Milgamma N na bolesť chrbta – recenzia

Milgamma N je liek, ktorý tlmí problémy spojené s bolesťami chrbta. Obsahuje veľké množstvo vitamínov B, ktoré sú rozpustné v tukoch, ľahko sa vstrebávajú do organizmu a rýchlo tlmia bolesti spôsobované najmä zápalom nervov a poruchami pohybového ústrojenstva.

Podľa príbalového letáka Milgamma N pomáha pri zotavovaní sa z chronického alkoholizmu a lieči poškodenie nervov zapríčinené diabetesom, tvz. diabetickú polyneuropatiu, ktorá vyvoláva zlú cirkuláciu krvi dolných končatín najmä u diabetikov.

bolesť chrbta, kostí a kĺbov

Taktiež tlmí bolestivý vystreľujúci pocit v rukách nazývaný aj syndróm rameno – ruka, pásový opar, migrénu, zmierňuje bolesť pri natiahnutých svaloch a využíva sa aj pri zotavovaní sa v geriatrii.

Jedna tabletka obsahuje 40 mg benfotiamínu, 90 mg vitamínu B6 a 0,25 mg vitamínu B12. Ďalšie zložky sú glycerol, repkový olej, sójový lecitín, oxid železitý, sorbitol, triacylglyceroly, etylvanilín a iné.

Milgammu N nájdete v dvoch formách, v injekčnej alebo ako tablety.

Tablety Milgamma N

Tablety sa užívajú po jedle, v závislosti od závažnosti ochorenia je povolená dávka 1 tableta raz až 4krát za deň. Ak zabudnete užiť liek, tak nezdvojnásobujte ďalšiu dávku, ale pokračujte v užívaní tak, ako zvyčajne.

Pri užívaní aj iných liekov na lekársky predpis, hormonálnej antikoncepcie alebo pri precitlivenosti na hociktorú látku, ktorú Milgamma N obsahuje, konzultujte jej užívanie s vaším lekárom. Môže znižovať účinnosť niektorých liekov, napríklad účinok lieku na Parikinsonovu chorobu, ktorý zoslabuje práve vitamín B6.

milgamma n na bolesť chrbta

Pozrieť viac info a cenu

 

Taktiež by sa tento liek nemal užívať počas tehotenstva ani počas obdobia, kedy dojčíte alebo ho kombinovať s alkoholickými nápojmi. Užívanie Milgammy N sa neodporúča ani deťom.

Tablety zoženiete v každej lekárni alebo na eshopoch, nie sú viazané na lekársky predpis, čiže vám poisťovňa neposkytuje nárok na preplatenie časti z ich ceny. Nájdete ich vo viacerých veľkostných baleniach. Od 2O, 50 alebo 100 kusových až po nemocničné balenia po 500 až 5000 kapsúl.

milgamma n zloženie, užívanie, dávkovanie

Pozrieť viac info a cenu

 

Ich cena sa pohybuje od 5 eur za 20 kusové balenie, cez 11 eur za 50 kusové až po 20 eur za 100 kusov. Preto sa určite oplatí viac kúpiť si väčšie balenie. No liek by ste nemali užívať dlhšie ako polroka.

Injekcie Milgamma N

Na rozdiel od tabliet sú injekcie viazané na lekársky predpis. Taktiež slúžia na podporu nervového systému pri nedostatku vitamínov B skupiny. Injekcie sa pichajú do svalu alebo do žily.

V balení sa nachádza 10 ampuliek. 1 ampulka obsahuje 1 ml preparátu, ktorý sa užíva raz denne. Pri zlepšení stavu sa dávka zmenšuje na 1-2 ampulky za týždeň. Liek je potrebné uchovávať na chladnom a tmavom mieste, najlepšie v chladničke.

Milgamma N - injekcie / ampulky

Keďže je viazaný na lekársky predpis, poisťovňa vám prepláca časť z jeho ceny a to konkrétne 4,88 eura. Vy sami si doplácate už len 4 eurá aj pár centov.

Skúsenosti ľudí s liekom

Na základe rôznych diskusných fór a recenzií na tento liek sa ľudia zhodujú v tom, že im Milgamma N pri dlhodobom užívaní, minimálne mesiac, pomohla pri problémoch s chrbticou a zlepšila ich celkový stav.

milgamma n - recenzie a skúsenosti

milgamma n - recenzie a skúsenosti

milgamma n - recenzie a skúsenosti

Taktiež sa im po užívaní lieku zlepšili pohybové schopnosti, ktoré boli do vtedy veľmi ťažkopádne a bolestivé. Neprestávajte s užívaním po prvých dňoch, keď máte pocit, že liek neúčinkuje, pretože liečba bude zbytočná a neúčinná.

Naozaj musíte zotrvať dlhší čas a neprestávať ani keď bolesť mierne ustúpi, pretože by sa mohla opäť vrátiť. Nevýhodou je možno jej pomerne vysoká cena pri tabletkách, preto je rozumnejšie si kúpiť veľké balenie najmä, keď je v akcii.

Možné vedľajšie účinky

Pri užívaní s inými liekmi alebo užívaní dlhšom ako polroka môže vyvolávať bolesti hlavy, hnačku, podráždenie kože, začervenanie, zrýchlenú činnosť srdca, zvýšené potenie alebo vyrážky.

Taktiež môže vyvolať neuropatie, čiže postihnutie nervov prejavujúce sa kŕčmi najmä v dolných končatinách alebo znecitlivenie končatín. Ak ste si na sebe všimli nejaký z uvedených vedľajších účinkov, konzultujte užívanie tohto lieku s vaším lekárom.

bolesť krčnej chrbtice

Môj názor na Milgammu N

Ak odhliadneme od zloženia, deklarovaných účinkov a reklamných sloganov, ostanú nám len skúsenosti reálnych ľudí. Jedným z nich som aj ja. Tento prípravok som vyskúšala pri bolestiach chrbta, ktoré spôsobilo dlhodobé každodenné sedenie. V mojom prípade sa priaznivé účinky začali prejavovať asi po 10 dňoch a bolesť úplne vymizla asi po 3 týždňoch užívania.  Takže za mňa hovorím na tento prípravok Áno. 

Diskusia

  1. Vierka says:

    Dobrý deň.Užívam Milgammu N na pásový opar,od prvého dňa cítím dobročinný účinok,a čo ma prekvapilo,pri tých bolestiach aj spím ovela lepšie,pritom dľhe roky trpím nespavosťou.Ani lieky na spanie mi nepomaháli s takým účinkom ako tento vitamín.

  2. Peter says:

    Dobrý deň, rád by som opravil viaceré nepravdivé a nebezpečné informácie k tomuto článku. Ako lekár na dôchodku musím nato reagovať. Milgamma N nie je 10 ampuliek po 1ml, ale 5 ampuliek po 2ml. A HLAVNE SA TO NEPICHÁ DO ŽILY, ALE DO SVALU. A POISŤOVŇA NIČ NEUHRÁDZA. Na toto slúži SPC k lieku. Už vychádza najdrahšie. Keďže som zároveň aj pacient, ktorý má chronické ťažkosti, najnovšie začala u mňa lekárka používať liek Neiraxin, ktorý môžem potvrdiť menej štípe ako Milgamma N a je lacnejší. Očividne ste si pomýlila Milgammu N a Milgammu NA 🙂

  3. Mária says:

    veľmi by som ocenila,keby sa vyjadril lekár aký je rozdiel medzi Milgannou N a Pregabalinom?aj jeden aj druhý liek je na nervové zakončenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *