Magne B6 Forte – recenzie potvrdzujú účinky na stres a únavu

Ak ste stále unavení, možno máte práve málo horčíka. Nepodceňujte to a nasaďte si magnézium. Práve jeho úlohou je odstrániť únavu a prinavrátiť telu energiu.

Magne B6 je výživový doplnok, ktorý obsahuje horčík v kombinácií s vitamínom B6. Obe tieto látky sú veľmi potrebné pre náš organizmus. Totižto, v našom organizme sa horčík nachádza práve vo vnútri buniek, znižuje nervovú dráždivosť a jeho nedostatok môže viesť aj k narušeniu psychického stavu. Môže spôsobiť zvýšenú citlivosť a podráždenosť alebo únavu a ospalosť.Magne B6 - recenzia prášku a tabletiek na únavu

Na čo sa Magne B6 používa

Magne B6 by ste mali používať, ak sa u vás prejavia nasledovné príznaky:

 • nervozita a podráždenosť
 • mierna úzkosť, únava
 • mierne opuchy spánku
 • kŕče v tráviacom trakte alebo búšenie srdca
 • svalové kŕče, tŕpnutie svalov

Ak sa príznaky vášho ochorenia nezlepšia po mesiaci užívania, navštívte svojho lekára.

magne B6 prášok

Účinky prípravku

Vďaka svojim látkam aktívne prispieva :

 • K zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • K zníženiu krvného tlaku
 • K normálnej činnosti nervovej sústavy
 • K normálnej psychickej činnosti
 • K normálnej činnosti svalov
 • K normálnemu stavu kostí a zubov

Zloženie Magne B6

Každá tableta obsahuje 470 mg dihydrátu magnéziumlaktátu a 5 mg pyridoxíniumchloridu (vitamín B6).

Ukázať viac info

Dávkovanie a spôsob podávania

U dospelých sa odporúča 6-8 tabliet rozdelených do 2-3 dávok denne, najlepšie pri jedle spolu s veľkým množstvom vody.

U detí sa odporúča 4-6 tabliet rozdelených do 2-3 dávok denne, najlepšie pri jedle a zapiť veľkým množstvom vody.

Tablety sú vhodné pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov. Pri prekročení dávky môže nastať pokles krvného tlaku, vracanie, útlm CNS, spomalenie reflexov, anúria, respiračná paralýza, kóma alebo srdcové zastavenie. Neprekračujte preto odporúčané dávkovanie.

Ukázať viac info

Obmedzenia pri užívaní

 • Ak máte súčasne s magnéziom aj nízku hladinu vápnika, odporúča sa najskôr upraviť hladinu magnézia, až potom doplniť vápnik.
 • Upozornenie pre diabetikov: lieky obsahujú sacharózu.
 • Pri poškodení obličiek je potrebné prihliadať na riziko hypermagneziémie.
 • Liek nesmú užívať pacienti s nasledujúcimi problémami: intolerancia fruktózy, glukózo-galaktózová malabsorpcia, deficit sacharázy a izomaltázy.

Magne B6 v tehotenstve

Tento liek nemá žiadne malformačné alebo fetotoxikačné účinky. Aj napriek tomu by sa mal liek podávať len v nevyhnutných prípadoch. Denná dávka nemá prekročiť 10 mg, teda 2 tablety denne. Dojčiace ženy môžu užívať tento liek v odporúčanom dávkovaní 4 tablety denne.

užívanie tabletiek v tehotenstve

Nežiadúce účinky

Môžu sa vyskytnúť rôzne kožné reakcie, v niektorých prípadoch hnačky a bolesti brucha. Vo všeobecnosti sú vedľajšie účinky veľmi zriedkavé a liek je veľmi dobre znášanlivý.

Tablety, prášok aj ampulky

Magne B6 je cenovo dostupný výživový doplnok v rôznych formách. Na trhu sú obalené tablety, perorálny roztok, prášok a šumivé tablety. Je na vás, akú formu uprednostníte.
Vždy si však prečítajte príbalový leták a spôsob dávkovania.

Magne B6 forte

magne B6 forte - magnézium v tabletách

Tento výživový doplnok je určený len pre dospelých. Odporúčaná denná dávka je 1 tableta 2x denne. Práve pre zvýšenú dávku magnézia v tabletke je znížená denná dávka a liek nie je vhodný pre deti.

Zobraziť produkt

 

Recenzie a skúsenosti

Magne B6 si pochvaľujú hlavne ženy, ktoré liek užívali počas tehotenstva pri tvrdnutí bruška, silných kontrakciách, a kŕčom. Taktiež slúži ako prevencia pred migrénami, proti stresu a vysokému tlaku.

magne b6 užívanie v tehotenstve - diskusia

Odporúčajú ho aj športovci, ktorí vďaka magnéziu nemajú svalové kŕče a necítia veľkú únavu. Uvoľňujúce účinky má aj pre deti s ADHD a pre ľudí s depresiami.

Študenti počas ťažkého skúškového obdobia užívajú Magne B6, ktoré ich drží nad hladinou počas dlhých nocí nad knihami. Má povzbudzujúce účinky a študenti sa aspoň nestresujú kvôli skúškam.

magne b6 skúsenosti na heureka.sk

Niektorí užívatelia sa sťažujú, že počas užívania Magne B6 pribrali. Nie je tomu vždy tak. Priberanie má za následok práve B vitamín, ktorý zvyšuje chuť do jedla. Preto sa môže stať, že ľudia, užívajúci Magne B6 môžu pribrať v dôsledku vlastného apetítu.

V každom prípade nezabúdajte, že Magne B6 je len výživový doplnok, ktorý nenahrádza pestrú a vyváženú stravu. Preto dbajte o svoj jedálniček.

Magne B6 balance - prášok

magne B6 balance prášok - magnézium

Výživový doplnok s obsahom horčíka a vitamínov B6 a B9. Vitamín B9 (obsahuje Folát) prispieva k správnej funkcii psychiky ako je pamäť a konbcenrácia, odolnosť voči stresu. Horčík prispieva k rovnováhe elektrolytov.

Ukázať viac info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *