Kaloba aj pre deti- Skúsenosti, užívanie, účinky. Čo hovorí fórum

Nachladnutie vás často stretne ani neviete ako. Stačí chvíľka, napríklad keď budete čakať v zime na autobus a nachladnete. Pritom máte pocit, že ste dobre oblečení. Rozhodne sa nevypláca príznaky prechladnutia prehliadať. Naopak, je dobré sa nimi zaoberať, nepodceniť ich a liečiť sa už od prvého okamihu. Predídete tak komplikáciám a opakovaným návratom choroby. Dobrým prírodným liekom je Kaloba.

Kaloba na dýchacie cesty pre deti a dospelých

Prírodný spôsob liečby dýchacích ciest

Našťastie je už preč doba, keď mnoho lekárov predpisovalo antibiotiká na každú maličkosť. Napríklad akútna bronchitída, teda ochorenie dýchacích ciest – zápal priedušiek – liečbu antibiotikami nielen nevyžaduje, ale táto liečba na túto chorobu dokonca ani neúčinkuje.

Veľa ochorení horných dýchacích ciest totiž spôsobujú vírusy, na ktoré nie sú antibiotiká určené. Ak by ste ich užívali, docielite len to, že v momente, keď budete antibiotiká naozaj potrebovať, stanú sa u vás neúčinnými – rezistentnými.

Preto sa nadbytočné užívanie antibiotík rozhodne neodporúča. V takej chvíli bývajú väčším prínosom rastlinné lieky, do ich skupiny sa zaraďuje aj spomínaná Kaloba. Vie pomôcť, ale pritom je zároveň k ľudskému organizmu šetrná.

Zloženiu dominuje Extrakt z koreňa pelargónie

Možno ste o nej už niečo začuli, ale príliš netušíte, o aký liek ide. Kaloba je rastlinný liek, odborne fytofarmakum, ktorého účinky sa zakladajú na obsahu extraktu z koreňa Juhoafrickej pelargónie.

Liečebné účinky tejto rastliny poznali už africkí domorodci. Pred zhruba sto rokmi v Južnej Afrike vraj takmer vyliečili nápojom z Kaloby na tuberkulózu chorého Angličana Charlesa Henryho Stevensa.

Domov sa potom tento muž vracal späť aj s touto rastlinou. Pretože ale nevedel o rastline veľa a nevedel vysvetliť jej účinky, zabudlo sa na ňu.

Záujem o extrakt z Juhoafrickej pelargónie ale znovu vzrástol po roku 1970, kedy sa zistilo, že pomáha práve pri chorobách dýchacieho traktu. Nevýhodou je, že úrodu z koreňa rastliny je možné zbierať raz za tri roky, kedy sa v nej nahromadí optimálna dávka liečiva v potrebnej kvalite.

kaloba - účinky

Účinky – Zmierňuje príznakybronchitídy

Aké má Kaloba účinky? Pomáha bojovať s ochorením horných dýchacích ciest, teda akútnou bronchitídou, takého typu, kedy sú príčinou vírusy a nie je potrebná liečba antibiotikami.

Keď už pri prvých príznakoch bronchitídy, medzi ktoré patria pocit nachladnutia, škrabanie v hrdle, kašeľ, začnete užívať Kaloba kvapky, priebeh choroby bude miernejší a rýchlejšie odoznie. Dokáže zároveň odstraňovať bolesti v dýchacích cestách a účinne pomáha pri zahlienení priedušiek.

Hodí sa aj pre deti

V akej forme môžete na extrakt z koreňa opisovanej rastliny naraziť? Už sme spomínali kvapky Kaloba, na trhu je však k dispozícii aj Kaloba sirup.

Dnes už je ale Kaloba k dispozícii dokonca aj v tabletách. Aké je dávkovanie pri prípravku Kaloba? Môže sa podávať deťom od jedného roka. U detí do 5 rokov sa užíva trikrát denne 10 kvapiek, u detí do 12 rokov trikrát denne dvadsať kvapiek a u detí starších ako 12 rokov a dospelých je odporúčaná dávka trikrát denne 30 kvapiek.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že Kaloba je vhodným liekom aj pre deti, pomáha tiež posilňovať imunitu proti opakovaným infekciám horných dýchacích ciest, čo je práve u detí veľmi dôležité. Niektoré štatistiky hovoria o tom, že deti sú extrémne náchylné k týmto infekciám, trpia nimi niekedy až 12-krát do roka.

Kaloba - cena v lekárni

Dokonalý produkt na vírusové zápaly

Platí ale tiež, že k zlepšeniu príznakov by malo dôjsť zhruba do troch dní od začiatku liečby. Pokiaľ k nemu nedôjde, a naopak sa situácia zhorší, objavia sa vyššie teploty, vykašliavanie hlienu s prímesou krvi či hnisu, potom ide o bakteriálnu infekciu, ktorá jednoznačne vyžaduje antibiotickú liečbu pod dohľadom lekára.

Na vírusové zápaly horných dýchacích je však Kaloba dobrou a dostatočnou zbraňou. Čo si myslia o Kalobe používatelia, ktorí ju vyskúšali? Skúsenosti s prípravkom Kaloba jednoznačne hovoria o tom, že výťažok z rastliny Juhoafrickej pelargónie – mimochodom ide o príbuznú nám dobre známeho muškátu – je účinný.

Rozhodne pomáha skrátiť dobu choroby, pacient sa rýchlejšie cíti fit a aj príznaky sú počas liečby miernejšie. Veľká časť pacientov potvrdzuje, že do 3 dní väčšinou príznaky odznejú, a aj pre deti sú kvapky účinné, pomáhajú už v začiatkoch infekcie.

Skúsenosti prezradí aj diskusné fórum alebo Heuréka

Veľa matiek Kalobu odporúča a podčiarkuje svoje pozitívne skúsenosti pri liečbe vlastných detí. Treba však mať na pamäti, že Kaloba nemusí účinkovať vždy a na všetko. Ak ide o bakteriálnu infekciu horných dýchacích ciest, je potrebné liečbu zveriť do rúk lekára.

Ako vidíte na obrázku nižšie, v diskusiách má kaloba veľmi pozitívne ohlasy. Je to veľmi prekvapivé a o fungovaní tohto prípravku nemôže byť pochýb.

kaloba skúsenosti kaloba skúsenosti - heureka
Koľko kvapky či sirup stoja? Cena prípravku Kaloba na ochorenia dýchacích ciest sa pohybuje od 5 do 6 € za 20 ml fľaštičku a 8 až 12 € za 50 ml fľaštičku.

Ukázať v obchode

kaloba na bronchitídu

Diskusia

  1. Veronika Adamkova says:

    Zdravým. Dnes mi kalobu odporučili v lekárni pre 2ročného syna na imunitu. Ale neviem ako dlho podávať tento liek určený na imunitu, keď je písané ze maximálna liečba 3 týždne. Viete mi poradiť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *