GymBeam True whey proteín – recenzia

Proteíny sú základné stavebné kamene nášho organizmu, zdroj živín tvorený aminokyselinami produkovaný našim telom a získavaný z vonkajších zdrojov. Prispievajú k udržaniu svalov počas tréningu, diéty a každodenného života. Väčší príjem bielkovín potrebujete ak pravidelne cvičíte, snažíte sa o nárast svalov alebo v starobe.

Užívanie proteínových nápojov je rýchlym, praktickým a vysoko efektívnym spôsobom ako zabezpečiť telu potrebné bielkoviny. Potrebujete iba proteínový prášok, šejker, vodu alebo mlieko. Proteínový prášok je ľahko stráviteľný v porovnaní s konzumáciou veľkého množstva mäsa a nespôsobuje prekyslenie žalúdka.

Gymbeam srvátkový proteín recenzia

Proteínový prášok môže byť získaný z mlieka, rovnako ako aj zo živočíšnych a rastlinných zdrojov, alebo ich kombináciou. Vstrebávanie proteínov môže byť rýchle (30-40 minút), stredne rýchle (1-2 hodiny) a pomalé (viac ako 2 hodiny).

Zobraziť podrobnosti

Prečo srvátkový proteín?

Srvátkové proteíny sa líšia svojím obsahom bielkovín, sacharidov, tukov a aminokyselín. Ich obsah závisí od formy filtrovania:

  • Srvátkový koncentrát je cenovo najdostupnejší a najpoužívanejší druh proteínu. Obsah bielkovín sa pohybuje od 35 do 80%. Tento typ proteínu však v porovnaní s izolátom obsahuje väčšie množstvo sacharidov a tiež nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu. Na druhej strane, obsah sacharidov sa podpisuje na lepšej chuti.
  • Srvátkový izolát má vyšší obsah bielkovín, je preto kvalitnejší, s čistejším zložením a aj drahší. Vyrába sa iónovou výmenou, ktorá zachováva vyššiu kvalitu bielkovín a peptidov. Obsah bielkovín sa šplhá k hranici 95%. Obsahuje minimum sacharidov a laktózy, je preto vhodný pri redukčnej diéte aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou. Izolát má vysoký obsah BCAA aminokyselín, vápnika, je ľahko stráviteľný a má dobrú chuť.
  • Srvátkový hydroizolát je typ predtráveného proteínu, ktorý je najľahšie prijateľný pre tráviaci trakt. Ide o proteín najvyššej kvality, s vysokým obsahom aminokyselín BCAA a rýchlym vstrebávaním. Nevýhodou je pomerne horká chuť.

Gymbeam proteín recenzia

Gym Beam zaručuje silné anabolické účinky

Gym Beam True Whey Protein 1000 g je stopercentný ľahko rozpustný srvátkový proteín s vysokým podielom bielkovín a aminokyselín. Tento proteín z kategórie srvátkových koncentrátov sa vyrába zo srvátky filtračnou metódou zvanou Cross Filtration Method (CFM), ktorá je jednou z najkvalitnejších metód spracovania.

Táto metóda okrem iného zabezpečuje aj najvyššiu využiteľnosť bielkovín zo všetkých druhov proteínov. Spoľahlivá filtračná metóda CFM odstráni zo srvátky väčšinu sacharidov a tukov a zároveň zachová až 82 % bielkovín. V proteíne nenájdete iné podporné látky, farbivá alebo ochucovadlá. Vďaka tomuto jedinečnému zloženiu bezpečne pomôže nielen pri regenerácii, ale aj pri rýchlejšom dosahovaní cieľov športovcov, ktorí sa snažia budovať muskulatúru svojej postavy.

Gymbeam srvátkový proteín vôbec nepení

Gym Beam True Whey Protein sa vyznačuje vynikajúcim aminokyselinovým profilom a obsahuje takmer až 8 % leucínu (1,96 – 2,0 g v 25 g výrobku). Leucín je najefektívnejšia aminokyselina z tzv. BCAA aminokyselín (vetvené aminokyseliny – z angl. Branched-Chain Amino Acids) so silnými anabolickými účinkami.

Aktivuj akciovú cenu

Rozvetvené aminokyseliny – stopercentný výsledok

Gym Beam True Whey Protein obsahuje aj ďalšie rozvetvené aminokyseliny (izoleucín, valín), ktoré sú dôležité pre svalový rast, pretože stoja na začiatku procesu proteosyntézy (syntézy bielkovín) a do svalových vlákien dodávajú potrebné stavebné zložky. Ide o esenciálne aminokyseliny, ktoré si telo nevie vytvoriť z iných zdrojov a je teda odkázané na množstvo prijaté potravou.

Gymbeam srvátkový proteín + tričko zadarmo

K proteínu často tričko zadarmo

Na rozdiel od ostatných aminokyselín sú metabolizované priamo vo svale. Po vyčerpaní svalového glykogénu počas cvičenia sú vetvené aminokyseliny metabolizované vo zvýšenej miere a výsledkom je úbytok svalovej hmoty. BCAA aminokyseliny Urýchľujú regeneráciu a posilňujú celkovú imunitu organizmu. Rôzne štúdie dokázali, že príjem BCAA pri cvičení nalačno zvyšuje mieru spaľovania tukov a znižuje svalovú únavu po cvičení. Napriek tomuto skvelému zloženiu produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy.

Gym Beam True Whey Protein je obľúbený nielen medzi vrcholovými športovcami a pokročilými kulturistami, ale nachádza veľkú popularitu aj medzi úplnými začiatočníkmi a workoutistami. Tiež je vhodný na zvýšenie telesného výkonu a nárast čistej svalovej hmoty bez zbytočného tuku.

Gymbeam srvátkový proteín a shaker

Aké sú možné vedľajšie účinky?

Nadmerná dávka produktu alebo zvýšená koncentrácia môže spôsobiť nafukovanie alebo mať laxatívne účinky. Po odobratí potrebnej dávky sa odporúča obal ihneď uzavrieť, aby sa doň nedostala vlhkosť zo vzduchu. Skladovanie v chlade a tme predlžuje jeho trvanlivosť. Produkt sa vyrába v závode kde sa spracovávajú aj produkty obsahujúce mlieko, vajcia, sóju, lepok, kôrovce, oxid siričitý a orechy, čiže nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou alebo alergiou na niektorú z uvedených látok.

Sušený srvátkový proteín Gym Beam Protein 1000g (vo výbornej cene max. 13,00€/1kg) je možné zakúpiť v rôznych príchutiach: Strawberry (jahoda), Chocolate, Vanilla, Cappuccino, Cookies, Pistachio, Chocolate Stevia, Strawberry Stevia, Vanilla Stevia. Pestrá ponuka príchutí spríjemňuje požívanie tohto koncentrátu a spraví z neho jednu z obľúbených denných činností.

Zobraziť viac info

Gymbeam proteín - zloženie

Porovnanie dvoch špičkových proteínov na trhu

Gym Beam Protein prevyšuje podobný známy produkt 100% Pure Whey – 454 g (značky BioTechUSA, 78% bielkovín; cena: okolo 13,00€/454 g) nielen obsahom bielkovín (82%), ale aj pestrejším profilom esenciálnych aminokyselín v jednej dávke (1 dávka = 25 – 28 g).

Gym Beam Protein obsahuje v 25 g napríklad až 1,78 g lyzínu. Lyzín je pre človeka jednou z esenciálnych aminokyselín, ľudské telo ho nedokáže vyrobiť, a preto ho musí prijímať v strave podobne ako niektoré vitamíny. Dospelý človek potrebuje asi 14 mg na kilogram telesnej váhy denne (t. j. asi 1 – 1,5 g denne, Gym Beam True Whey Protein toto odporúčané množstvo lyzínu organizmu spoľahlivo zabezpečí). Obsah podmienečne esenciálnych aminokyselín (arginín, cysteín, kyselina glutámová, tyrozín, prolín)a neesenciálnych aminokyselín (alanín, kyselina asparágová, glycín, serín) v jednej dávke je v prípade oboch produktov navzájom porovnateľný.

Fotogaléria k článku

Skúsenosti na internete

Keď si pozrieme skúsenosti na fórach, v diskusiách alebo na heureke zistíme, že väčšina z nich sú kladné hodnotenia od užívateľov, ktorý nakupujú pravideľne. Chvália si najme dobrú rozpustnosť a chuť. Tento proteín skoro vôbec nepení a preto ho majú ľudia radi.

gymbeam tru whey skúsenosti

Zobraziť viac skúseností

Diskusia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *