Redupetin krém na pigmentové škvrny – recenzia

Každá z nás chce mať krásnu a bezchybnú pleť. Čo však robiť s nepeknými pigmentovými škvrnami? V tomto článku si predstavíme Redupetin, krém na pigmentové škvrny. Nielen podľa údajov výrobcu, ale aj užívateľských recenzií je tento krém v boji s pigmentovými škvrnami pomerne úspešný.

redupetin recenzia na krém na pigmentové škvrny

Čo sú pigmentové škrvny?

Pigmentové škvrny sú malé fliačiky, ktoré sa nám najčastejšie vyskytujú na tvári, rukách a pleciach. Ide o partie, ktoré najviac vystavujeme slnečnému žiareniu. Časom sa zvyknú škvrny zväčšovať, preto ich nazývame aj starecké škvrny. Nie sú však podmienené vekom, ale typom pokožky, pretože pigmentové škvrny trápia aj mladých ľudí. Ako sme spomínali, závisí od typu pokožky, množstva pigmentu, ale aj od času stráveného na slnku, plus pod pigmentové škvrny sa podpíše aj genetická predispozícia.

pehy, pigmentové škvrny

Prevencia pigmentových škvŕn

Základom je ochrana pokožky pred slnkom pomocou krémov určených na ochranu počas opaľovania, ale aj pri dennom a bežnom vystavovaní sa slnku.

Redupetin krém – je dermatologický krém značky Skin Balance Pigment pôsobiaci na pigmentové škvrny a je určený pre dospelých. Vďaka obsahu účinných látok zosvetľuje postihnuté tmavé miesta. Jeho zloženie pôsobí proti zvýšenej produkcií melanínu, kožného farbiva zodpovedného za zhnednutie pokožky. Krém nájdete na našom trhu vo forme denného a nočného krému.

pigmentové škvrny pod okom

Pre koho je určený Redupetin krém?

Krém je vhodný pre mužov aj pre ženy všetkých vekových kategórií po 18, roku života, ktorých trápia pigmentové škvrny na tvári, dekolte a rukách. U detí a adolescentov pred 18. rokom života sa jeho používanie neodporúča, pretože neboli vykonané dostatočne relevantné klinické skúšania.

Účinky krému Redupetin

 • pôsobí na tmavé miesta na pokožke a pigmentové škvrny
 • zosvetľuje tmavé postihnuté miesta
 • zjednocuje tón a vzhľad pleti

Krém zosvetľuje tmavé miesta, zjednocuje a ošetruje pokožku. Zároveň denný krém poskytuje ochranu s UV faktorom 20 a aj tým zabraňuje tvorbe nových škvŕn. Oceníte to najmä v letnom období, keď je hladina UV žiarenia vysoká a pre pokožku vyslovene “nepriateľská”, a to nielen pre tú, čo má sklony k tvorbe pigmentových škvŕn.

Zloženie krému Redupetin

Krém je bez farbív, parafínových a silikónových olejov, bez alergzujúcich vonkajších látok a bez parabénov.

Medzi najaktívnejšie látky patria:

 • Extrakt zo žeruchy – tá reguluje tvorbu kožného farbiva melanínu a osvetľuje tmavé miesta na pokožke.
 • Genisteín zo sóje – pôsobí antioxidačné a protizápalovo.
 • Kyselina salicylová – odstraňuje zrohovatenú pokožku.
 • Ovocné kyseliny – zmierňujú pigmentáciu, podporujú tvorbu nových buniek.
 • Galactoarabinan – zlepšuje metabolizmus kožných buniek, spevňuje pokožku a zároveň redukuje malé vrásky.

Ako používať krém Redupetin?

Denný krém nanášajte ráno po očistení pleti krém rovnomerne naneste na tvár, krk a dekolt. Odporúčaná doba používania je jeden mesiac. Pre zabránenie opätovnému vzniku pigmentových škvŕn používajte aj naďalej každý deň.
Nočný krém nanášajte každý večer na postihnuté miesta na vyčistenú pleť. Minimálna doba používania je jeden mesiac.

Cena a dostupnosť

Ceny krémov sa pohybujú v relatívne nízkych úrovniach. Za 50 ml balenie denného krému zaplatíte približne 11,50 €. Za 20 ml balenie nočného krému zaplatíte približne 9,50 €. Krémy sú dostupné na internetových stránkach lekární. Odporúčame objednávať krémy z overených stránok akými sú napríklad ✅ drmax.sk a ✅ pilulka.sk, čím sa vyhnete možným komplikáciám a nekvalitným produktom. Krémy nájdete aj v kamenných lekárňach v sieti Dr. Max.

redupetin cena na pilulka.sk

Skúsenosti užívateľov

Na diskusných fórach nájdete pár recenzií na tento krém. Názory sa trochu líšia. Niektorí hovoria o vysokej účinnosti krému, iní nevidia výsledok. Samozrejme, čo nezaberie jednému, môže druhému. Obzvlášť pri témach, ktoré sa týkajú pokožky sú výsledky a účinky iné, pretože každý z nás má inú pokožku. Rozotierateľnosť a vstrebateľnosť je veľmi dobrá. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že na krém bolo viacero pozitívnych ohlasov, ktoré rozhodne prevyšovali negatíva.

redupetin - skúsensoti a recenzie na heureka.sk

Možné alternatívy

Na výber máte z viacerých alternatív. Vsadiť môžete na krémy, peelingy, kozmetické procedúry alebo na domáce osvedčené recepty zadarmo.

 • Sóda bikarbóna – zmiešajte ju s trochou do vody a vytvorte hustú zmes. Naneste ju priamo na škvrny a nechajte pôsobiť 15 minút a umyte.
 • Skúste citrón – nakrájajte ho na plátky a prikladajte na škvrny na tvári. Pre efekt je potrebné aplikovať citrón na tvár dlhodobo.
 • Krémy – medzi najčastejšie používané patria krémy, ktoré pôsobia na tmavšie škvrny na pokožke. Vďaka špeciálnemu zloženiu postupne zosvetľujú pigmentové škvrny. Medzi odporúčané patria Dermacol bieliaci pleťový krém, Pigmentoceutical – biotechnologická emulzia na pigmentové škvrny.
 • Chemický peeling – je bezbolestná procedúra, pomocou ktorej sa zbavíme vrchnej pokožky. Počas zákroku sa na pokožku aplikuje účinná látka, ktorá nám škvrny jemne obrusuje. Prečítajte si viac v článku o chemickom peelingu
 • Laserové odstránenie – počas ktorého sa na škvrny priloží kryštál, cez ktorý prechádza svetlo, ktoré eliminuje pigmentové bunky. Po zákroku pigmentácia stmavne a do mesiaca zmizne. Podľa toho, aká hlboká je pigmentácia, je niekedy potrebné zákrok opakovať.

Na záver

Pigmentové škvrny nie sú žiadna veda ani vážne ochorenie. Ide o kozmetickú nedokonalosť, s ktorou sa dá žiť. Je len na vás, či ich budete vnímať ako chybičku krásy alebo sa rozhodnete ich redukovať. Na výber máte viacero možných alternatív, poprípade sa môžete poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

Čo sa týka krému Redupetin, obsahuje veľmi veľa účinných látok, ktorými prispieva k redukcii pigmentových škvŕn. Je cenovo dostupný a overený užívateľmi.

Akciová ponuka v lekárni

skin in balance redupetin

Redupetin pleťový krém

Dermatologický denný krém na pleť so sklonom k hyperpigmentácii pôsobí intenzívne proti tmavým miestam na pokožke ako sú starecké či pigmentové škvrny. Obsahuje kombináciu účinných látok, ktoré pôsobia proti nadprodukcii melanínu. Krém viditeľne zosvetľuje postihnuté miesta. Zjednocuje vzhľad pleti a pokožku intenzívne ošetruje. Krém poskytuje UV ochranu s faktorom 20, ktorý zabraňuje tvorbe nových škvŕn.

Ukázať akciovú ponuku

Diskusia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *