Zelená káva na chudnutie. Kapsule alebo prášok?

Zdravý životný štýl sa stal v poslednom období prioritou mnohých ľudí. Byť krajší, ale hlavne zdravší, to sa snažíme dosiahnuť neustále. Zdravšie sa stravujeme, cvičíme a konzumujeme rôzne výživové doplnky, ktoré nám v tejto ceste pomáhajú. Zelená káva je pre svoje skvelé účinky mimoriadne vyhľadávaná.

Nevyhľadávajú ju však len ľudia, ktorí sa chcú zbaviť prebytočných kíl, ale hlavne ľudia, ktorí chcú byť zdravší a vitálnejší. Má pozitívne účinky na naše zdravie, pomáha pri štiepení škrobov na cukry a má dobrý dopad i na naše orgány ako napr. žlčník. Dá sa konzumovať i v podobe tabliet, nie len ako nápoj. Mnohým ľudom vyhovuje práve táto alternatíva, keďže nevýrazná chuť zelenej kávy im práve nevonia.

Zelená káva - účinky, skúsensoti, recenzie

Čo je zelená káva?

Ide o nepražené bôby kávovníka. V podstate je rozdiel medzi klasickou a zelenou kávou veľmi jednoduchý. Klasická káva prechádza procesom praženia, zatiaľ čo zelená zostáva vo svojom pôvodnom stave (neupražená).  Praženie dodáva káve na nezameniteľnej chuti a vôni, čo zelenej káve chýba. Tiež pri procese praženia dochádza k znižovaniu chlorogénovej kyseliny až o 70%. Táto kyselina má antioxidačné vlastnosti, ktoré sú priaznivé pre náš organizmus.

Zelená káva - plody

Zloženie a obsah látok zelenej kávy

Je to 100% Arabica, ktorá sa vyznačuje vyššou kyslosťou. Surové zrná obsahujú okolo  4% minerálov ako draslík, vápnik, horčík, fosfor a železo. Okrem toho sa v nej nachádza ešte kyselina chlorogénová a kofeín.

  • Kyseliny chlorogénová – znižuje krvný tlak, zvyšuje citlivosť na inzulín a prispieva k omladzovaniu nášho organizmu.
  • Kofeín – všeobecne známa látka, ktorá sa nenachádza len v káve, ale i v niektorých sladkých nápojoch a energetických drinkoch. Pomáha pri spaľovaní tukov a znižuje chuť do jedlo.
  • Melanoidiny – inhibujú enzým konvertujúci angiotenzín ACE, čím prispievajú k znižovaniu krvného tlaku.

zelená káva diamond line

Zelená káva v kozmetike

Zelená káva nie je súčasťou len potravinárskeho priemyslu, ale i kozmetického. Pridáva sa do vybraných kozmetických prípravkov, ktoré si môžeme zakúpiť v lepších drogériách, prípadne prostredníctvom internetu.

Najčastejšie sa s ňou stretneme v podobe prášku, ktorý sa zalieva horúcou vodou.

Zelená káva - prášok v lekárni

Pozrieť v lekárni

 

Prášok alebo kapsule?

Chuť zelenej kávy pripomína skôr zelený čaj ako espresso. Je mierne nahorkastá, čo nemusí vyhovovať každému. Tabletky sú preto dobrou alternatívou v tomto prípade. Stačí ich zapiť vodou a nemusíte sa trápiť nežiaducou chuťou. Pre niekoho však táto chuť vôbec nemusí byť nepríjemná, zrejme to je vec vkusu. Otestujte sami.

Green coffe plus - zelená káva v kapsuliach

Pozrieť Green Coffe Plus

 

Užívanie

Zelenú kávu je možné užívať i dlhodobo. Odporúča sa brať 1 až 2 kapsule denne (prípadne nápoj) pol hodinu pred obedom.  Môžete ju užívať i ráno po prebudení alebo na obed. Večer sa konzumácia zelenej kávy moc neodporúča, keďže obsahuje kofeín.

zelená káva kapsule diamond line

Účinky (krvný tlak, chudnutie)

Zelená káva pôsobí priaznivo na náš organizmus. Zrýchľuje metabolizmus, znižuje krvný tlak a je výborným antioxidantom. Niektorým ľuďom pomáha i v boji s nadváhou. Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní, by sa malo znížiť riziko vzniku cukrovky 2. typu vo vašom tele.

  • ovplyvňuje cholesterol a triglyceridy – hladinu tukov v krvi
  • znižuje ukladaniu tukov
  • znižuje vznik cirhózy pečene
  • má za účinok inhibíciu amylázy – menší príjem cukrov
  • jej užívanie môže prispieť k zmenšeniu obličkových kameňov

Často kladené otázky:

Pôsobí zelená káva na chudnutie?

V tomto prípade je dôležitá životospráva. Zelená káva nie je zázračná, ale môže vám pomôcť pri chudnutí, pokiaľ zmeníte svoju životosprávu k lepšiemu. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú pri naštartovaní metabolizmu a urýchľujú spaľovanie.

Ktorá zelená káva je najlepšia?

Pri kúpe zelenej kávy si všímajte obsah chlorogénovej kyseliny. Tabletky by mali obsahovať najmenej 45%, pri nižších percentách ide o tabletky, ktoré neboli testované v štúdiách. Súčasťou každého balenia, by mal byť zoznam zložiek a účinných látok, ktoré zelená káva obsahuje.

Má zelená káva aj nežiadúce účinky?

Konzumácia zelenej kávy sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, tiež ľuďom s vážnymi srdcovo-cievnymi ochoreniami. Vyhýbať by sa jej mali i alergici, a tiež seniori. Pred užívaním zelenej kávy je vhodné, ak sa poradíte so svojim lekárom. Dodržiavanie pitného režimu je pri konzumácií zelenej kávy striktnejšie. Vypiť by ste mali minimálne 2 litre denne.

Skúsenosti a recenzie

Prečítala som viacero diskusií, recenzií a hodnotení. V drvivej väčšine prípadov si zákazníci zelenú kávu chvália. Pravda ale je, že nemá zázračné účinky a nedokážete zaradením tohto produktu do svojho jedálnička schudnúť 10 kíl za týždeň. A ako sme aj spomínali, niektoré formy zelenej kávy nie sú príjemné na chuť. To dokazuje aj ukážka v recenzii nižšie:

zelená káva - skúsenosti v recenzii na heureka.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *