Ako chudnúť rýchlejšie a jednoduchšie

Jednoduché , rýchle, efektívne a účinné chudnutie je sen každého človeka, ktorý sa už začal o optimalizáciu svojej hmotnosti zaujímať. Faktom však je, že ak má niečo byť efektívne a účinné, nemôže to byť veľmi rýchle a naopak, ak je zas príliš jednoduché a extrémne rýchle takéto chudnutie, zväčša nebýva dlhodobé. Lepšou otázkou je teda, ako chudnúť rýchlejšie a jednoduchšie ako doteraz.

 

Ketomix dieta

 

Nie je len jeden spôsob…

Podľa toho, aký má kto metabolizmus, existujú aj viaceré individuálne faktory podporujúce látkovú premenu. Nie je preto len jeden univerzálny a presný recept, podľa ktorého môže schudnúť každý, aj keď samozrejme, viacero zásad je spoločných. Sú tu tiež napríklad určité rýchle diéty na chudnutie, ktoré sľubujú chudnutie za pár dní alebo za týždeň, no väčšina z nich je spojená s jojo-efektom.

V minulosti boli vyhľadávanou a veľmi populárnou témou aj tzv. 3 programy na rýchle chudnutie, avšak dnes už každý, kto sa venuje chudnutiu aspoň so základnými znalosťami a skúsenosťami vie, že rýchle chudnutie bez jojo efektu je naozaj len na krátky čas. Pomáha napríklad vtedy, ak ide o dočasné rýchle chudnutie do plaviek alebo šiat, ale nič viac. Z tohto hľadiska sa ľudia zameriavajú viac na jednoduchšie a efektívnejšie zdokonalenie už existujúcich a overených procesov.

Pre rýchlejšie a jednoduchšie chudnutie je potrebné sa zamerať dokonalejšie na spoznanie vlastného metabolizmu, pretože existuje viacero metabolických typov, ako napríklad sacharidový, bielkovinový alebo zmiešaný a treba vykonávať tak cvičenie, ako aj nastavenie životosprávy a jedálnička ešte poctivejšie a s väčším dôrazom na efekt. Existuje ale aj niekoľko základných poznatkov, ktoré môže zlepšiť už dosahované výsledky.

 

Tipy na rýchle chudnutie efektívnejšie

Základom je spoznanie seba samého a nejde len o frázu. Začnime týmto:

 1. Zaveďte si denník, kde si budete zapisovať všetko, čo ste jedli v každý deň a tiež hmotnosť každé ráno
 2. Merajte si aj hodnotu krvného tlaku v pokoji, to zas najlepšie večer
 3. Ráno aj večer si merajte pH moču – toto je naozaj pre pokročilých, pretože cieľom je naučiť alkalizovať, mineralizovať a hydratovať telo
 4. Zapisujte si aj všetky tekutiny, pretože to súvisí s bodom tri, taktiež si zapisujte koľko ste čoho kedy vypili
 5. Vyhodnotením takéhoto denníka viete dospieť k stavu, že zistíte, ako je pre Vás individuálny organizmus a metabolizmus najefektívnejšie chudnúť prostredníctvom konkrétneho jedla a konkrétneho jedálneho a nápojového lístka

Dôležité je sústrediť sa na to, čo ste možno zanedbávali, aj keď nechtiac. Nezabudli ste náhodou napríklad na:

 • Detoxikáciu a očistenie organizmu od škodlivín a toxínov, ktoré sa v tele ukladajú dlhodobo?
 • Pravidelné bežné fyzické aktivity, ako je napríklad rýchla chôdza z a do práce alebo kdekoľvek inde?
 • Výživové doplnky v prípade, že ste vegetarián alebo vegán? Môžu Vám chýbať napríklad železo alebo vitamíny skupiny B či C, v prípade vegánstva aj niektoré rastlinné bielkoviny!
 • Dostatok odpočinku a regenerácie, najmä v noci? 7-8 hodín denne je minimum
 • Odbúranie stresu a skľudnenie psychickej pohody? A tiež na zmiernenie psychického napätia?
 • Dostatočný prísun ovocia a zeleniny, ale s ohľadom na ich energetickú hodnotu a objem sacharidov?

Ako vidíte, tieto dôležité tipy a otázky sú vlastne veci, ktoré na prvé počutie nemusia vôbec súvisieť s tým, čo robíte doteraz. Venovali ste sa tomu, aby ste chodili trikrát do týždňa do fitka a tomu, aby ste si dopriali diétnu večeru, no zabúdali ste aj na „náročnejšie“ veci? Tak potom máte stále rezervy v tom, ako byť ešte viac efektívny a v podstate si chudnutie zjednodušiť a uľahčiť!

 

Tabletky a iní podporné prostriedky na rýchle chudnutie

Faktom je, že efektívne a rýchle chudnutie sa dá riešiť aj bez tabletiek, pretože len ony sami zmenu nespôsobia. Tá je, ako už vieme, kombináciou viacerých faktorov zahŕňajúcich zmenu životosprávy, stravovania, jedálnička a fyzickej aktivity. Na druhú stranu, ako podporný prostriedok funguje viacero rôznych výživových doplnkov.

Môže ísť napríklad o spaľovače tukov založené na efekte chilli papričiek, ako je napríklad doplnok Chilliburner. Prípadne môže ísť o rôzne kapsule a prípravky podporujúce celkovo metabolizmus a látkovú výmenu, ako napríklad Oxotrin, ktorý pomáha metabolizmu naštartovať sa a rýchlejšie odbúrať zásoby z tela. Prípadne ide o znižovanie chuti do jedla, ako to robí napríklad výživový doplnok Obezin. Áno, všetko z tohto môže pomôcť a môže to chudnutie zefektívniť, ale len samé od seba to k želanému účinku nevedie.

 

Cvičenie na rýchle chudnutie

Pre tých, čo už majú za sebou úvodnú fázu plnú rýchlejšej chôdze alebo dlhodobého a vytrvalostného behania platí, že prišiel čas už nielen na jednoduché a rýchle cviky na chudnutie, ale tiež na komplexnejší a intenzívnejší tréning. Na úvod je samozrejme lepšie začať s vytrvalostnými cvikmi ako behanie, plávanie alebo člnkovanie, ale je treba sa zamerať aj cielene na niektoré partie.

Novinkou a v podstate aj zaujímavou alternatívou oproti izolovaným cvičeniam je komplexné cvičenie a to s vysokou intenzitou a rýchlosťou. Po 10 minútach takéhot cvičenia sa navyše aktivuje tzv. rastový hormón, ktorý má veľký vplyv na rýchlejšie a účinnejšie spaľovanie tukov. Celkovo takýto komplexný tréning pomáha nielen chudnutiu na bruchu, ale aj na iné svalové partie a jeho výhodou je najmä komplexnosť. Dosť bolo rečí, tu je ukážka, ako na to a to aj doma, čiže v domácom prostredí:

 

 

Jedálniček a diéty na rýchle chudnutie

Rýchlejšie a efektívnejšie chudnutie, to nie je len diéta, ale najmä dlhodobá životospráva, stravovanie a celkový prístup k jedlu. Každý, kto už začal aspoň so základmi chudnutia vie, že je potrebné jesť 5 krát denne, dávať si pozor na tuky, večer na sacharidy, mať dostatok vlákniny, preferovať ovocie, zeleninu a rastlinné tuky pred živočíšnymi, no napríklad na ešte efektívnejšie rýchle chudnutie z brucha, z bokov, zo zadku alebo zo stehien je treba ísť viac do hĺbky.

Zaujímavosťou je, že veľmi dobrým a účinným podporným prostriedkom pri efektívnejšom a rýchlejšom chudnutí je napríklad aj škorica, avšak len v menšej miere. Podobne aj chilli papričky majú svoj zmysel pre svoju termickú reakciu, kedy zvyšujú teplotu vo vnútri organizmu a pomáhajú zrýchleniu metabolizmu a spaľovaniu tukov. Tu však ešte viac ako v prípade škorice platí, že pozor na množstvo!

 

Ketomix dieta

 

Aj keď sa snažíte vyhýbať nezdravým jedlám, dôležité je ešte viac dať dôraz na tie, ktoré najviac pomáhajú metabolizmu, spaľovaniu tukov a optimalizácii hmotnosti. Tu sú potraviny, ktoré majú najlepšie účinky:

Okruh potravín Konkrétne potraviny a ich efekt
Zelenina Brokolica (podporuje metabolizmus) paradajky (zabraňujú ukladaniu tukových zásob)
Ovocie Avokádo (skvelé nutričné hodnoty všeobecne), banán (dostatok jednoduchých sacharidov a energie), citrón (vitamín C skvelý pre metabolizmus a imunitu), jablká (obsahujú pektín potláčajúci chuť do jedla)
Mliečne výrobky Nízkotučné jogurty (zasýtia a zároveň obsahujú minimum tuku), nízkotučné mlieko (vhodné napríklad k ovseným vločkám)
Mäso Kuracie mäso a rybie mäso (chudé a zároveň s dostatkom bielkovín)
Pečivo Celozrnné, grahamové a viaczrnné pečivo
Nápoje Zelený čaj (napomáha spaľovaniu tukov a stabilizuje hladinu cukru), voda s citrónom (podpora trávenia a znižovanie chuti do jedla)

 

Ako chudnúť rýchlejšie a jednoduchšie
4.6 (91.11%) 9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *