Krém a masť na popraskané a suché päty na nohách

Chceli by site nosiť krásne topánky s otvorenou pätou ale hanbíte sa za svoje nohy? Trápia vás popraskané a päty a zhrubnutá koža? Skúste si prečítať tento článok a nájdite ideálne riešenie pre vás.

Najčastejšie sa vaše nohy ocitnú v tomto stave počas letných mesiacov. Práve vtedy by sme radi nosili obuv odhaľujúcu naše nohy, ale hanbíme sa. Mnohí z nás tento problém neriešia alebo za to zaplatia veľké peniaze v salónoch za pedikúru. Čím dlhšie sa nevenujete tomuto problému, tým horšie sú vaše päty a zbytočne sa cítite nepríjemne.

krém na suché a popraskané päty

Príčiny popraskanej kože

Zhrubnutá koža na pätách môže vzniknúť ako dôsledok plesní, genetických predispozícií, rôznych vplyvov na dané miesto v dôsledku zlej obuvi alebo nedostatočnej hygieny nôh. Príčinou môže byť aj prostredie, ktoré je prašné a suché, ďalej chôdza naboso a nadmerná záťaž na päty buď v zamestnaní alebo pri športe. Samozrejme, táto kožná vada a estetický problém sa dá riešiť.

Liečba

Ako ku krásnym nohám? V prvom rade musíte venovať svojim nohám čas a pozornosť. Máte na výber z viacerých možností. Okrem lokálneho odstránenia existujú rôzne krémy a mastičky, ktoré pomáhajú zregenerovať vašu pokožku a navrátia prirodzený a krásny vzhľad vašim chodidlám.

Suché a popraskané päty - liečba

Návšteva pedikúry

Jednou z možností je návšteva pedikúry. Tam vám šikovné pedikérky ošetria chodidlá. Postarajú sa o odstránenie kože, ktorú predom zmäkčia a na záver vám päty ošetria, aby ste predišli recidíve. Ceny sa líšia v každom salóne. Zhruba to vychádza okolo 10 – 20 €. Výhodou návštevy pedikúry spočívajú v jej úspešnosti. Okrem toho sa o to nemusíte starať vy, ale stačí sa zveriť odborníkom. Navyše, ak máte radi masáže nôh, ste tam na pravom mieste. Nevýhodou môže byť nepríjemný pocit a šteklenie, ak ste precitlivení na vaše nohy.

Domáca pedikúra

Nohy si môžete ošetriť aj vy doma. Budete na to potrebovať pemzu a poctivý kúpeľ nôh. Pred ošetrením musíte nohy dobre odmočiť v teplej vode. Môžete do nej prisypať trochu morskej soli alebo priliať nejaký esenciálny olej. Nohy osušte a jemne prechádzajte pemzou po zhrubnutých častiach. Dávajte však pozor na smer, ktorým budete pemzou prechádzať po nohách.

Nikdy nechoďte proti ranám, práve naopak, ako keby ste ich zahladzovali. Prejdete tak zväčšeniu rán a bolesti. Po ošetrení natrite päty hrubou vrstvou krému. Na nohy natiahnite igelitové vrecko a ponožku. Nechajte cez noc pôsobiť. Koža sa zjemní a rany sa trochu scelia. Túto kúru môžete podstúpiť raz do týždňa alebo podľa potreby. Krémovanie je však dennodennou záležitosťou. Aby sa rany zahojili a pokožka získala svoju jemnosť, musíte jej venovať dostatočnú pozornosť.

odstránenie zhrubnutej kože na päte

Jelení loj na päty

V prípade núdze použite jelení loj, pokojne aj ten v tyčinke. Pri bolestivých ranách je to vhodnou prvou pomocou. Rovnaký efekt má aj použitie vazelíny

Najprv penza, potom krém

Počas kúpele si môžete päty jemne ošetriť pemzou a peelingom. Odstránite tak už odumretú a zhrubnutú časť kože na chodidlách. Vždy po kúpeli si päty namastite mastičkou. Najvhodnejšie sú mastné krémy v hrubých vrstvách.

Penza na suché a popraskané päty

Morská voda

Pobyt pri mori vám rozhodne neuškodí. Zozačiatku môžete mať pocit, že vás nohy z vody štípu. Nebojte sa, nič sa vám nestane. Morská voda vám rany vyčistí a pokožka po čase prirodzene zmäkne. Ak sa tento rok nechystáte k moru, nezúfajte. Nahradiť vám to môžu pravidelné kúpele s morskou soľou.

Med

Vhodnou alternatívou krémov a mastičiek je aj med. Prirodzene scelí popraskané päty a ošetrí ich.

Masť a krém z lekárne

Aké krémy sú najvhodnejšie na popraskané päty? Medzi najznámejšie a účinné krémy patrí ✅ SCHOLL Krém na popraskané päty s keratínom 60 ml. Nájdete ho v každej lekárni, či drogérii a stojí zhruba 6 €. Ďalšou možnosťou je ✅ Uregamma masť na starostlivosť o nohy z lekárne. Cena sa pohybuje okolo 5 €. V drogériách nájdete mnoho krémov na nohy a zhrubnutú kožu na nohách. Cena týchto krémov sa pohybuje okolo 2 €. Nie je to teda drahá záležitosť, stačí navštíviť lekáreň alebo drogériu. Skúste sa poradiť aj s lekárnikom, ktorý vám vie poradiť aj iné krémy.

Scholl krém na päty

Ak nič nezaberá

Pokiaľ ste skúšali už všetko a vaše päty ešte stále nie sú také, aké by ste chceli, navštívte lekára. Môže ísť o kožnú pleseň, o ktorej neviete a bude ju potrebné preliečiť krémami s antibakteriálnymi a antimykotickými účinkami. Po preliečení a vyliečení budú vaše nohy zase krásne.

Odporúčame proti plesniam

canespor - krém na plesne na nohách

Canespor krém

Overený krém na liečbu kožných problémov na nohách. Účinne bojuje s plesňami, zbavuje chodidlá zápachu a pomáha predchádzať popraskaným pätám.

Pozrieť produkt v lekárni

Je dôležité, aby ste vašim nohám venovali dostatočnú pozornosť a venovali sa im dennodenne. Ide o dlhodobejší, ale o to intenzívnejší proces, počas ktorého musíte zodpovedne ošetrovať svoje chodidlá. Nie je to náročné finančne ani časovo. Tú minútku denne si nájde každý jeden z nás. Rozhodne sa to vyplatí, pretože pocit krásnych a zdravých nôh, ktoré nepraskajú a nebolia je na nezaplatenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *