a účinne pomáha odbúravať škodliviny z organizmu.

Pôsobí proti stukovateniu pečeňového tkaniva. Môže byť súčasťou terapie pri a po prekonanej hepatitíde, teda žltačke, ďalej mononukleóze. Slúži však aj na úpravu pečeňových testov, pomáha napríklad pri jarných detoxikačných kúrach. Užívatelia majú veľmi dobré skúsenosti s prípravkom Lipovitan.

Ako na dávkovanie?

Pokiaľ ide o dávkovanie, deti a dospelí užívajú jednu tabletu trikrát denne, deti vo vekovom rozmedzí 5 – 12 rokov jednu tabletu denne, Lipovitan duo sa odporúča jednu tabletu denne.

Odporúča sa tablety užívať po jedle a zapíjať vodou. Ak budete preparát užívať dlhodobo, stačí potom jedna tableta trikrát denne.

Lipovitan na pečeň

Hodnotenia, Recenzie, skúsenosti

Skúsenosti s ním sú jednoznačne veľmi dobré, čo vyplýva z názorov užívateľov. U mnohých z nich došlo k zlepšeniu pečeňových testov, najmä pri dlhodobejšom užívaní.

Predmetom skúmania sú, samozrejme, aj možné vedľajšie účinky prípravku Lipovitan. Ale napríklad pri podávaní tohto doplnku stravy pacientom s hepatitídou neboli pozorované ani hlásené žiadne nežiaduce účinky. Nepotvrdili ich ani mnohé vedecké štúdie.

Lipovitan duo má tiež prekvapujúco efektívne účinky a výsledky. Osemdesiatpercetný extrakt silymarínu obsiahnutý v tabletkách prečistí pečeň a naštartuje jej regeneráciu.

Skúsenosti a diskusia k výživovému doplnku Lipovitan

Diskusie v odbornej komunite

Vo vedeckej obci sa vedú diskusie o prípravku Lipovitan, ktoré napovedajú, že tento preparát slúži nielen na regeneráciu pečeňových buniek a ich normálnu činnosť vďaka obsahu cholínu a inozitolu.

Zároveň cholín s metionínom vie vytvoriť glutatión, ktorý má schopnosť viazať na seba prípadné jedovaté látky a účinne a efektívne ich vylučovať z tela von. V prípade silymarínu ide hlavne o ochranu proti škodlivinám ako alkohol, jedy a lieky.

Avšak čo sa ešte dokázalo, a je tiež veľmi dôležité neopomenúť, je ovplyvňovanie hladiny cholesterolu v tele. Veľa ľudí má v dnešnej dobe zvýšenú hladinu cholesterolu. Možno aj vás lekár pri pravidelných odberoch krvi upozornil na túto skutočnosť.

Ak áno, rozhodne by ste tento fakt nemali podceňovať, ale naopak tomu venovať zvýšenú pozornosť. Lipovitan môže byť cestou, ako túto hladinu navrátiť späť do normálu.

Cena je veľmi priaznivá

Cena prípravku Lipovitan duo sa pohybuje okolo od 7 do 10 € za 30 tabliet. Ak budete užívať jednu tabletu denne, potom vám toto balenie vydrží jeden mesiac.

Za Lipovitan S, kde je v balení 90 tabliet, zaplatíte 8 až 10 €. V prípade, že budete užívať trikrát denne jednu tabletu, potom vám dávka tiež vydrží na mesiac. Ide teda o veľmi priaznivú cenu.

Pozrieť produkt v obchode

Často je kladená otázka, či užívať Lipovitan alebo Flavobion, čo je tiež doplnok stravy obsahujúci silymarín. Flavobion však obsahuje iba silymarín, na rozdiel od Lipovitanu duo, v ktorom nájdete aj cholín a vitamíny. Dá sa teda povedať, že Lipovitan duo je komplexnejší preparát, ktorý zaistí lepšiu ochranu pečene.

Diskusia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *