Lopúchový olej a vypadávanie vlasov. Recenzie ho chvália

Aj vy sa začínate potýkať s nepríjemným problémom, akým je vypadávanie vlasov? Je prirodzené, že koruna krásy stráca na objeme v malých množstvách. Čo ak začínajú byť vlasy prítomné na hrebeni či vankúši v nadmernom množstve? Do úvahy pripadá návšteva dermatológa, ktorý zistí, či nie je vypadávanie symptómom nejakého zdravotného problému. Ak nie, na rad prichádza overená domáca liečba.

Používanie lopúchového oleja má v súvislosti s rednutím vlasov už svoju tradíciu. Lopúch totiž patrí k najlepším bylinkám v dermatológii, čím zároveň predstavuje akúsi pomôcku krásy. Lopúchový olej štandardne slúži na vonkajšiu aplikáciu, no v niektorých prípadoch je možné i vnútorné užitie. Aké sú jeho účinky? Pôsobí na vlasy naozaj blahodarne? Má aj iné využitie? Aké sú skúsenosti ľudí?

burdock lopúchový olej na vlasy

Lopúchový olej na vlasy – cena vás milo prekvapí

Aj keď prirodzené vypadávanie vlasov spôsobené vekom, najmä u mužov, nie je možné jednoznačne zastaviť, dokážete ho spomaliť. Prírodnú formou liečby ocenia nielen páni, ale i ženské pohlavie, napríklad po pôrode. Vlasy však môžu začať vypadávať aj z iných dôvodov. V každom prípade je najlepšie začať konať ihneď. Ideálnym riešením je lopúchový olej.

Lopúch je nenáročná rastlina, ktorú nájdete rásť takmer na každej lúke. Ukrýva v sebe bohatstvo v podobe liečivých účinkov na vlasy i pokožku. Napriek tomu je olej z nej cenovo dostupným riešením. Ceny za lopúchový olej sa líšia v závislosti na predajcovi, značke či veľkosti balenia. Nájdete medzi nimi klasiku starých mám i BIO produkty. Aj preto sa suma pohybuje približne od štyroch eur až do dvadsiatich piatich eur za fľaštičku.

Kvalitný lopúchový olej

lopuchový olej biopurus

Lopúchový olej s pumpou

Extrakt z lopúcha obsahuje živiny potrebné pre zdravú vlasovú pokožku a podporuje prirodzený rast vlasov. Lopúchový olej pomáha bojovať proti svrbeniu vlasovej pokožky a jej začervenaniu. Takisto reguluje tvorbu kožného mazu a podporuje regeneráciu podráždenej pokožky hlavy. Je ideálny nielen na vlasy, ale ja na suchú pleť, a to je dôvod prečo je tak vyhľadávaný ako prostriedok na odstránenie lupín.

Pozrieť v obchode

 

Aké účinky má lopúchový olej na pokožku tela?

Lopúch väčší, Arctium Lapa, je bodliakovitá rastlina bohatá na draslík, horčík, vápnik, železo, zinok, triesloviny, silice, inulín a aminokyseliny, ktoré sú potrebné pri tvorbe proteínov nachádzajúcich sa vo vlasoch. Blahodarné účinky má predovšetkým koreň lopúcha. Olej získaný z tejto časti rastliny podporuje rast vlasov vďaka zlepšeniu cirkulácie krvi vo vlasovej pokožke.

Len málo ľudí vie, že lopúch pomáha i s hojením rán, liečením ekzémov, akné či rôznych kožných problémov. Všeobecne známe sú skôr účinky týkajúce sa pokožky hlavy a vlasov. Olej z lopúcha zmierňuje jej podráždenie a zlepšuje jej celkový zdravotný stav. Čo sa týka ľudového liečiteľstva, využitie našiel aj pri ochoreniach vylučovacieho traktu.

lopúchový olej na vlasy aj pokožku

Účinky lopúchového oleja na vlasy, ekzémy i akné:

  • odstraňuje lupiny (i mastnú pokožku), hydratuje suchú pokožku hlavy
  • regeneruje vlasové korienky, čím podporuje rast vlasov a eliminuje ich nadmerné vypadávanie
  • dodáva vlasom pevnosť i lesk
  • má antiseptické účinky
  • podieľa sa na hojení pokožky tela a pomáha pri jej podráždení (akné, ekzém, psoriáza, popálenie, uštipnutie a pod.)
  • pri vnútornom užívaní detoxikuje organizmus a lieči zápaly močového mechúra i choré obličky (má močopudné účinky)
  • podporuje trávenie a metabolizmus (i chudnutie)
  • lieči kašeľ a bolesť v hrdle, zmierňuje príznaky nachladnutia

Použitie a dávkovanie

Ideálnym spôsobom aplikácie lopúchového oleja je jeho vmasírovanie do pokožky hlavy, kde začne pôsobiť na oslabené vlasové korienky a napomôže k rýchlejšej regenerácii a rastu nových vlasov po ich vypadnutí. Zamerajte sa predovšetkým na problémové oblasti, no nepodceňte ani význam prevencie celkovej vlasovej pokožky. Vlasy si rozdeľte na jednotlivé časti / pramene, votrite do nich olej (mierne teplý) a začnite s masážou, približne v trvaní desiatich minút.

aplikácia oleja na vlasy

Mali by ste mať pocit, akoby sa vaša pokožka rozohriala. Olej nechajte vo vlasoch pôsobiť, nezmývajte ho. Urobte tak až po dvoch, troch dňoch. Tento čas zároveň udáva aj odporúčanú mieru používania. Stretnete sa i s názorom, že lopúchový olej približne po dvoch hodinách pôsobenia na vlasovej pokožke v zábale môžete zmyť a vlasy nechať prirodzene uschnúť. I nočný zábal podporí účinky lopúcha.

Tak či onak, výsledky sa dostavia iba vtedy, ak budete v aplikovaní dôslední. Zlepšenie však nečakajte ihneď a buďte trpezliví. Pri pravidelnej vlasovej starostlivosti s lopúchovým olejom očakávajte zlepšenie cca po dvoch mesiacoch. Nezabudnite, že nesmie obsahovať žiadne konzervačné látky, farbivá a parabény. Vtedy je jeho účinnosť minimálna. Ako prevenciu a udržiavanie zdravej pokožky môžete pár kvapiek pridať aj do telového mlieka alebo šampónu.

masáž hlavy lopúchovým olejom

Olej z lopúcha sa môže užívať i vnútorne, avšak iba u vybraných typov produktov. Aby bol vhodný aj na konzumáciu, je potrebné všímať si informácie na obale. Vtedy sa odporúča jedna čajová lyžička na lačno ráno a večer pred jedlom. Za zmienku stojí i lopúchový čaj, ktorý si môžete pripraviť z čajovej lyžičky sušeného lopúchového koreňa, zaliateho dva a pol decilitrami horúcej vody. Lúhujte ho osem minút a pite dvakrát denne.

lopúchový olej je liečivý a má nízku cenu

Domáci recept na lopúchový olej

Olej z lopúcha si môžete kúpiť v lekárňach i obchodoch špecializovaných na BIO produkty. Samozrejme, i online nákup je k dispozícii. Platí, že ceny jednotlivých produktov sa môžu v závislosti „od značky“ líšiť aj výraznejšie. Preto môžete siahnuť i po výrobe vlastného domáceho lopúchového oleja.

Nakrájajte korene lopúcha na menšie kusy a roztlačte ich. Následne ich vložte do skleneného pohára s vekom a doplňte cca dva a pol decilitrami olivového oleja. Ak ste použili sušený koreň, stačí ak pohár umiestnite na tmavé miesto. V prípade čerstvého koreňa ho uložte do chladničky. Po šiestich týždňoch lúhovania (raz za týždeň otvorte veko, by ste odstránili vzduchové bubliny) olej sceďte a začnite používať. Chybu určite neurobíte, ak pred lúhovaním doň pridáte žihľavový alebo brezový olej, prasličku alebo ginko.

lopúchový olej - recenzia polakova.sk

Skúsenosti s lopúchovým olejom sú prevažne pozitívne

O tom, že lopúchový olej pomáhal zlepšiť kvalitu vlasov a pokožky už našim prarodičom pravdepodobne nepočujete prvýkrát. Niektorí však považujú tieto tvrdenia za neoverené a voči jednoduchému, ale účinnému spôsobu používania sú skeptickí. Ak nemáte vo svojom okolí nikoho, kto by mohol pochybovanie vylúčiť, prečítajte si recenzie a skúsenosti zákazníkov na internete.

lopúchový olej skúsenosti

Drvivá väčšina z nich potvrdzuje, že lopúchový olej im naozaj pomohol v boji proti vypadávaniu vlasov či kožným problémom. Nájdete medzi nimi i také, v ktorých sa píše o nulovom výsledku, avšak, sami autori priznávajú, že ide o prvé týždne používania. Ako sme už spomenuli, trpezlivosť sa v tomto prípade vypláca. Ak budete pravidelne a starostlivo dodržiavať aplikáciu oleja (či už lokálne alebo vnútorne), budete patriť do veľkej skupiny spokojných zákazníkov.

BIO lopúchový olej

BIO lopúchový olej

Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

Pozrieť v obchode

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *